Zvláštní dotaz na odborníka

Dotaz vložen 6. 12. 2018

Zdravím, chtěl bych vysvětlit výsledek vyšetření ppg, na kterém jsem byl z vlastní zvědavosti. Dle pana doktora ppg indikuje reakce na dospělé ženy (je mi 28 let), co ale zarazilo jeho víc než mě, že je to nastejno i na malé holčičky. Tak a teď přichází můj dotaz: může být člověk kterému se líbí vrstevnice, prostě ženy dospělé 25 – 35 let, jak takovýhle chlap může být pedofil, pokud se mu děti a představa něčeho z dětmi doslova hnusí? Nikdy jsem neměl žádný kontakt z dětmi, spíš mě nezajímají. Jsem vůbec pedofil když ppg tvrdí, že mě děti vzruší stejně jak vyspělé ženy? No člověk přece ví co ho vzruší. Já ale neřeším děti, právě že mě hodně vzrušují ženy starší kolem 30 – 35 let, to jsem celej bez sebe a pohledem je svlékám. No a co se týče žen, nebo holek a holčiček pod 20 let, ty mě spíše odpuzují, jak bych to řekl správně, nemám zájem o mladší, jak jsem já sám.

Tak pánové a dámy, jak mi to objasníte, já nechápu, jak nějaký přístroj může tvrdit, že mě vzrušuje něco, co mě ve skutečnosti odpuzuje a znechucuje?

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

falografie je sice metoda objektivní, t.j. vyšetřovaný o jejím výsledku nemůže rozhodnout, ale je to jen metoda pomocná. Pouze na ní nelze postavit diagnosu. Tedy to znamená, že se metoda také může mýlit. Její smysl je v tom, aby vyšetřovanému buď potvrdila jeho přesvědčení, že je nebo není minoritně zaměřen, nebo aby v něm vyvolala pochybnost, zda se ve svém přesvědčení o „normáním“ zaměření nemýlí. Aby se nad tím začal zamýšlet.

Nicméně, pokud Váš výsledek ukazoval přibližně stejné reakce na dospělé ženy jako na holčičky, spíše by to svědčilo o nevyhraněnosti co do věku.

A ještě dotaz nakonec. Nejste ten muž, který byl nedávno vyšetřován právě u mně? Tomu šlo o důkaz, že není pedofil pro okolí. Samozřejmě takovýto nejasný nález žádným důkazem proti diagnose pedofílie není, ale to jsem tomu pacientovi (Vám?) se snažil vysvětlit. Doporučoval jsem vyšetření zopakovat na jiném přístroji a na jiném pracovišti, výsledky se mohou lišit.

S pozdravy

MUDr. Brzek

Daniel odpovídá:

Vážený Péťo,

sexuologové mají za to, že náš sexuální motivační systém je dotvořen zhruba ve třech letech věku a nadále se už nemění. V průběhu dospívání dochází pouze k jeho aktivaci. Nicméně i přes to naši sexualitu a sexuální chování ovlivňuje mnoho faktorů. Patři k nim i takové věci, jako je výchova, prostředí, společenské a kulturní zvyklosti a především vztahy.

Já sám jsem PPG vyšetření rovněž podstoupil a jeho závěr zněl: jednoznačná heterosexuální orientace a jednoznačná preference ve věkové kategorii do 10 let. Nicméně vztahy a především to, že mi bylo dopřáno vychovávat vlastní dceru, mě ovlivnilo natolik, že nejenom že mám zábrany mít sexuální myšlenky a představy, které by se týkali dcery, ale mám rovněž zábrany týkající se kamarádek mojí dcery a dcer mých kamarádů a obecně ke všem holčičkám, které znám a které mi jsou nějakým způsobem blízké. Udělal jsem dokonce i jednu zajímavou zkušenost, kdy manželka odjela do lázní a dcera (tenkrát osmiletá) za mnou přišla, zda se mnou může spát v ložnici. Neměl jsem námitek. Zvláštní bylo, že i když jsem těch několik týdnů byl bez sexu (a bez masturbace), budil jsem se bez obvyklé ranní erekce. Zkrátka už jenom to, že vedle mne na posteli spala moje dcera, způsobilo, že moje sexuální touhy byly slabší než obvykle. Obdobně jsem taktéž zjistil, že pokud vedle mne na posteli spí manželka, moje sexuální touhy to naopak zesiluje. Přitom pouze na základě výsledků PPG vyšetření by člověk očekával, že to bude obráceně.

Pokud jste vyrostl ve zdravém prostředí, pokud nemáte žádný osobnostní problém a pokud máte silné reakce na dospělé ženy, pak mi přijde vcelku normální, že jste si vybudoval přirozené zábrany, které vám v sexuálních představách týkajících se prepubertálních holčiček brání. A pokud máte problém s výsledky PPG, pak vězte, že já se na výsledky PPG dívám jako na předpověď toho, jak bych se po sexuální stránce choval, pokud by mě čistě hypoteticky někdo připravil o osobnost, vzpomínky a intelekt. Můžete na to nahlížet obdobně.

Nicméně pokud nám PPG něco zajímavého o nás prozradí, je dobré nad tím přemýšlet a popřípadě vyvodit závěry. Mne například zaujal případ, kdy osmdesátiletý důchodce, který do té doby neměl žádné problémy se zákonem, a na jehož chování do té doby nebylo nic zvláštního, sexuálně zneužil vlastní vnučku. Lékaři následně konstatovali počínající stařeckou demenci, která dle jejich názoru dosáhla takového stupně, že dotyčný již není za své chování plně zodpovědný, a kdy by nejenom neměl hlídat děti, ale naopak sám by měl být pod trvalým dohledem. Neznám další podrobnosti případu, domnívám se ale, že docela klidně mohlo jít o nevyhraněného pedofila, či sexuálně nevyhraněnou osobnost, který neměl se svou sexualitou potíže až do doby, kdy jeho osobnost a intelekt začala nahlodávat duševní choroba. Sám jsem z toho vyvodil závěr, pokud se dožiji vysokého věku a pokud mi začne hrozit nějaká forma demence, tak včas seznámím blízké okolí se svou sexualitou a zdravotním stavem a požádám je, aby mne nenechávali samotného v přítomnosti malých holčiček.

Přeji hodně rozvahy při přemýšlení. A pokud byste se rozhodl podstoupil PPG i jiném pracovišti, můžete nám napsat, jak toto vyšetření dopadlo.

Daniel, heterosexuální pedofil

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.