Žil jsem jako pedofil – Janek Alexa

Autor vzpomíná na své dětství a především na dospívání, kdy si začal uvědomovat svou sexuální orientaci. Vypráví o letech strávených vedením chlapeckého oddílu a také o období adaptace, v němž se snažil navázat vztah se ženou. Přiznává se k onomu neustálému tlaku obrovského pokušení, kterému několikrát podlehl. To, co pak následovalo, je soud, ochranná ústavní léčba a kastrace, pro niž se dobrovolně rozhodl. Autor, který má dlouholetou novinářskou zkušenost, líčí svůj příběh poutavě, s velkou otevřeností a odvahou, což umožní pochopit pocity a problémy člověka se sexuální deviací. Kniha je věnována čtenářům, kteří se setkali, nebo mohou setkat s problematikou pedofilie, a také lidem se stejným nebo podobným zaměřením. Uvítají jí však pracovníci pomáhajících profesí, lidé, kteří se věnují práci s dětmi a mládeží, a také mnozí rodiče.

Kniha je doplněna předmluvou a odborným komentářem našeho významného sexuologa MUDr. Slavoje Brichcína.

Janek Alexa je vysokoškolsky vzdělaný člověk, který většinu života věnoval novinářskému povolání a také dobrovolné práci s dětmi a pro děti. Dnes je ve věku seniora.

Autor knihy: Janek Alexa
Počet stran: 192
Rok vydání: 2002
Vydavatelství: Portál
ISBN: 80-7178-675-6

Diskuze o knize

Příspěvek byl publikován v rubrice Odborná knihovna. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.