Vychází sbírka Příběhů dospívajících pedofilů

příběhy dospívajících pedofilůK odvážnému vydavatelskému počinu se odhodlalo mladé vydavatelství Youngbooks, které v podobě ebooku přináší sbírku Příběhy dospívajících pedofilů. V té se nachází devět poutavých a především velice upřímně a otevřeně napsaných osobních výpovědí mladých pedofilů ve věku 16-26 let, kteří vzpomínají na své dětství, počátky uvědomování si vlastní odlišnosti i obrovské obtíže, které jim kladlo vyrovnávání se s odlišnou sexualitou a v mnoha případech i odsudky okolí, v nejednom případě i vlastních rodičů. Sbírku sestavil a předmluvu napsal Daniel Kubec, který je také autorem jednoho z devíti příběhů.

V Příbězích dospívajících pedofilů se daří to, co bylo hlavním cílem autorů. Ukázat čtenářům těžko představitelná trable a muka, které prožívá zdánlivě obyčejný dospívající kluk, jenž se však od ostatních odlišuje parafilní sexuální orientací. Každý z dospívajících je ovlivněn jinak, ale s pocity zhnusení sami nad sebou či odsudky ze strany okolí se setkávají postupně prakticky všichni. Někoho to vede až k pokusu o sebevraždu, jiný zase podlehne beznaději a pocitu, že stejně nemá na výběr a dopustí se zneužívání dětí, čehož později hořce lituje.

Celým dílem se táhne myšlenka, co by všechno mohlo být jinak, kdyby společnost byla více otevřená lidem s parafilní sexuální orientací, kdyby bylo dospívajícím přístupno více informací o sexuálních deviací, kdyby se jim dostalo podpory od okolí. Na základě vyprávění těchto mladých pedofilů musí čtenáře zákonitě napadnout myšlenka, zda by nemohlo být méně zneužitých dětí a méně sebevražd mezi mladými pedofily (v podstatě taktéž ještě stále dětmi), kdyby pedofilie nebylo tolik tabuizována a mluvilo se o ní věcně a bez předsudků. A ostatně i právě tomu Příběhy dospívajících pedofilů napomáhají a přináší čtenářům, ať už se bude jednat o mladé pedofily či ostatní lidi, mnoho zajímavých informací.

Někteří z pedofilů, jejichž příběhy jsou ve sbírce zaznamenány, na sebe nechávají i emailový kontakt, čili samotní čtenáři se na ně mohou obrátit s dotazy či poděkováním. Lze jen doufat, že si Příběhy dospívajících pedofilů najdou cestu k co nejvíce čtenářům a že se mezi nimi najdou třeba i mladí pedofilové, kterým knížka pomůže, aby našli sami sebe a žili spokojený a řádný život.

Příběhy dospívajících pedofilů, 74 stran, 80Kč
vydává Youngboooks

(Autoři příběhů veškerý svůj honorář věnují Fondu ohrožených dětí)

 

Diskuse ke knize

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Beletrie, Příběhy, Příběhy pedofilů, Zajímavé knihy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.