V síti a pomoc

Dotaz vložen 22.5.2019

Zdravím, co říkáte na dokument „V síti“? Chtěl bych totiž rozvinout pomoc…znám jednu dívku, která má takový názor, že nikdo není špatný. Dělala by s námi divadlo na témata a otevírala by společnosti oči, že nejsme jenom takoví, jak nás portrétuje dokument „V síti“. Co vy na to?

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Proč ne, každá iniciativa je dobrá. Nejen pro postavení Vaší minority ve společnosti, ale hlavně pro ty, kdo se v tom angažují.

MUDr. Brzek

Kateřina Klapilová, Ph.D. odpovídá:

Milý tázající,

dokument v síti (tedy resp. jeho teaser a pozadí natáčení) sleduji a znám. Naše laboratoř se k němu bude vyjadřovat až ve chvíli, kdy bude celý hotov a bude mít premiéru, což by mělo být někdy v únoru. Osobně velmi doufám, že celý dokument nakonec nevyzní tak negativně a nebude používat tak černobílou dikci. Ohledně vašeho dotazu, nevím přesně, co byste chtěl rozvíjet a jak. Každopádně, v případě jakýchkoliv snah o destigmatizaci pedo/hebefilie a při informování veřejnosti o fenoménech souvisejících s neobvyklou sexualitou, je třeba postupovat velmi promyšleně a obezřetně (pokud možno s odbornou erudicí) a je třeba počítat s tím, že je to velmi citlivé a snadno společností a tiskem desinterpretovatelné téma. Jediné co Vám k tomu teď mohu říci já, je to, že se o to budeme systematicky v následujících letech pokoušet i v rámci naší laboratoře a rozvoje vznikajícího preventivního projektu.

Velmi děkuji za dotaz a důvěru

Katerina Klapilova, Ph.D. (ECPS)

Daniel odpovídá:

Dokument „V síti“ je jistě velmi zajímavý počin. Za sebe trochu lituji, že ještě není k dispozici, protože dcera nedávno oslavila třinácté narozeniny, čímž získala možnost registrace na některých sociálních sítích, a já bych s ní toto téma rád probral domluvil se na určitých pravidlech.

Jinak na webu je k tomuto tématu samostatné vlákno. Potěšilo mě, že i samotní tvůrci dokumentu rozlišují mezi pojmem sexuální predátor a pedofil a v rozhovorech uvádějí pojmy na pravou míru. Za sebe k tomu dodávám, že pro mě osobně má většina desetiletých dívek své nejhezčí období za sebou, takže já sám úplně nerozumím tomu, když někdo ztotožňuje sexuální predátory balící dvanáctileté holky s pedofilií.

Daniel, heterosexuální pedofil

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.