V kolika letech se dá diagnostikovat hebefilie?

Dotaz vložen 24.4.2019

Dobrý den, je mi 16 let a chtěl bych se zeptat, v kolika letech se dá zjistit toto zaměření na dospívající v raném stadiu puberty. Věc se má totiž tak, že se mi už několik let líbí stejný věk holek. Přitahují mě holky v rozmezí 12-14 let, nejvíce však 13ti leté. Když mi bylo 13 let, líbila se mi holka ze stejného ročníku a když stárla, přestávala se mi líbit. Teď se mi cca rok líbila holka, které bude brzo 15 let a taktéž mě přestala přitahovat. Tento rok jdu na střední školu a nejvíce mě na holkách přitahují malá prsa a ta neznalost a zvídavost, přednost dávám holkám menšího vzrůstu a/nebo velmi hubeným. Také se mi líbí, když se holka, které je 13, nosí například sexy spodní prádlo a tak… Psychicky mám rád, když mě holka uznává jako toho staršího, zkušenějšího, chytřejšího atd…(Ne, pedofil nejsem, to vím, ale předpokládám, že jsem hebefil…) a nejhorší je, že mě něco uvnitř od dětství říká, že se musím stát učitelem na 2. stupni ZŠ. Často mívám různé masturbační fantazie s určitými spolužačkami z nižších ročníků, občas i sadistické, ale myslím si, že jsem neškodný pro okolí. Je to tak, že prostě holky v raném stádiu puberty mě fascinují a mám je rád. Kdybych si mohl vybrat, rozhodně si vyberu styk s holkou okolo 13ti, než s holkou nad hranicí. (Samozřejmě to neudělám, znám následky, jak říkám jsem neškodný.)

Myslíte si, že jsem hebefil? V kolika letech se to dá „zjistit“? Moc děkuji za vyjádření, pomůže mi… Ještě bych rád zdůraznil, že mi moje případná orientace nevadí. Děkuji.

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

samozřejmě ve Vašem věku je na závěr moc brzy. Uvidíte, jak se bude Vaše preference měnit s věkem. Pokud byste skutečně preferoval 13 holky i po několika letech, pak by to hebefilii představovalo a bylo by dobré se poradit s odborníkem, jak si zařídit život bez malérů.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek, Sexuologický ústav Praha

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.