Už jsem si uvědomil svou orientaci ale co dál?

Dotaz vložen 7.3.2019

Dobrý den, jsem MalejDejv a tady v komunitě už mě znají, protože jsem sem delší dobu docházel, zjistil jsem totiž, ze mě přitahují kluci (8-13let). Přišel jsem sem, ale nevím, jak to popsat … nějak sem pobytem zde zapomněl na svou úchylku (bral jsem ji jako nic). Ale minulý týden to začalo, mám úzkosti a děsný strach, že někomu ublížím. Do toho se rodiče začínají ptát, proč sem ještě neměl ani jednu holku. Mám strach, kdy mi na dveře zaklepe policie, i když vím, že v pc žádné nahé fotky nemám. Hledal jsem nějakého psychologa, ale nemám na něj finance. Co mám dělat.

Kateřina Klapilová, Ph.D. odpovídá:

Milý MalejDejve,

nejsi kvůli své orientaci v jednoduché situaci. Je skvělé, že hledáš podporu, abys to zvládnul – bez úzkostí a jiných problémů. Také by ses mohl poradit jak reagovat na rodiče a okolí. Bohužel nepíšeš kolik ti je let ani odkud jsi. I psycholog může být proplácen ze zdravotního pojištění.

Je-li to pro tebe organizačně schůdné, doporučuji se objednat na sexuologický ústav (ze sexuologů např. MUDr, Brzek nebo MUDr. Procházka, nebo k psychologovi Prof. Weissovi) nebo do Sexuologické ambulance v Bohnické léčebně (MUDr. Brichcín, MUDr. Řeřichová nebo doporučí někoho z místních psychologů, co mají zkušenosti s odlišnostmi sex. preference).

V případě, že jsi z jiného regionu, podívej se na mapu sexuologů tady na ČEPEKU a neboj se tam zajít.

Držím pěsti při zvládání vlastní sexuality

Kateřina Klapilová

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.