Ten můj

Bylo mi 5 let, když jsme se před stěhováním do domu dočasně nastěhovali do bytu známých. S rodiči jsme měli jednu místnost. Já se sestrou jsme spali vedle zdi, sestra měla postel nade mnou. Vedle nás byla rodičovská postel Mezi našimi postelemi vedla úzká ulička. Jednoho dne v noci jsem se probudil.

Spal jsem na zádech ve dvoudílném pyžamu, dolní část byla stažená a v oblasti genitálií jsem cítil nepříjemný pocit který mě vzbudil. Podíval sem se směrem k břichu a ve tmě uviděl obrys člověka nakloněné směrem ke ztopořeného penisu. Byl to vlastní táta. V jeho ústech byl můj penis. Dělal to neomaleně, asi byl opilý a nedával si pozor, protože jsem cítil jeho zuby, skoro jako by mě kousal a bolelo mě to. V tu chvíli jsem ztuhnul. Díval jsem se na horní postel a začal se ve mně probouzet strach. Táta se párkrát jeho hlavou přiblížil k té mé, podíval se na mé oči a znovu se vrátil k původní činnosti. Když už to bylo poněkolikáté, tak si všiml otevřených očí. Kvapně popadl spodní část pyžama a natáhl ji tak, že jsem ho cítil srolované a špatně sedící na těle. Potom si lehl na svou postel zády ode mně, asi 50 cm od mého těla.

Ráno mě vzbudil mámin příchod domů, stála mezi pokojovými dveřmi a ptala se, kdy otec přišel. Otec ležel přesně tak, jak ulehl, s pokrčenými nohy zády ode mně, což mi připomnělo obsah noci a že to všechno nebyl sen. Snažil jsem se dělat, jako by se nic nestalo, že si nic nepamatuju. Ve školce jsem řekl dvěma holkám „můj táta mi v noci cucal pinďoura“, obě mi to nevěřily, jen řekly „ty kecáš“. A dál se se mnou o tom nebavily. V tu chvíli jsem se cítil ukřivděně, ale dál už jsem to myslím neřešil, nebo si to už alespoň nepamatuju. A časem jsem na to zapomněl. Dodnes mě mrzí, že to alespoň ty dvě neřekly vychovatelce. V tu dobu jsem necítil stud a řekl bych jim, co se stalo.

O pár let později, ve 3. třídě, nám vychovatelka začala vyprávět nějakou důležitou věc, kterou by každé dítě mělo znát. Teď si říkám – trochu pozdě na podobné upozornění. Vyprávěla v podstatě o formách zneužívání dětí a jak se jim bránit. V jednu chvíli mě zalil studený pot, správně bych jí o tom měl říct, ale po tom, co řekla, že děti, co to neřeknou, jsou „trochu hloupější“, jsem se styděl ještě víc. Navíc s mou výchovou, kde každý musí být dokonalý a chyby si v tom lepším případě zaslouží zlé pohledy, ošklivá slova a nulové pochopení.

Ve 13 letech jsem spal u otce. To rodiče už byli rozvedení a otec bydlel s mladou přítelkyní v malém bytě. Byla zde jen jedna dvoumístná postel. Tu noc jsem se díval dlouho do rána na televizi. Najednou jsem uviděl jak se tělo otce pomalu sune ke mně, jeho ruka směřuje k mému tělu. Podíval jsem se na něj, hlavu měl nakloněnou u mé tváře, zeptal sem se ho: „Co je?“ On jen odpověděl „myslel jsem, že už spíš“ a zase zalehl. Pár vteřin na to se mi sevřel žaludek, zachvátil mě strach a došlo mi, o co mu šlo, že se vůbec nezměnil, stále ho přitahuju a klidně by to zopakoval.

Do 12 let jsem se s ním rád mazlil, cítil jsem sice, že se tře penisem, ale nějak podvědomě jsem před tím zavíral oči, asi protože jsem chtěl cítit jeho objetí. Mám nějaké další vzpomínky, např. když mi nasekal na holou za černý puntík, docela řval „tak ty nevíš, za co to bylo! Tak ty nevíš“ (bylo jich fakt hodně, nevěděl jsem, za co byl ten konkrétní poslední). Ale přitom byl tak agresivní z úchylky. Po naplácání vařečkou mi zajel prsty mezi půlky.

Pak z 2. nebo 3. roku života mám vzpomínku, kdy mi dal facku, protože jsem chtěl vzít jeho penis do pusy před sestrou, ale měl jsem zafixované, že nás to baví. Od té doby mu asi došlo, že by se to mohlo provalit, tak už se nic takového nestalo. Jednou, když mě vyzvedával ze školy, jsem po cestě nějak začal o té noci mluvit a on mi vyhrožoval smrtí. Nejsem si jistej, jestli to byl sen nebo skutečnost. Strach ale byl reálný. Dnes, když vidím fotky, kde spolu na sobě polonazí ležíme, je mi smutno.

V jedenácti letech jsem nasazoval boty 2leté holčičce. Sjel jsem rukou od kolena ke kotníku, ucítil jsem příjemný pocit a vybavil jsem si noc s otcem. Nevím, jestli bych to bral jinak, kdybych tohoto otce nikdy neměl. Podle psycholožky měl jistě otec v mé sexualitě významnou roli, jakou, to je nemožné určit. Chtěl jsem zkusit jaké to bude, když jí sáhnu mezi nohy. O pár hodin později, když byla přede mnou nahá, jsem jí tam sáhnul. Bylo to zvláštní, příjemné. Její bratr to viděl a řekl rodičům. Když jsem ho zaslechl, hned jsem si sedl na postel a dělal jakoby nic. Otec jen prohlásil, že sedím na posteli, jako by to byl fake. Nevím jistě, jestli mi pak k tomu ještě něco neřekl, ale to už je jedno. Docela mě mrzí, že mě s ní nechávali, mohl jsem jí dost ublížit.

Dnes ráno jsem myslel na zneužívané děti, a tím se mi připomněl otec. Dolehlo to na mě víc než kdy před tím, tak jsem se z toho pokusil dostat vypsáním. Snad to něčemu pomůže, ať už mně nebo někomu jinému. Text po sobě nechci číst, tak sorry za chyby.

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.