Štěně bez oušek – novinka na trhu

Dovolím si upozornit na jednu velmi zajímavou knižní novinku. Nakladatelství Beletris vydalo prvotinu mnohým z nás dobře známému Danielu Kubecovi, který se ve své novele Štěně bez oušek odvážně pustil do tématu homosexuální pedofilie kombinované se sadismem a s tím, jak se s takovou orientací musí vyrovnávat dospívající kluk, zvlášť když ho v životě stihnou ještě mnohé další problémy. Kniha tak prolamuje četná tabu a alespoň částečně tak zaplňuje mezeru na trhu, který knihami o pedofilii (a ještě kombinované se sadismem) příliš nehýří.

Anotace: Když je člověku sedmnáct, umírá mu otec a rozpadá se rodina, je to samo o sobě dost těžké období. Když si však zároveň začne uvědomovat, že je homosexuální pedofil se sadistickými sklony, je to zatraceně drsný příběh. Tato kniha však není jen prvním českým textem, který toto téma odvážně otevírá. Především je vynikajícím literárním debutem talentovaného autora, opravdu strhujícím a napínavým čtením, ve kterém do světa krásy a nevinnosti pozvolna proniká bolest, hrůza a strach. Novela vznikla v rámci Literární akademie (Soukromé vysoké školy Josefa Škvoreckého).
„Oscilace mezi všední realitou a fantaziemi, mezi kázní skutečnosti a nezdrženlivosti snění zakládá půvab této vzácné novely. Pokládám Štěně bez oušek za nejlepší studentský text, který mi za dlouhá léta prošel rukama.“

Daniela Fischerová, spisovatelka a dramatička
„Autor dokáže nastolit atmosféru přízračna, světa za zrcadlem a dávkovat napětí na lékárnických vážkách. Textem prorůstá vícero závažných témat, která se slévají v jedinou řeku, nad níž ční jedna jediná otázka: proč je člověk nakonec vždy bezbranný vůči sobě samému.“

Radka Denemarková, spisovatelka a literární historička

 

Knihu je možné  zakoupit například v internetovém knihkupectví Kosmas nebo na Slovensku Martinus.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Beletrie, Zajímavé knihy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.