Som pedofil??

Dotaz vložen 22. 6. 2012 16:31

Dobrý deň. Potrebujem radu odborníkou. Mám 18 rokov a veľmi sa mi páčia malé dievčatka vo veku od 6-11 rokov. Prvé príznaky nastali v 14 rokoch, ale vtedy som tomu nevenoval pozornosť. Časom som sa začal cítiť odlišný od ostatných ľudi. Pripadal som si menejcenný. Pretrváva to dodnes. Nikomu som sa nezdôveril. Bojím sa zdôveriť niekomu, lebo neviem a bojím sa ako dotyčný zareaguje a preto potrebujem radu odborníkou. V spoločnosti malych dievčatiek sa citim veľmi dobre. Rád sa s nimi rozprávam, hrajem…skratka mam dobry pocit, keď som snimi. Keď pozerám správy a hovoria o pedofilovi, ktorý znasilnil male dievčatko- Na jednej strane ho chápem, ale aj sa mi hnusí. Fakt neviem, či bi som bol schopný ublížit malému dievčatku. Mám ich rád a chápem ich. Som pedofil?? A ak nie som tak potom kto, alebo čo som?? Predom ďakujem za Vašu odpoveď.

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli, víte, pedofil má děti rád a neubližuje jim. Ti lidé, kteří dětem ubližují, jsou buď pedofilní sadisté, nebo prostě bezohlední jedinci, kteří si vezmou to, po čem touží, bez ohledu na to, jaké to má následky pro objekt jeho erotického zájmu. Takže pedofil, tedy ten, kdo má děti rád, jste. Neberte to jako něco hanlivého, svoji sexuální orientaci si člověk nevybírá a jeho orientace není ani jeho hanbou, ani důvod k nějaké hrdosti na jeho oreintaci. Člověk může být hrdý, nebo se naopak stydět za to, jak se svojí orientací zachází. Nenechte se znechutit současnou mediální štvanicí na pedofily.
Samozřejmě ale, i když má pedofil děti rád, nemůže své lásce dát průchod na rovině fyzické. To děti poškodí, i když to je motivováno láskou, ale přecejen dítě není ještě zralé na fyzickou lásku, již vůbec ne s osobou dospělou. Takže je nutné se fyzické lásky s dítětem vyvarovat. Mnohdy to je velmi těžké a mnoho dobrých lidí, nositelů tohoto sexuálního zaměření, selhává. Takže se obávám, že je velmi nebezpečné zůstat s bojem se svojí orientací sám. Proto bych Vám doporučil rozhodně se svěřit nějakému sexuologovi, a to takovému, který nemá k pedofilům předsudky. Píšete slovensky, ale nevím, zda jste Slovák na Slovensku, nebo některý z mnoha Slováků žijících v Česku. Tedy, pokud by pro vás byla dopravně dostupná Praha, rád se Vás ujmu, a to i tehdy, nejste-li v ČR pojištěn (samozřejmě bez toho, že bych vyžadoval nějaké peníze za konzultaci, peníze nejsou na tomto světě všechno, i když se to v současné době může tak zdát). Pokud byste tedy chtěl přijít do mé ordinace na Sexuologickém ústavu v Praze 2, Apolinářská 4, ozvěte se emailem na adresu [email protected] a domluvíme se.
S pozdravy
MUDr. Antonín Brzek

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.