Smrt pedofila ve snu

Dotaz vložen 9.1.2020

Dobrý den, chtěl bych zjistit, proč se mi tohle všechno děje a jestli si to zasloužím.

Delší dobu přemýšlím o sebevraždě částečně i v souvislosti s pedofilí. Navíc nejsem v kontaktu s dětmi, což mě dost trápí. Připadám si velmi osamělý. Nemám činnost, která by mě naplňovala, postrádám smysl života. Zdraví mám ne příliš dobré. Nenávidím sám sebe a vyčítám si, že se mi líbí děti. Nikdy bych nikomu neublížil kromě sebe. Ale je to komplikované, některé dny docela ujdou a jiné přemýšlím o tom, že by bylo nejlepší to celé skoncovat, jenže mám z toho strach. Navíc je to definitivní konec a bojím se toho, že bych tuto možnost zvolil příliš brzy a nerozvážně. Chci věřit tomu, že se v budoucnu něco zlepší, ale už mi dochází trpělivost i naděje.

Také se mi zdají sny o vlastní smrti a já nevím, jak si to vysvětlit. Zrovna včera jsem měl živý sen, kde jsem byl v roli pozorovatele. V tom snu jsem přistoupil k desce, kde bylo nějaké tělo zabalené do mnoha vrstev potravinové fólie. Když jsem ji roztrhal, tak jsem spatřil svou vlastní mrtvolu. Okamžitě mnou projela obrovská vlna strachu, chvíli poté jsem se probudil. Přemýšlím o tom, jaké kroky bych měl učinit, aby se toto nestalo realitou.

Možná je toto pro práci psychologa, ale málokdo by mě pochopil i s tou ohavnou nálepkou pedofila. Nejraději bych se narodil jako někdo jiný a žil život někoho jiného. Připadám si velmi zranitelný a psychicky slabý. Nedokážu řešit problémy, utíkám od nich.

Zdraví Gregor

Kateřina Klapilová, Ph.D. odpovídá:

Milý Gregore

velmi děkuji za důvěru, je dobře, že jste se odhodlal se s tímto svým problémem svěřit. Je-li vaše sexualita, jak píšete, pedofilně orientována, vaše pocity jsou zcela pochopitelné. Není lehké se s takovým nastavením vyrovnat, nicméně je opravdu spousta lidí, kteří to dokázali a našli si svou spokojenou cestu životem. Neházela bych rozhodně flintu do žita.

Jestli to dobře chápu, byl velmi živý sen o vaší smrti důvodem, proč jste se odhodlal napsat, zřejmě Vás velmi rozrušil. Sny jsou sny, a objevuje se v nich bud co se nám stalo, nebo o čem často přemýšlíme, nebo něco co zobrazuje naše pocity a strachy. Jsou skvělým nástrojem, jak se dostat ke svému nitru a jak s ním pracovat, a dobrý psycholog či psychoterapeut by Vám s tím jistě pomohl. Nemohu Vám nikoho doporučit, protože neznám vaše bydliště, ale na vašem místě bych se pokusila najít si dobře hodnoceného psychologa se zkušeností s prací se sexuologickými pacienty ve vašem okolí. Je možno např. využít reference členů ČEPEKU. Dále, na Národním Ústavu Duševního Zdraví budeme do 2 měsíců otevírat on-line poradnu pro parafilní osoby a v září 2020 poté anonymní podpůrné a terapeutické služby. Bude-li to pro vás vhodné a dostupné přihlašte klidně již ted na [email protected]

Držím Vám pěsti při zvládání Vaší sexuality

Katerina Klapilova, Ph.D.

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

pedofilie není důvod k sebevraždě. Být pedofilem není důvod nenávidět se. Víte, každý máme nějaký hendikep, resp. hendikepy. Každý člověk se musí nějak vyrovnat právě s tím svým – svými. U Vás to je pedofilie. Zdaleka to není to nejhorší, co člověka může v sexuální oblasti potkat. Je třeba si s tím zařídit život tak, aby stál zato žít jej. To ale nevyřídíme jedním emailem.

Krom toho je z Vašeho dopisu jasné, že trpíte těžkou depresí, kterou je nutné léčit mediakmentosně. Proto musíte co nejdříve navštívit psychiatra, aby Vám ordinoval antidepresiva. Deprese je ze všech duševních poruch nejlépe léčitelná. Je to porucha chemismu v mozku a proto se musí léčit chemicky, antidepresivy.

Nicméně souvislost s pedofilií je ve Vašem případě asi také podstatná. Proto byste potřeboval rovněž konzultaci u sexuologa.

Nabízím Vám návštěvu mé ordinace na Sexuologickém ústavu v Praze, Ke Karlovu 11, Praha 2. Bylo by to možné po 1.3.2020, do té doby jsem mimo. Objednal byste se v recepci u sestry na č. 22496 5247. Budu tam ale až po tom 1. březnu, takže psychiatra navštivte dříve. Nakonec se mu s pedofilií svěřovat nemusíte, stačí uvézt pocit osamělosti a sebevražedné tendence. S tou pedofilií bychom vylezli na světlo až po konzultaci u mne.

Nevím, kde bydlíte, ale pokud byste byl nedaleko Benešova, doporučil bych MUDr. Dagmar Křížkovou, té byste se mohl svěřit se vším otevřeně.

Tak zatím hodně síly a nedejte se !!!!

MUDr. Antonín Brzek

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.