Sen

Dotaz vložen 9.1.2021

Dobrý den, lečím se s OCD a trpěla jsem na vtíravé myšlenky ublížení mému synovi. Nikdy jsem to nechtěla udělat a ani nechci. Jen ty myšlenky se přehoupli na sexuální obsese a měla jsem o tom i sen. Který mě probudil a vyděsil, nevzrušoval mě, ale začala jsem o sobě pochybovat, jestli nejsem pedofilní. Je mi 27 let a celý život mě přitahují muži, nikdy sem takový sen ani myšlenky neměla. Mám plnohodnotný vztah a děti mě nijak nepřitahují. Myslíte si, že ten sen může něco znamenat. Nebo se jen moje obavy a můj strach přesouvají do snu. Děkuji předem za odpověď

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milá paní,

tak tedy pedofilka rozhodně nejste. Všechny Vaše potíže souvisí se základním onemocněním. Se vším se, prosím, svěřte ošetřujícímu lékaři a požádejte jej, zda není nutné nějak změnit medikamenty.

Ničeho se, prosím, nelekejte.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek

Kateřina Klapilová, Ph.D. odpovídá:

Dobrý den, Anno,

podle toho, co popisujete, je nepravděpodobné, že byste trpěla pedofilií – lidé s pedofilní preferencí obvykle zažívají přitažlivost a touhu po intimním kontaktu s dětmi i v bdělém stavu, dětí bývají také cílem jejich sexuálních fantazií. Přes internet bohužel nejde poskytnout zcela jistou odpověď – pokud byste chtěla mít jistotu, mohu Vám zprostředkovat kontakt s odborníky, kteří se diagnostice pedofilie věnují. Jako pravděpodobnější možnost se mi ale jeví, že onen sen, který Vás vyděsil, souvisí spíše s Vašimi vtíravými myšlenkami a OCD, se kterým se léčíte – pokud by Vás pomyšlení na tento sen dále trápilo, můžete jej například probrat s odborníkem, ke kterému docházíte.

Držím Vám pěsti,

Kateřina Klapilová, Ph.D, (ECPS)

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.