Fílův deník ze sexuologické léčby

Rovnou přiznám, že Fílův deník (v tom svém jej zmiňuji jako Filipa) jsem si zamiloval hned, když mi byl poprvé někdy koncem jara nabídnut k přečtení. Čím více jsem toho přečetl, tím více ze mě sílila touha nabídnout tento deník i dalším čtenářům, neboť je jednak stejně jako ten můj autentickou výpovědí z ústavní sexuologické léčby v Bohnicích, ale především je rozkošně dětsky naivní, sebevychvalující, podlézavý, upřímný, plný vtipu, radosti, ale i ukázkou depresí a traumat, které si sebou nesou mnozí pachatelé pohlavního zneužívání. Krom toho však také tvoří jeden celek s mými zápisky, se kterými se ty Filipovy krásně doplňují a ukazují události ze dvou stran.  Samotný deník, ze kterého jsou tyto zápisky, skončil nakonec v plamenech, jako symbol úniku Filipa z nemilosrdných chapadel ústavní péče, v nichž nedobrovolně strávil přes tři roky. To nejzajímavější ze zápisů ovšem zůstalo po naší vzájemné dohodě zachováno.

Kuba

Pokračovat ve čtení

Kubův deník ze sexuologické léčby

DÍL I.

Jednou z každodenních povinností pacienta sexuologické léčby v Bohnicích je vedení deníku, kam každý po svém zapisuje, co daný den dělal, sděluje své názory a emoce. Deník také může sloužit jako komunikační kanál směrem k terapeutům, kteří jej denně čtou. Psaní deníku není hodnoceno, nicméně jeho neodevzdání by znamenalo pro pacienta postih, psaní deníku je tedy povinné. Pro lepší představu čtenářů o léčbě i o mně samotném jsem se rozhodl vybrané zajímavé pasáže ze svého deníku zveřejnit. Začínám zápisy z prvních dní na pavilonu, kde jsem se seznamoval s prostředím a snažil se o obnovení zpřetrhaných vazeb s lidmi ze svého okolí. Zápisy jsou dlouhé, měl jsem ještě na deník spoustu času a také spoustu dojmů ke sdělení a největší událostí pro mě je kontaktování matky Terezky s Kačkou, tedy dívek, jež jsem zneužíval.

Pokračovat ve čtení

Jak probíhá ambulantní léčba

Ambulantní léčba je obecně takový druh léčby, kdy pacient není vyčleněn ze svého prostředí. Na léčbu dochází v předem individuelně stanovených termínech. V praxi to tedy probíhá tak, že si najdete sexuologa či psychoterapeuta, dohodnete si s ním schůzku, na které přiblížíte svůj problém a společně se dohodnete nebo nedohodnete na dalším postupu. Frekvence může být tak řádově jedno sezení do měsíce, ale v závislosti na dalších okolnostech a zvycích terapeuta může být i více či méně intenzivní.

Pokračovat ve čtení