Příspěvek na dokument V síti nám tvůrci necelý měsíc před premiérou vrátili

Velké zklamání zasáhlo minulý týden Československou pedofilní komunitu, když nám přišla přeposlaná zpráva od Pavly Klimešové, výkonné producentky týmu Víta Klusáka a Báry Chalupové, že nám budou muset vrátit náš dar 15 000,- Kč na film V síti, protože nemůžou dodržet smluvní podmínky – umístění názvu komunity v závěrečných titulcích.

Uvedení naší komunity v titulcích filmu údajně vadilo jednomu z koproducentů. Touto zprávou jsme byli necelý měsíc před premiérou velmi rozladěni. Týmu Víta Klusáka jsme zaslali naše vyjádření, ve kterých jsme poukazovali na fakt, že kdokoliv jiný (by) přispět mohl, ale my – protože jsme pedofilové – přispět nemůžeme.

Nejvíc nám ale vadil přístup – když náš externí spolupracovník v květnu a červnu minulého roku domlouval, zda bychom mohli přispět, očekávali jsme, že by mohlo dojít k odmítnutí hned na začátku. Tvůrci však s příspěvkem i s uvedením názvu naší komunity v závěrečných titulcích dle standardních podmínek nabídky, uvedených na serveru Hithit.cz, souhlasili. Na všech prosincových předpremiérách byl dokument promítán s názvem komunity v závěrečných titulcích mezi ostatními partnery filmu. Už jsme tak počítali s tím, že to je jisté, že v titulcích budeme. Že necelý měsíc před premiérou nastane změna, jsme vůbec nečekali.

Jsme tímto přístupem velmi zklamáni a mrzí nás, že náš příspěvek byl odmítnut a vrácen. Nicméně i tak jsme rádi, že film V síti mohl vzniknout – je určitě dobrou osvětou proti predátorům zneužívajícím děti na internetu. Tvůrcům filmu přejeme mnoho zdaru i v osvětové kampani, která bude následovat. Velmi kvitujeme, a to už od samého začátku, že tvůrci dokumentu striktně rozlišují mezi pedofily a predátory, což byl také jeden z aspektů, proč jsme chtěli projekt podpořit.

Diskuze k dokumentu V síti je dostupná i pro neregistrované uživatele na našem diskuzním fóru.

Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Petr Kasz

Administrátor webu www.pedofilie-info.cz, email: [email protected]

Komentáře jsou uzavřeny.