Pocity

Dotaz vložen 14. 9. 2016 v 22:08

Dobrý den, je mi 20 let a jsem gay. Dlouho jsem se se svou orientací nemohl smířit, a dusil jsem to asi 2 roky v sobě do té doby kdy jsem se už z toho všeho psychicky zhroutil. Od té doby uplynulo asi půl roku. Jsem se svou homosexualitou už smířen, ale pořád mě trápí jedna věc a to ta že jsem nejspíše hebefil. Líbí se mi kluci okolo od těch 13ti do 15ti až 20 let.

Vždy když potkám nějakého hezkého kluka na ulici okolo těch 15ti let tak na mě přijde takový zvláštní pocit, nevím jak to přesně popsat, prostě rád se na něj podívám ale zároveň bych se hanbou propadl a přijde na mě pocit že jsem k ničemu, a nejradši bych se někam zahrabal. Při nějakém například kontaktu jenom mluvení se cítím velice divně, jakoby to třeba o mě věděl že jsem pedofil, a nejradši by jsem se tomu kontaktu vyhnul abych se necítil trapně. Nevím jak to přesně definovat. Krom klasického gay porna mě i občas vzrušuji kluci třeba jenom ve spodním prádle nebo v plavkách třeba na stránce img.ru. Je to tak 50:50. Vím že se tam občas vyskytne něco nelegálního, ale muže na to někdo přijít? třeba policie? Vyloženě DP nevyhledávám krom této stránky. V hlavě se mi teď honí spoustu věcí, ale v životě bych nikomu neublížit ani nikoho nezneužil.

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli, od června 1990, kdy byl zrušen „efebofilní“ paragraf, už není Vaše zaměření nijak tragické. Je jen důležité dávat si pozor, aby případný partner byl skutečně starší 15 let, nikdy neopomenout podívat se do OP.

Jinak je třeba být na pozoru s ohledem na trestnost tzv. ohrožování mravní výchovy. Pokud s chlapcem starším 15 let máte pohlavní styk, pak je vše legální. Pokud ale byste mu platil, třeba i společnou večeří nebo dárky k narozeninám, nějaký blbec to může interpretovat jako ohrožování mravní výchovy. Podobně to je s dětskou pornogrrafií. Za tu je považováno zobrazování osob ve věku do 18 let !!!, takže souložit s ním můžete, ale fotografovat jej nahého nebo v erotických pozicích ne. A to se týká i návštěvy stránek, kde taková vyobrazení jsou. V Kodani je centrála, která monitoruje pohyb na internetu, a když Vás vymákne, dá echo české policii, která musí konat. Takže raději bacha na to.

Přeji Vám, abyste se s Vaší orientací plně vypořádal.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek

Myš odpovídá:

Ahoj Davide,

jsou věci, se kterými je třeba naučit se žít. A nějaká odlišnost v preferenci je jednou z nich. Ač to nejdřív může vypadat tragicky a nešťastně, je stačí získat trošku nadhledu a uvědomit si, že to vůbec neovlivňuje jaký jsi, jak se chováš nebo jak působíš na ostatní. Věř mi, že lidí s nějakou takovouhle odlišností je spousta, jenom se jich většina o tom bojí mluvit. Není návod, jak něco takového přijmout. Možná ti pomůže o tom přemýšlet, možná se vypsat, možná si s někým promluvit, není na to vzorec.

Jak psal pan Brzek, můžeš se dobře realizovat i legálně s kluky nad 15 let.  Pro mě už bývají většinou příliš staří 🙂

Myš

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.