Pedofilní sen

Dotaz vložen 24.4.2019

Dobrý den, mám následující dotaz. Včera v noci se mi zdál pedofilní sen. V něm jsem ve sprše umýval dva malé chlapce. Součástí toho bylo, že jsem jim několikrát přetáhl předkožku přes penis a měl u toho částečnou erekci. Při probuzeni jsem erekci neměl. Když jsem se vzbudil, byl jsem z toho celkem vyděšený. Jsem gay (39 let), svoji sexuální orientaci mám vyřešenou již dlouho (byl jsem to před x lety konzultovat u sexuologa) a vždy mě přitahovali dospělí (mladí muži, cca 20 let i vice). Dosavadní vztahy jsem měl také (bez problémů v sexuální oblasti) s dospělými muži, vždy o něco mladšími.
Ještě dodávám, že dříve jsem měl několik snů, kde se vyskytovalo dítě, ale nikdy jsem se ho nedotkl, ve výše zmíněném snu se mi to stalo poprvé. Tyto sny jsem rovněž řešil před mnoha lety se sexuologem (včetně falopletysmografie) a pedofilní orientace se neprokázala. Spíše neurotické sklony. Teď se mi po dlouhé, a vlastně poprvé, kdy se dítěte dotýkám, zdál onen sen. Rád bych se zeptal, zda to mam přejít a nevšímat si toho. Vedu jinak normální sexuální gay život s dospělými jedinci bez žádných problémů. Děti se v mých fantaziích neobjevuji. Předem děkuji za odpověď.

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

vůbec si z toho snu nedělejte vrásky. Nejspíše jde o projev toho neuroticismu, který u Vás byl kdysi diagnostikován. Že byste se ve Vašem věku stal pedofilem, to vylučuji.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brze, Sexuologický ústav Paha

Kateřina Klapilová, Ph.D. odpovídá:

Milý Juro,

jak píšete, měl jste jeden sen, ve kterém Vás vzrušil intimní dotyk s malým chlapcem, ale jinak se toto téma neobjevuje ve fantasiích a žijete uspokojivý sexuální život s dospělými partnery. Proto si myslím, že se nemusíte příliš znepokojovat ani se děsit, sny mohou mít různá vysvětlení, výskyt takového ojedinělého snu neprokazuje, že jste pedofil.

Užívejte si sexualitu s dospělými partnery

S pozdravem a díky za důvěru

Katerina Klapilova, Ph.D. (ECPS)

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.