Pedofilie

Dotaz vložen 16.11.2023

Dobry den,

Rozvadim se s moji byvalou zenou a mam podezreni, ze je pedofil. Mame dve dcery 17 a 13. Nasel jsem velmi podivne a podezrele fotografie a videa z naseho domu, kdyz jsem byl na pracovnich cestach. Mam podezreni, ze do domu chodil nekdo a moje zena mela pred detmi sex a obavam se, ze je do svych praktik i zapojovala.

Vubec nevim co mam delat a na koho se obratit.

Prosim o pomoc, jak v teto situaci postupovat.

Predem moc dekuji za pomoc.

Darko

Mgr. Kateřina Klapilová, Ph.D. odpovídá:

Vážený Darko

Děkuji za sdílení vašich obav. Nacházíte se ve velmi složité životní situaci, a je dobře, že hledáte podporu. Internetové poradenství je však v tomto ohledu velmi limitované a není možné vám pomocí něj pomoci se v situaci dobře vyznat. Velmi doporučuji vyhledat nějakého odborníka (např. psychologa, psychoterapeuta), který by Vám poskytnul podporu pro zvládání této situace. Můžete si také zavolat na linku SexHelp: Parafilik 317 071 668 a situaci probrat s někým z krizových interventů.

Z toho co popisujete nevyplývá, že Vaše bývalá žena má pedofilní preference. V textu však píšete o řadě podezření ze závažných trestných činů. Jsou-li tato podezření skutečně odůvodněná, což na základě Vašeho textu není možné posoudit, je nutné oznámit tyto skutečnosti orgánům činným v trestném řízení (tzn. sdělit tuto skutečnost policii nebo podat trestní oznámení na příslušné státní zastupitelství). V případě, že zhodnotíte, že je nutné učinit tento krok, je třeba Vás upozornit na to, že vyšetřování může být velmi náročným obdobím pro všechny zúčastněné osoby, zejména pro Vaše dcery. Bylo by vhodné pro ně určitě co nejdříve vyhledat specializovanou pomoc, např. navštívit některou z poraden Bílého kruhu bezpečí https://www.bkb.cz/.

S pozdravem

Kateřina Klapilová

Petr Kasz odpovídá:

Milý Darko,
předně je třeba říct, že ženská pedofilie je velmi vzácná. Dále je třeba říct, že sexuální chování ještě nedeterminuje parafilii. Tedy pokud se někdo chová nevhodně k dětem, nedělá to z něj pedofila nebo pedofilku.

Z čeho usuzujete, že by Vaše žena měla mít s někým před Vašimi dcerami sex, nebo že je dokonce do sexuálních praktik zapojovala? Řekly Vám to dcery? Dcery máte dost staré na to, abyste se jich zeptal, zda k něčemu nevhodnému nedocházelo.

Tedy v prvé řadě bych se zeptal jich. Dojmy se mohou lišit od reality a nepodložené obvinění může napáchat mnoho škod.

S pozdravem

Petr Kasz, administrátor www.pedofilie-info.cz

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.