Pedofilie v 15 letech?

Dotaz vložen 24. 8. 2018 v 8:46 hod.

Dobrý den prosím o radu. Když mě je 15 a miluji o 5 let mladsi holku jsem uz pedofil nebo je to jeste normalni? Predem diky za odpovedi. Nashledanou.

Odpověď MUDr. Antonína Brzka:

Milý příteli,

mít rád o 5 let mladší ženu je normální. Samozřejmě, musíte respektovat zákonný  zákaz sexuálních kontaktů do 15 let. To ale nebrání, abyste měl tu holku rád.

Pokud nejste pedofil, bude se Vám ta dnes 10 letá holka líbit i za 10 let, až jí bude 20. Pokud byste ale pozoroval, že současně s tím, jak Vy dospíváte, se věk preferovaných objektů nezvedá, ale stále je někde kolem toho 10. roku věku, pak by to podezření z pedofílie vyvolávalo. Bylo by pak vhodné poradit se sexuologem, jak se svým životem naložit.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek
Sexuologický ústav Praha

Odpověď Marca Freemana:

Ahoj Michale,

dle mého názoru není moc časté, aby se 15letým lidem líbily o pět let mladší holčičky. Ale umím si představit, že by tomu tak mohlo být i u běžného heterosexuála – některé dívky i v mladším věku mohou působit duševně či fyzicky trochu starší.

V takovém případě bych se být Tebou zaměřil na to, jak vnímáš ostatní holčičky – líbí se ti 10leté (či obecně o dost mladší) dívky často či Tě přitahují spíš Tvé vrstevnice? Zkus se zaměřit někdy pohledem na holčičky kolem deset let a potom na děvčata kolem patnácti – které se ti líbí více?

Každopádně důležité je jen to, abys danému děvčeti (či jiným dětem) neublížil. Milovat děti není špatné, špatné je jim (ať už záměrně či nezáměrně) ublížit. Proto bych Ti doporučil veškeré sexuální interakce vůči ní odložit až na dobu, kdy jí bude 15 let. A stejně tak bych Ti doporučil i s případným vyznáním lásky počkat, až bude trochu starší.

Pokud by sis chtěl o svých citech více popovídat a porovnat je třeba s pedofily u nás na webu, můžeš se registrovat na fórum a/nebo na chat – ale to už je jen na Tobě.

Přeji Ti jen to dobré,

Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: [email protected]

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.