Partnerská adaptace

Dotaz vložen 28.4.2019

Dobrý den, rád bych se pokusil o partnerskou adaptaci. Jaký je Váš názor na svěření se potencionální partnerce? Svěřovat se, či ne? Nechci jednat nečestně, ale nevím, zda milosrdná lež není lepší. Jsem starší, o rodinu a děti by se nejednalo, spíše o přátelské soužití. Obávám se případného výsměchu potencionální partnerky po svěření se. To je můj největší problém, ostatní problematika adaptace by se mi nejevila tak složitá a už určitý náhled mám. V jaké fázi vztahu se případně svěřit? Případně uvítám zkušenosti ostatních, podařilo se Vám to případně i ve vyšším věku? Zažili jste od partnerky výsměch či přijetí?
Můj problém je orientace na dívky 8-12let, ale stejnou měrou i na dospělé ženy, voayeristické sklony, mírná sexuální agresivita (výprask), určité feminní rysy v zjevu i chování.

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

to víte. Svěřit se partnerce s Vaší orientací, to je vždy dilema. Jistě, že poctivost je na místě, ale vždy znamená určité riziko, že se partnerka lekne.

Rozhodně bych doporučil svěřit se až tehdy, když budete mít jistotu, že Vás už miluje. Víte, milující žena je schopna akceptovat mnohé. Nikoliv ale žena ve fázi, kdy by Váš vztah byl spíše na racionální rovině.

V každém případě nechoďte do vztahu, kde by byly v rodině děti!!! To byste byl vystaven neúměrnému riziku selhání.

V každém případě nabízím osobní konzultaci v mé ordinaci, je možno se objednat telefonicky na 22496 5247.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek, Sexuologický ústav Praha

Daniel odpovídá:

Já se své budoucí manželce svěřil. Nepoužil jsem ale při tom slovo pedofil, protože jsem tak poměrně dlouho odmítal sám sebe označit. Nastávající manželka sdělení špatně pochopila a domnívala se, že jsem hebefil.

Když mě pak životní okolnosti přiměly postavit se ke své sexualitě čelem a svůj stav pojmenovat pravdivým jménem, byla z toho chvíli špatná, ale poměrně rychle to přijala. Nejspíš k tomu přispělo i to, že v našem intimním soužití jsme neměli žádné problémy. A že i jinak si rozumíme. Nakonec mi řekla, že mě má ráda, i když jsem úchylák. Může to znít drsně, ale pro mě to byla krásné vyznání lásky.

V každém případě jsem rád, že manželka o mé sexualitě ví.

Daniel, heterosexuální pedofil

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.