Partner nepřiznaný pedofil?

Dotaz vložen 2.5.2023

Dobrý den Vám všem. Jsem gay, je mi 31 let. Nejsem pedofil. Žiju s partnerem ve společné domácnosti skoro 7 let. Mám ho velice rád, vážím si ho, a nikdy bych ho za nic neodsoudil. Mám podezření

na to, že je buď pedofil nebo pederast. Já jsem homosexuální člověk s běžnou potřebou fyzického kontaktu a sexu s dospělým člověkem. Ale můj partner jako by byl frigidní. Zezačátku ten sex mezi námi jakž takž šel, ale strašně brzo, ani ne po roce, z jeho strany jakákoliv iniciativa opadla, zůstala jen moje, leč neopětovaná. Partner je velice hodný a přátelský člověk, ale až moc, je mu skoro 40 let, má široké spektrum kamarádů, nijak ho neomezuji, chodí do hospody s lidmi svého věku, na lyže, dokonce i na dovolenou s kamarády. Já mám rád svůj klid a preferuju být doma nebo občas si někde s kamarády vyjít, nicméně mi asi před rokem začal vnucovat přespávání kamarádů z práce, kterým je zhruba 20 let. S tím, že přijde jeden, pak možná druhý, třetí, jak se to vyvrbí. Není v tom nic sexuálního, nicméně byla to moje jediná podmínka, že tohle ne, maximálně jeden kámoš, který to má domů daleko, jednou za čas. Ale spontánní večerní párty s přespáváním mi vadí, obzvlášt, když si s těmi kluky nerozumím. Když už nemáme sex, tak abych měl doma svůj klid, ale on to ode mě vnímá tak, že mu odepírám šťastný život, což mi za této situace přijde sobecké. Do toho má hodně rád děti kamarádek, rád si s nimi hraje, sám by chtěl dítě vlastní, říká, že má otcovské sklony, na tom všem není nic špatného, ale koliduje mi to s tím přespáváním 20 letých kluků, do toho absence jakéhokoliv sexu, nemá ani milence, nic. Přemýšlel jsem nad tím, o co tady jde. Dokázal bych pochopit, že ho nepřitahuji, ale jak nemá vůbec potřebu sexu, tak mi přijde, že těmi nevyzrálými kamarády si něco kompenzuje, kamarádi jsou zkrátka všechno a přes to nejede vlak. Snažil jsem se s tím o tom mnohokrát mluvit, ale buď se „šprajcne“, nebo mi řekne, že chyba je ve mně, že jsem nespolečenský člověk… ačkoliv přátele mám, jen pár, ale dobrých. Několik mých přátel mi řeklo, že je to hodně zvláštní. Myslíte, že jsem paranoidní? Děkuji vám za jakoukoliv radu a vyjádření.

Kateřina Klapilová, Ph.D. odpovídá:

Dobrý den, Petře,

z toho, co popisujete, máte s partnerem několik témat, na kterých se střetáváte – popisujete jeho „šprajcnutí“ a vzájemná nepochopení. Odmítání sexu a navazování přátelství s mladšími dospělými může mít mnoho příčin, nemusí se jednat o příznak parafilních preferencí. Pokud Vám nejde se s partnerem o tématech, které Vám trápí, otevřeně bavit, můžete zkusit debatu s ním vést v rámci jiného nastavení, například v rámci „neutrální půdy“ párového poradenství. Sám víte nejlíp, v jakém kontextu Vám jde ve vztahu nejlépe sdílet a otevírat složitá témata.

Pokud s Vámi partner o něčem zcela odmítne komunikovat, Vaše možnosti jsou samozřejmě velmi omezené. Může být také velmi důležité, abyste při řešení této situace sám nezůstal bez podpory, ať už od svých blízkých, nebo v rámci odborné péče.

Držím Vám pěsti,

Mgr. Kateřina Klapilová, Ph.D. (ECPS)

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.