Otázka

Dotaz vložen 11.4.2020

Dobrý den. Seznámila jsem se s přítelem. Když jsem se poprvé setkali, jeho neteř 8 letá udělala scénu a brečela, že ji můj přítel už nemá rád. Druhý den přišla a přítel si vedle ni sedl a mluvil a když odcházel, všimla jsem si jeho vzrušeni. Když jsme jeli na společný výlet, zvýšil na mě hlas, ať ji pozdravím. Říkal, že ji má moc rád, nejvíc ze všech neteří. Vzbudilo to ve mě divný pocit. Když mi nedávno telefonoval přes videohovor, přišla za ním druhá neteř a byla u něj. Všimla jsem si podruhé, že je zase vzrušený a skrýval to. Když s ním mluvím telefonicky přes webkameru a ptal se při mojí návštěvě u kamarádky, kolik má její dcera let, chtěl s ní mluvit a zase to ve mě vzbudilo divný pocit. Myslím, že má divné chování k malým holčičkám. Přítel je svobodný, bezdětný a je mu 33 let. Je cizinec, tak spolu nemůžeme mluvit, tak jak bych chtěla. Nevím si rady, jak to řešit. Jestli s ním mám o tom začít mluvit? Předem děkuji za radu.

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milá paní Bartková,

bez toho, že byste přivedla Vašeho přítele do ordinace, se moc víc nedozvíme. Jsem nyní nemocen, ordinovat budu snad v červnu. Takže se můžete objednat telefonicky u sestry na 22496 5247. Je to na Sexuologický ústav, Ke Karlovi 11, Praha 2.

S pozdravy

MUDr. Brzek

Kateřina Klapilová, Ph.D. odpovídá:

Daniel odpovídá:

Vážená paní,

to, co o svém příteli píšete, jsou zajímavé indicie. Sám znám ze svého okolí člověka, o které často slyším něco ve stylu: „On je pořád sám, a pořád si nemůže najít holku, ale on to přitom s těmi dětmi tak umí, on si s těmi neteřemi tak krásně hraje, ony se něho úplně lepí, no z něj by byl tak skvělý táta.“ A pokaždé, když to slyším, tak mi zbystří uši. Nicméně jsou to jenom indicie, zeptat se ho přímo nemám odvahu, a dokud to nepotvrdí přímo dotyčný, nebo sexuologické vyšetření, tak jsou to jenom dohady.

Být pedofil ještě nemusí být tragédie, pro mnoho pedofilů jsou sexuálně přitažlivé i dospělé ženy, byť prepubertální holčičky vnímají jako krásnější a přitažlivější. Rozhodně si ale myslím, že byste si tuto otázku měli spolu probrat a vyjasnit si ji dříve, než se vezmete, nebo než začnete plánovat rodinu. V čem vám ale poradit nedokážu je správné načasování takového rozhovoru. To jak moc jste si blízcí, jak moc si vzájemně důvěřujete a nakolik vážné jsou vaše plány do budoucna, to víte jenom vy dva.

Podle toho, co píšete, si myslím, že váš největší problém je komunikační bariéra, kterou zmiňujete. Určitě byste ji neměli brát na lehkou váhu a společně na ni zapracovat. Ani moje manželka nepochází z Čech a byť mluví perfektní češtinou, tak i po dvaceti letech manželství mezi námi občas dochází k nedorozuměním způsobených tím, že některá slova používáme s malinko jiným významem, nebo trochu jiným citovým zabarvením.

Daniel, heterosexuální pedofil

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.