Nejistota v preferenci

Dotaz vložen 24. 9. 2016 10:56

Dobrý den, nevím, jak začít, protože je to pro mě trapná a citlivá záležitost. Jsem chlap po třicítce a nikdy jsem se o téma pedofilie nezajímal. Mám trvalý vztah a jsem v něm naprosto spokojený, po sexuální stránce je vše v pořádku, máme v rámci možností pravidelný styk. A teď čekáme miminko. Asi před půl rokem k nám přišel nový kolega, který toto téma načal a nějak jsme to rozebírali, i to co se děje třeba na východě – praktiky IS. Do té doby jsem o ničem takovém nepřemýšlel a byl bych nejšťastnější, kdyby k tomu nikdy nedošlo. Rozhovory o pedofilii byly čím dál častější a přijde mi, že si v tom kolega „libuje“. Stále říká, že mladé holky (věk i 15-) jsou nejlepší, že jsou sexy atd. Možná si ze mě dělá jen srandu, a tak jsem začal bádat a chtěl přijít na to, co to znamená a co se mu na tom líbí.

Zprvu to byla jen zvědavost, podíval jsem se na internet a hledal jsem fotku nahé holčičky (v životě jsem žádnou neviděl). Jenže nic jsem nenašel. Na dva měsíce se situace uklidnila. Na to se mi zdál sen s erekcí, ve kterém byla partnerčina 10letá sestra, ale měla tělo dospělé ženy. Tehdy mě to zasáhlo asi nejvíc a dostal jsem strach, že je něco se mnou špatně. Touha vidět nahou holčičku byla opět zpátky, začal jsem zase hledat. Nelegálně jsem si stáhnul obrázky z jedné veřejné fotobanky, nebyla to pornografie, jen lehce erotické fotky (např. plavky) a zkoumal je i sebe. Erekce jsem nedosáhl. Hledal jsem dál a dál, ale nemohl jsem najít nic hanbatějšího, chtěl jsem vidět, co je jiné. Úplně jsem tomu propadnul, začala to být až závislost. Dokonce jsem zkusil i masturbaci, ale nešlo mi to a skončil vždy u „hetero“ dospělého porna.

V reálném světě však nic takového nedělám, nemám touhu se dotýkat dětí, nesleduji je, mám však obavy ze selhání, zmíněná sestra mě má ráda, a dokud se mi o ní nezdálo, hrál jsem si s ní bez problémů. Má partnerka, kterou strašně moc miluji, byla v šoku a má z toho samozřejmě strach a špatné pocity. Potřebuju od Vás radu, co se se mnou děje. Co mám udělat, navštívit poradnu? Mám vůli v tom nepokračovat a řešit to, nicméně jsem to nechal zajít až sem. Chci být ten nejlepší partner a nechci své družce přidělávat starosti v době, kdy máme dítě na cestě. Děkuji,
Jindřich

MUDr. Antonín Brzek odpovídá

Milý příteli,

Víte, lidská sexualita je rozmanitější, než se obecně věří. Mnoho lidí má občas velmi bizarní fantazie, akorát se s tím nikomu nesvěřují, a pokud nemají problém zdržet se něčeho nelegálního, o nic nejde. To, co o sobě píšete, nesvědčí pro pedofilii. Doporučuji to nechat „koňovi“, a hlavně s tím netrápit partnerku. Mějte se ale na pozoru při stahování nějakých obrázků z internetu. Snad víte, že to je trestné a aniž máte tušení, může se to dozvědět policie a navštívit Vás.

No, a kdybyste se nedokázal svých obsesí zbavit, asi by to chtělo trochu medikace. V tom případě navštivte sexuologa nebo psychiatra.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.