Účasti na Prague Pride v jednotlivých letech

2015

V roce 2015 se průvodu zúčastnila skupiny 11 členů a podporovatelů Československé pedofilní komunity. Rozdáváním informačních letáčků jsme se snažili upozornit na naše problémy. Letáčky byli dvojjazyčné – v češtině a angličtině (se stejným sdělením) a byly dvě verze letáčků – verze pro pedofilní zástupce komunity a verze pro podporovatele komunity. Celkem bylo rozdáno asi 800 ks letáčků. Účast proběhla klidně, prakticky bez výraznějších negativních reakcí ostatních lidí účastnících se průvodu.

Texty letáčků k Prague Pride 2015

I my jsme stejně teplí!

Kdo jsme

Jsme lidé, které spojuje jedna společná věc – na začátku puberty jsme zjistili, že nás eroticky přitahují děti.

Naším cílem je informovat veřejnost o pedofilii, protože ohledně tohoto tématu panují ve společnosti velké předsudky. Přejeme si, aby mladí lidé, kteří si začnou uvědomovat svoje zaměření na děti, měli o pedofilii dostatečné informace a netrpěli zbytečně kvůli předsudkům nebo postoji společnosti. Chceme, aby lidé posuzovali pedofily ne podle jejich sexuální orientace, ale na základě jejich činů.

Naším cílem není legalizace sexuálního kontaktu s dětmi!

Československá pedofilní komunita – ČEPEK, pro více informací navštivte:

www.nejenhomo.cz

www.pedofilie-info.cz

Všichni lidé jsou stejně teplí!

Podporuji ČEPEK – Československou pedofilní komunitu

Tato komunita má za cíl pomoci mladým lidem, kteří cítí, že je eroticky přitahují děti, k tomu, aby se se svou orientací vyrovnali a nepáchali trestnou činnost. V současné době se problematice těchto lidí věnuje téměř nulová pozornost.

Pedofilně zaměřený člověk vnímá svou odlišnou sexuální orientaci již od základní školy – zhruba od svých 13 let.

Může to být i Vaše dítě! Kdo mu sdělí správné a objektivní informace? Nespáchá sebevraždu pod tlakem okolí, které z něj předem dělá zrůdu? Kde má hledat efektivní pomoc?

Proč tento letáček na Prague Pride? Protože pedofilové zažívají při odhalování své sexuální orientace podobné problémy jako LGBT lidé. Touto iniciativou na průvodu Prague Pride chceme upozornit na jejich problémy.

Více informací naleznete na www.nejenhomo.cz nebo www.pedofilie-info.cz

2014

V roce 2014 se pochodu zúčastnili dva lidé z naší komunity. Tento rok jsme poprvé šli na Prague Pride veřejně s tím, že jsme pedofilové. Během pochodu jsme rozdávali létáčky se stručným vysvětlením, kdo jsme, a odkazem na tento web. Na Prague Pride nás doprovázel sociolog Martin Fafejta a několik dalších osob.

Při rozdávání letáčku v cíli pochodu došlo k incidentu s policií, když policie policie legitimovala a odvedla jednoho našeho člena a jednu naši podporovatelku k podání vysvětlení a Martina Fafejtu k ověření totožnosti, neboť si zapomněl vzít občanský průkaz. Všechny zmiňované policie propustila a nebyly podniknuty další kroky. Více k incidentu píše Martin Fafejta na svém blogu.

Po průvodu jsme nezaznamenali reakce ze strany významnějších médií. Až v červenci 2015 o naší účasti informoval Týden v článku na webu a podrobněji v tištěné verzi ve vydání 15. července.

Text letáčku k Prague Pride 2014

Kdo jsme

Jsme lidé, které spojuje jedna společná věc - přitahují nás děti. Erotické zaměření na děti se odborně nazývá pedofilie. Pedofilie neznamená pohlavní zneužívání dětí!

Proč se účastníme Prague Pride?

Snažíme se informovat veřejnost o pedofilii a zbavit toto téma zbytečné tabuizace. Chceme, aby mladí lidé, kteří si začnou uvědomovat svoje zaměření na děti, měli o pedofilii dostatečné informace, aby zbytečně netrpěli kvůli předsudkům nebo postoji společnosti. Chceme, aby lidé věděli, co je to pedofilie, a aby pedofily posuzovali ne podle jejich erotické preference, ale podle jejich činů.

Jako komunikační platforma nám slouží ČEPEK, svépomocné internetové fórum, kam každý může přijít se svým problémem a řešit ho s ostatními. Hlavním cílem ČEPEKu je motivovat mladé lidi k tomu, aby dokázali přijmout svoji preferenci, vyhnout se případným problémům a žít lepší život. Nechceme, aby byl legalizován sexuální kontakt s dětmi.

Pro více informací navštivte www.nejenhomo.cz a www.pedofilie-info.cz

Who are we?

We are a group of people that has one thing in common - when we were in puberty we started to realize we are erotically attracted towards children. Pedophilia is erotic attraction towards children, not child abuse!

Our goal is to inform public about pedophilia and to break the unneccesary taboo about it. On our self help board ČEPEK we try to motivate young people to accept their preference, to avoid potentional problems and to help them live a better life.

Our goal isn’t legalisation of sexual contacts with children.

For more information please visit www.nejenhomo.cz/en

2013

V roce 2013 se zástupci Československé pedofilní komunity poprvé zúčastnili Prague Pride. Pochodu Prague Pride se zúčastnili 4 lidé z naší komunity. Forma naší účasti byla volena tak, aby nebylo jasné, jakou skupinu zastupujeme. Důvodem pro volbu takové účasti bylo zajištění naší bezpečnosti a snaha nenarušit pochod. Naše skupina měla jeden transparent s nápisem "Nejen homosexuálové procházejí coming outem" a adresou našeho webu. Rovněž jsme rozdali přes 1000 letáčků s textem "Nejen homosexuálové, lesby a trangender osoby si procházejí coming outem", na kterých byla rovněž adresa našeho webu. Vlastní obsah webu byl zveřejněn až po skončení pochodu.

Mezi prvními o naší účasti informoval server hlavnespravy.sk. Ve svém článku ovšem uvedl nepravdivé informace. K naší skupině zařadil i osoby, které do naší skupiny napatřily. V článku se píše: V Prahe sa na "pochode hrdosti gejov" ukázali tiež hrdí pedofili so svojimi transparentmi a heslami. Postarší páni mali svoje: "súložím s dievčatami" alebo "láska víťazí"; a iná skupinka zasa "nielen homosexuáli prechádzajú svojím coming out". Na článek reagoval novinář J. X. Doležal, který se zúčastnil pochodu s transparentem "Souložím s holkama", v článku Nejsem pedofil aneb prsa jako důkaz".

S odstupem času naši účast zaznamenala i serióznější média. O naší účasti vyšel článek v Metru, v MF DNES a v Reflexu. Naší účasti byla také věnována malá část dokumentárního filmu Danielův svět, který měl premiéru v říjnu 2014.

Můžete se podívat na naši webovou prezentaci k účasti na Prague Pride 2013.