8. Proč jsme se zúčastnili Prague Pride?

 
 

Nemáme zatím k dispozici žádnou odbornou literaturu, která by nám poradila, co máme dělat, na co si máme dát pozor, zkrátka jak s pedofilií zodpovědně žít. Na většinu věcí si musíme přijít sami, a samozřejmě jako u každého i u nás platí, že chybami se člověk učí. Vítáme proto iniciativu Mgr. Karla Žáka, který ve spolupráci s odborníky plánuje takový "návod" pro život s pedofilií, který bude vycházet i z našich zkušeností, sepsat. Doufáme, že mnoha mladým lidem pomůže udělat si v sobě jasno a zabrání tak zbytečným škodám, které způsobí ti pedofilové, kteří si svou odlišnou sexuální preferenci z různých důvodů, které byly zmíněny v kapitole o coming outu, odmítají přiznat.


Prozatím se musíme spokojit s aktuální situací, kdy máme k dispozici pouze náš vlastní Informační web o pedofilii na adrese www.pedofilie-info.cz. Na tomto webu naleznete nejenom veškeré odborné informace o pedofilii, ale také naše životní příběhy, odkazy na osobní stránky, diskuzní fórum a chat, který je otevřen všem lidem dobré vůle. Podařilo se nám díky iniciativě Jiřího Fx100d, administrátora stránek, který se zúčastnil již mnoha odborných kongresů, domluvit spolupráci s některými českými sexuology, kteří byli ochotní a zapojili se do činnosti v naší anonymní sexuologické internetové poradně, která je zaměřená na tématiku pedofilie. Chceme využít všechny dostupné prostředky k tomu, abychom mladým lidem, kteří mají pochybnosti o své sexuální orientaci, usnadnili přístup i k odborníkům.


Více o tom, co je cílem Československé pedofilní komunity, se dozvíte v sekci "O nás" na našich stránkách www.pedofilie-info.cz.


Pokud Vás bude cokoliv zajímat nebo se budete chtít na něco zeptat, jsme otevření k diskuzi na našem fóru (www.pedofilie-info.cz/forum), kde lze i bez registrace přispívat do sekce pro neregistrované, a také na chatu (www.pedofilie-info.cz/chat), kde lze rovněž bez registrace komunikovat online s členy komunity. Chcete-li zaslat emailovou reakci na iniciativu NejenHomo.cz, můžete tak učinit na emailovou adresu [email protected].


Autorem a hlavním editorem textu na stránkách NejenHomo.cz (verze z roku 2013) je Petr Kasz, administrátor serveru www.pedofilie-info.cz, člen Československé pedofilní komunity (ČEPEK), kontakt: [email protected]. Pomocní editoři: Daniel Kubec, teenbl, simgiran a Gabriel Svoboda.


Pokračujte kliknutím na poslední kapitolu Důležité odkazy a informační zdroje


Můžete také kliknout zpět na úvodní rozcestník a prohlédnout si též Simgiranovu verzi webové prezentace k účasti Československé pedofilní komunity, kterou vytváří od roku 2014.I sexuologové doposud svoji pozornost zaměřovali téměř výhradně k pedofilům kriminálním. Ti z nás, kteří se za celý svůj život žádného poklesku směrem k dětem nedopustili, stojí na okraji odborného zájmu. Ani oni však nemusejí mít snadný život - mnoho z nás žije v neustálé přetvářce před ostatními lidmi. Máme pěkné a přátelské vztahy s různými lidmi, i s dětmi, ale mnoho z nás žije ve strachu z toho, co by nastalo, kdyby někdo to, že jsme "na děti", odhalil.

Iniciativou při průvodu Prague Pride jsme chtěli prostřednictvím několika odvážných zástupců Československé pedofilní komunity a jejich sympatizantů poukázat na problematiku, o které si myslíme, že je natolik závažná, že vyžaduje více pozornosti, než jaké se jí dostávalo doposud.