7. Mýty versus realita

 
 

Mezi lidmi existuje mnoho polopravd, omylů a mýtů o pedofilii. Mnohé z nich jsme již zmínili v celém textu, který se nachází na těchto stránkách. Některé však zmíníme samostatně:

Mýtus: Jakmile dítě vyroste, pedofil o něj ztratí zájem.

Realita: Pokud navážeme s dítětem citový vztah, např. kamarádství, nebo se do dítěte zamilujeme, obvykle se o dítě zajímáme i v době jeho dospívání, i v dospělosti, byť intenzita vztahu bývá menší především proto, že dítě má již jiné zájmy než kamarádit s dospělým “strejdou”.


Mýtus: Pedofil k dítěti necítí lásku.

Realita: Už samotný původní historický význam pojmu pedofilie vychází ze spojení slov dítě a milovat. Pedofilie je zkrátka (zjednodušeně řečeno) erotická láska k dětem. Cítíme ji a prožíváme tak, jako ji obvykle cítí a prožívají všichni lidé, kteří se někdy do někoho platonicky zamilovali. A že nám láska nevydrží? To je jen další mýtus. Většina z nás by si přála, kdyby vztah s dítětem vytrval až do jeho dospělosti a přeměnil se na vztah partnerský.


Příkladem buď muž, který se ve svých 22 letech zamiloval do 4leté dívky, na kterou již 10 let “čeká”. A není sám. Jiný se ve svých 26 letech zamiloval do 10leté dívky a také na ni již 6 let “čeká”. A cože to k ní cítí? Přikládám úryvek jeho deníkových zápisků, které sepsal před 3 roky, kdy dívce bylo 13 let (podle jeho současných slov se na jeho lásce k ní stále nic nezměnilo): Markétko, dneska jsme si po týdnu zase hodinu a půl povídali. Těžce rozdýchávám tvou krásu, když od vás odcházím. Tolik bych ti chtěl vyznat lásku, ale nemůžu. Moc bych tě chtěl v životě udělat šťastnou vším, co jsem a co mám, ale taky nemůžu. Nemůžu to všechno do doby, než vyrosteš a než bys vůbec byla ochotná o takových záležitostech uvažovat. Nemůžu nic jiného, než Ti přát, abys byla šťastná, abys jednou třeba našla toho pravého kluka, se kterým budeš šťastná, a modlit se za to. Aby tě měl rád a ty měla ráda jeho. Možná někdy přijde den, kdy Ti všechno to, co jsem a co mám, nabídnu. Máš plné právo odmítnout a já to musím respektovat. Markétko, mám tě moc rád.”


Homosexuální pedofilové to mají trochu složitější. Pravděpodobnost, že by dítě, do kterého se zamilovali, bylo také homosexuální, je výrazně menší, takže narozdíl od heterosexuálních pedofilů mají pravděpodobnost případného budoucího partnerského vztahu s dítětem výrazně nižší. I tak je ale znám případ slibně vyvíjejícího se partnerského vztahu homosexuálního pedofila s mladistvým homosexuálně zaměřeným chlapcem.


Pokračujte kliknutím na 8. kapitolu Proč jsme se zúčastnili Prague Pride?

Mýtus: Pedofilie se týká pouze mužů.

Realita: Pedofilie se týká i žen. Na náš web v průběhu jeho existence již zavítalo i několik žen, které cítily erotickou náklonnost k dětem.

Mýtus: Pedofil se k dítěti chová jako k dospělému.

Realita: K dítěti se obvykle chováme jako k dítěti.