1. Kdo jsme?

 
 

I v současné době není úplně snadné se k takovým informacím dostat. V médiích je až příliš často za pedofila označen každý člověk, který sexuálně obtěžuje dítě, bez ohledu na to, zda ze sexuologického hlediska pedofilem skutečně je. Bohužel i v obecném povědomí se pojem pedofilie často užívá v nepřesném a zavádějícím významu jako synonymum pro pohlavní zneužívání dětí.


Možná je to pro někoho šokující - pedofilové se zúčastnili Prague Pride! Oni snad doopravdy chtějí bojovat za právo “na sex s dětmi”, vždyť o tom psali v novinách! Jen neinformovaný člověk si to skutečně může myslet. Jak se však dočtete v dalších kapitolách, nejde nám o boj za nějaká “práva” - vždyť máme stejná práva, jako všichni ostatní lidé. Jde nám o osvětu.


Většina lidí si vytvořila představu o tom, kdo je to pedofil, jak přemýšlí a o co mu v životě jde, podle kriminálních případů pohlavního zneužívání dětí z médií. Jenže tyto případy mají z 90% na svědomí lidé, kteří ze sexuologického hlediska nejsou pedofilové. Zároveň je mezi námi mnoho těch, kteří za celý svůj život žádné dítě nezneužili. Co tedy o nás, kteří nejsme kriminálníci, lidé vědí? Co vědí o našich skutečných touhách, přáních, pocitech, o našem životě? A vůbec - zamysleli jste se někdy nad tím, jak byste zareagovali, kdyby se Vám s tím, že je “na děti”, svěřil Váš nejlepší kamarád, nebo třeba Váš vlastní potomek? Proto jsme se zúčastnili Prague Pride. Proto jsme připravili tento web.


Zajímá-li Vás, čím žijeme a co nás trápí, pokračujte kliknutím na 2. kapitolu Vnitřní coming out

Jsme také menšina. Menšina, která se letos poprvé zúčastnila Prague Pride. Protože i my si procházíme coming outem...

Většina z nás si toho, že by mohlo být "něco" jinak, poprvé všimla na počátku puberty, přibližně kolem 13 let. Některým z nás se sice líbili i vrstevníci, ale o mnoho víc se nám líbily osoby výrazně mladší.

V té době jsme, stejně jako všichni ostatní, byli konfrontováni s představou člověka, který je "na děti", jako s někým, kdo je dětem nebezpečný, kdo jim ubližuje, kdo je znásilňuje, prostě chce s nimi sex. K informacím o tom, že by to mohlo být i jinak, jsme se dostávali často jen náhodou a velice obtížně.