Názor jednoho nepedofila na pedofily

Já se nikdy nezajímal o pedofílii, pro mě to byla úchylka, dost nepochopitelná, ale nikdy jsem ji nesoudil ani neodsuzoval. Jen se mě netýkala a já se nestaral. A protože o tom uvažuju teprve několik měsíců, v životě jsem se osobně nesetkal s žádným pedofilem (nebo alespoň o tom nevím), nečekejte ode mě nějaké fundované vysvětlení.

Před několika měsíci byl jeden můj známý, jehož již několik let znám, obviněn ze sexuálního zneužívání chlapců a z toho, že jim podává alkohol. On – abstinent. Nemohu věřit, že by dětem naléval alkohol někdo, kdo sám má k němu odpor, a že by nějak děti znásilňoval. Znám jej a vím, jak se dětem obětoval. Proto jsem začal pátrat na internetu, co zde najdu o pedofilii. Hned jako první kontakt jsem našel web ČEPEK, kam jsem tedy i nakoukl, přihlásil se tam jako návštěvník a osmělil se požádat, abych byl po nějakou dobu „trpěn“ mezi nimi, že bych se rád dověděl něco bližšího o té problematice. A rád bych poznal jejich názory.

Tedy musím napsat, že jsem byl přijat s určitým podezřením, ale nelze se tomu divit. Někdo cizí přišel mezi ně jako do zoo, jakoby si je chtěl prohlížet. Nebylo tomu tak, měl jsem snahu nechat se poučit a nezaujatě si udělat svůj vlastní úsudek. Brzy nedůvěra opadla, já se začal cítit na webu přirozeně, rozepsal jsem se a začal jsem se vyptávat. Ledacos jsem nechápal a něco nechápu dosud, ale hodně jsem se dověděl a zjistil, že ten rádoby vtip („Víte, jaký je rozdíl mezi pedofilem a pedagogem? Že pedofil má děti rád.“) je výstižný a pravdivý. To je opravdu zásadní rozdíl.

Pedofilové si děti příliš idealizují a vidí v nich to lepší. Má to výhodu, mohou to lepší v dětech rozvíjet a být jim opravdu prospěšní. Pochopil jsem, že to nejsou nemocní lidé, kteří by byli nebezpeční a neschopní se ovládat, jak je líčí sdělovací prostředky, naopak právě na ČEPEKu důsledně dbají na slušnost mezi sebou, až bych téměř řekl „foglarovskou“ slušnost. Mimochodem, Foglar byl taky nařčen z pedofilie a já, jako vášnivý foglarovec, jsem to vehementně odmítal. Nyní, když vím, kdo je pedofil, co to slovo znamená, jsem ochoten připustit u Foglara pedofilní sklony. Kdo jiný než pedofil by dokázal dětem obětovat vlastně celý život.

Struktura webu

Web je udělán dobře a nakolik jsem měl možnost se alespoň seznámit s několika dalšími českými weby, jako jediný je otevřený veřejnosti bez registrace. (Tedy například Pedodaktyl (pozn. red. – bývalé komunitní fórum pro pedofily) by mohl být vynikající web, předpoklady na to jsem tam našel, bohužel – je mrtvý. Nebo alespoň se tak tváří.) Má to svůj smysl; jeho cílem je kromě vzájemné pomoci s problémy členům také osvětová činnost, zaměřená na kohokoliv, kdo je ochoten (a schopen) rozumně a slušně debatovat a precizovat své myšlenky, obavy, názory o pedofilní komunitě. Debata na webu se netočí pouze kolem dětí, oni se dokážou bavit i o dalších svých zájmech, problémech a možná, pokud se znají osobně, si dokážou i vzájemně pomoct a podpořit se. Alespoň doufám. Mohu si dokonce i lámat hlavu nad hádankami, které si zde dávají, např. jedna dosud nevyřešená:

[10:38:12] Fx100d: Přímá držba příslušníka rodu snovačovitých, pomocí digitálních flexorů, je ekonomicky výhodnější, než vizuální lokalizace columbioformního jedince, ikdyž okolnosti vykazují vyšší potenciální energii.

Začal jsem web navštěvovat pravidelně, abych se dověděl víc o jejich prožitcích, plánech a smýšlení. Pochopitelně mohu dělat závěry jen z toho, co bylo veřejně na skle, ale už to, že je web veřejný, něco vypovídá. Pedofilové sami chtějí ukázat lidem okolo, že oni jsou nekonfliktní a nemají problémy s chováním. Sdělovací prostředky líčí pedofily jako nebezpečné společnosti, jenže zaměňují pojmy.

Nebezpeční nejsou pedofilové a myslím, že ani ti, kteří nejsou pod dohledem sexuologů, protože pedofilie není o sexu. Každý pedofil chce pro „svoje“ děti jen to dobré. Ani v myšlenkách jej nenapadne nějak dítěti ublížit a ty sadistické představy, o kterých tak veřejně Dan píše, ohrožují spíše jeho samého nežli dítě. Myslím, že i kdyby chytil dítě s úmyslem ho týrat, nedokázal by ve svém plánu pokračovat. Jen to, jak se představuje („velmi hodný homosexuální sadomasochistický pedofil“) mi nějak nejde pod fousy. Připadá mi to jako protimluv. A zneužití a zabití dítěte? Zneužít dítě může jen primitiv, který myslí pouze na své pudy (a to potom není pedofil) a ten pak dítě zabije ze strachu, že ho prozradí.

A tak jsem si zvykl chodit sem pravidelně a číst si. Moc jsem se nezapojoval, ale pokud bylo k čemu vyjádřit názor, taky jsem se nezdráhal. Vše šlo pěkně v klidu, až najednou…

Překvapení

To „najednou“ přišlo 26. května, kdy jsem se s nemírným údivem dověděl, že můj vnuk sem chodí taky debatovat a dokonce tady chtěl nějakou radu. Tedy opravdu mě to překvapilo. Tehdy jsme si s Fx napsali:

[17:57:32] Fx100d: Moravak no je celkem nepravdepodobne, ze by sem chodili dva lide se stejnou ip.
[17:58:18] moravák: Fx100d: to by mě docela zajímalo. jak se ještě jmenuju?
[18:00:50] Fx100d: Moravak ja bych rekl ze to vis a cekal jsem, ze reknes jak jsme uspeli v testu. dlouho jsem to nevedel, ale uz par dni to vim.
[18:02:49] moravák → Fx100d: tak to já nevím, tady jsem jen moravák? že by se někdo přihlašoval přes můj pc? nebo z mýho pc? ale já ho uspávám, když u něj nejsem. ne fakt, jak se ještě jmenuju?
[18:12:23] Fx100d → moravak: za tebe se nevydava.
[18:14:04] moravák → Fx100d: tak teď mi to hlava moc nebere, ale můžeme se dohodnout na tom, že když tu budu, tak budu moravák a kdokoliv jinej se stejným ip nejsem já? a co si píšete s ním, o tom já nic nevím?
[18:16:40] Fx100d → moravak: tak bud je to nekdo z tve rodiny nebo nas ty testujes a vydavas se za nezletileho.

[18:18:17] moravák: Fx100d: jo tak to je ten kluk?! tomu je fakt 12 let. tak to já si s nim vyřídim, díky. ale je to číslo, co?
[18:21:12] Fx100d: Moravak ty ho znas? Jak je to mozne kdyz jste tu zaroven nebyli?
[18:22:29] moravák: Fx100d: to si piš, že ho znám. ale já mu to vysvětlim, neboj. už se tu neobjeví!

Velké, nepochopitelné překvapení pro obě strany, jak pro mě, tak pro vás. Asi dlouho jste tomu nemohli věřit a dál mě podezírali, že se vydávám za někoho jiného a dělám si legrácky. Není divu, taková náhoda se často nestává. Probrali jsme to potom na rodinné poradě a ta vyústila ve výprask vnuka. Teď vím, že hodně necitlivý a nespravedlivý trest.

Vyjasnění

Za dva dny na to jsem dostal pořádně vyčiněno od vás:

[19:50:08] moravak: DanielKubeC: ani mě ne. ten kluk, petr, je můj vnuk. psal si s váma bez našeho vědomí. prozradil mi to až fx100d. pak byl u nás doma cirkus, pásek měl hody a petr už se tu neobjeví, neboj. je to dostatečný vysvětlení?
[19:53:20] DanielKubeC: moravak: není. páč není to dosti podivná náhoda že sem oba nezásvisle na sobě chodíte? a jestli je to tak jak říkáš eště nějaké tři dni zpátky si říkal, doslova, že jsem třeba může přijít i osamělý dvanáctiletý kluk a je od nás hezké dyž si s ním třeba promluvíme. 12 letej kluk aspoň podle jeho slov tu byl pokusili sme se mu pomoct a jestli je to jak říkáš, tak kvůli nám, že si sem přišel měl doma problémy, to mě sere, jsem nasraný na sebe že sme prokecli že tu byl, jsem nasraný protože nechápu proč ste ho za to potrestali. ale hlavně ti stále nevěřím a spíš si myslím že nám tu lžeš
[19:55:35] moravak: DanielKubeC: nu já ti po pravdě odpověděl. nemohu za to, jestli mi nevěříš, ani tě nemůžu nijak přesvědčit a navíc já jsem z posledních, kteří by chtěli někoho o něčem přesvědčovat. takže je na tobě, čemu a komu věříš. jsi dospělý…

Toliko Dan a duppo taky mě pěkně setřel:

[19:57:38] duppo: fuj, z některých příspěvků tady se mi udělalo zle… za co byl potrestán?
[19:57:54] duppo: za to že šel na pedo chat? a on mu to někdo předtím zakázal?
[20:00:01] moravak: DanielKubeC: my mu vysvětlili, že net má na informace, psaní s kamarády a lidmi, které zná, na seznamky má času dost. a že si psal i zde, náš přímo šokovalo. chápej dobře – vy můžete být v pohodě, ale chodí sem i cizí lidi. nic o nich nevíte a petr je strašně důvěřivej…
[20:02:14] duppo: moravak: pokud si to dobře pamatuju, tak ten klučina hledal pomoc.. nějaký oddílový vedoucí po něm prý chtěl aby ho osahával nebo co… myslím, že s tím šel na správné místo, protože my tu nejsme od toho, abysme lovili děti… a ani tu nikdo takový nebude, protože chat je monitorovaný, já například vidím i šeptané zprávy a kdyby tu někdo něco zkoušel, má bez milosti okamžitě ban a možná by se to dostalo i k policii
[20:02:26] DanielKubeC: moravak: to máš pravdu a my sme ho upozorňovali ať je opatrný a skrze dohlíženi od admina a dalších by se dalo říct, že kdyby s ním někdo navazoval nějaký rizikový kontakt, zatrhli bysme to. ty jsi předtím říkal, jestli si dobře pamatuju, že může nastat situace že jsem přijde hledat dítě pomoct, že i takovému dítěti může pomoc dyž se mu někdo věnuje povídá si s ním, o to jsme se snažili a ty toho kluka za to potrestáš. protiřečíš si
[20:03:02] duppo: moravak: když má dítě problém a bojí se s ním jít za rodiči, tak kde má asi hledat pomoc? he? A ještě je za to nakonec potrestanej..
[20:04:34] moravak: DanielKubeC: to je právě ta náhoda, z který jsem byl paf. mě vůbec nenapadlo, že by ten kluk, o kterým píšeš, byl náš petr!!! a tohle mi musíš věřit. potrestal ho jeho táta, já ne, ale rány přebolej. mnohem horší by bylo zranění na duši.
[20:06:02] DanielKubeC: moravak: a jakej je v tom rozdíl že to byl zrovna váš Petr? inu tím pádem, že jste to prozradil místo toho abyste to s ním třeba v soukromí řešil je podle mého vaše provinění, které mě štve. rány na duši způsobí, i když někdo hledá pomoc a je za to potrestán, tu ránu ste mu způsobil vy
[20:06:38] duppo: no to je přesně ono… ty předsudky… jakmile dítě vleze na pedo chat, tak mu pokud možno nezapomeňte všichni hnedka vsugerovat, že mu tady bylo ublíženo, že jsme ho lákali na něco, že je námi zneužitej… dělat z komára velblouda, to je to, co dítěti dokáže ublížit. Byl v tíživé situaci a chtěl ji nějak řešit, nevěděl jak, tak se dostal sem… a pak za to dostal výprask.. pro mě vrchol absurdity, nějak to nedokážu pochopit
[20:08:24] DanielKubeC: moravak: v takovéto situaci, pokud je pravdivý důvod proč jsem přišel tak nejen že vy jako rodiče jste jeho problém nijak nevyřešili, ale ještě jste ho potrestali za to, že to řešení hledal, že si to nechtěl nechávat sám pro sebe, hledal vysvětlení. že to vysvětlení nehledal u vás mi teď přijde skoro pochopitelné, dyž ho takto trestáte
[20:09:14] DanielKubeC: duppo: já vpravdě furt doufám že to tak není a jsme tu jen jakousi historkou tahaní za nos, i dyž už skoro začíná myslet, že j to opravdu možná nějaká prazvláštní náhoda, co se tu sešlo
[20:09:31] moravak: duppo: opravdu neměl kam se obrátit o radu a pomoc? copak je sirotek? nemyslíš, že jsem ho spíš potrestali ze strachu?
[20:10:25] duppo: moravak: taky mám rodiče a taky mám věci, se kterými se jim prostě svěřovat nebudu, protože jim nevěřím… kdyby mě někdo osahával, tak bych se za to třeba styděl a za rodiči bych s tím prostě nešel
[20:10:41] moravak: DanielKubeC: je to sice veliká náhoda, ale stalo se to tak
[20:11:01] DanielKubeC: moravak: pokud dostal opravdu za tohle výprask jako výprask, je vidět, že jeho rodiče nezvládají v klidu a rozumě řešit jeho problémy, je mi prostě toho kluka líto a je mi moc líto, že tím, že tu byl jsem mu i já v podstatě problémy způsobil
[20:11:47] duppo: moravak: a je to důsledek výchovy… já byl vychováván špatně a před rodiči se uzavírám.. mamka mýho brášky brášku občas fyzicky trestá a důsledek je ten, že mě má radši než ji a svěřuje se mi prakticky se vším, co ho trápí – protože já bych na něj prostě ruku nevztáhl
[20:12:49] moravak: DanielKubeC: proč bys ty něco způsobil? především to je neposlušnost. potom nedůvěra k rodičům. a potom, proč tedy nepsal na nějakou linku důvěry?
[20:14:18] duppo: neposlušnost? kluk je v krizové situaci a hledá pomoc, na tom nemůže být nic zakázaného. nikdo nemá právo zakazovat někomu hledat pomoc! nedůvěra k rodičům? ta je něčím dána. Jestli chtějí rodiče od potomka důvěru, musí ho taky správně vychovat. nesmějí si tu důvěru vynucovat – a už vůbec ne tím, že ho potrestají když tu nedůvěru projeví!

A tím by, myslím, citování stačilo. Uznal jsem, že jsem přestřelil a syn, jeho táta, taky. Probrali jsme to doma znovu a ve výsledku jsme se dohodli, že Petr už sem na web nepůjde, ale že mu dovolíme, aby si s někým odsud psal a jeho táta to bude namátkově kontrolovat.

Přihláška

Původně jsem plánoval chodit na web několik měsíců, nejdéle tak do konce školních prázdnin. Nepředpokládal jsem totiž, že bych se dověděl něco bližšího, osobního o jednotlivých lidech, ale byl jsem celkem mile překvapen otevřeností ke mně. Aniž bych někomu známému prozradil, že jsem začal navštěvovat web pedofilů, poptával jsem se lidí kolem, jaký mají názor na ně a na jejich práci s dětmi, zda mohou být dětem k prospěchu a jestli se vůbec někdy mohou plně zařadit do společnosti, aniž by byli dětem nebezpeční. Bohužel musím napsat, že jsem se asi neptal těch pravých lidí, protože moje sondování „do hlubin české duše“ dopadlo velmi tristně. Z asi 50 oslovených mě jen 3 řekli, že jednak o tom nic nevědí a hlavně je to nezajímá, všichni ostatní pedofílii šmahem odsuzovali, aniž by byli schopni oponovat mým výhradám proti jejich odsudku. Samozřejmě jsem tu debatu zas hodně rychle ukončil. Ale byl to takový podnět, abych se tam přihlásil jako člen a začal se aktivněji věnovat a snad i spoluvytvářet podobu webu.

Pokračování

Tento naprostý nezájem v lepším případě a odsuzování v tom horším, většinovým, mě přimělo, abych se přihlásil jako člen. Sice mimořádný, protože nejsem pedofilní, ale plánuju sem chodit pravidelně a déle a zapojovat se do debat na fóru i chatu. Asi proto jsem tady třem lidem napsal svoji emailovou adresu, kterou jsem si vytvořil jen pro tento web. Odpověděl mi sice jen jeden z vás, ale už jsme si vyměnili několik emailů a vyjasnili názory, jak se na ně dívá on i já. Nu a taky on si píše s mým vnukem. A myslím, že k jeho prospěchu, tedy vnuka. (A mohu doufat, že k prospěchu obou.)

Pornografie

Specifikace pojmu pornografie je více než vágní. Ať jsem hledal kde jsem hledal, nikde jsem se nedočetl jasných a nemanipulovatelných pravidel, podle kterých by se určovalo, co pornografie je a co není. Pokud vše záleží na subjektivním dojmu sexuologa, není možné podle toho rozhodovat o vině a trestu. Tedy – možné to je, jak víme, ale je to již apriori nelogické a hlavně nespravedlivé. A když bychom chtěli nazývat věci pravými jmény, tak minimálně tyto zákony, podle kterých se odsuzují pedofilní vztahy, jsou zločinné, protože činí zlo. Jak dospělému v první řadě, tak dítěti a v důsledcích vlastně i společnosti, protože patrně ani to dítě na takový rozsudek nezapomene a ponese si do života vědomí o rozdílech mezi zákonem a spravedlností. (To je i moje situace, i když v úplně jiné tematice.)

A dále když někdo oponuje tvrzením, že k pornografickým fotkám nebo filmu byly děti nuceni až znásilňováni, dovolím si tvrdit, že v naprosté většině případů to není pravda. Ty děti to většinou dělají dobrovolně a leckdy na vlastní popud; však to není zadarmo, leckdy si přijdou na pěkné kapesné, které jim jejich rodiče poskytnout nemohou. Však proto bývají záměrně vytipováváni děti z chudých rodin, tzv. „socky“. Jediná jejich újma asi je, že se naučí vydělávat svým tělem. Ale existuje nějaký výzkum nebo studie, je-li toto duševní poškození dítěte? Kdyby nebyla poptávka, nebyla by nabídka. Navíc já jsem přesvědčen, že nahota malých dětí (do 3-4 let?) je něco přirozeného a pouze zákazy a tabuizováním se z toho dělá nějaké zlo.

Závěr

Moc mi nesedí slovo „úchyl, úchyláci“, ačkoliv vy si z toho děláte často legraci. Jen si představuju, že asi není snadné žít s tímhle stigmatem v netolerantní společnosti. Nevím, jak je možné, že stále si lidé nechtějí udělat čas, aby si utvořili svůj vlastní objektivní názor na cokoliv. Lidi mají dost starostí s přežitím, to chápu. Kolegialita vymírá na úbytě, ale přesto bychom si neměli ubližovat jen kvůli předsudkům. Jedinec sice názory většiny nezmění, ale nakonec každý bude souzen sám za sebe a já nechci někoho odsuzovat jen z hlouposti. Proto jsem se začal zajímat a vyhledávat články a názory lidí, kteří o pedofilii něco vědí. Sám na léčbu pedofilie moc nevěřím, jde o to naučit se adekvátnímu chování v normě společnosti a přijmout se jaký jsem. Mohu tím být někomu prospěšný a tím i sám spokojený. Já vím, je to pouhá teorie ode mne, ale autosugesce dokáže divy.

Většina webových stránek, jejichž odkazy jsem porůznu našel, již není funkčních a snad nejlepší pojednání o pedofilii, které jsem četl na těch zbývajících, je na adrese http://pf03.wz.cz. Dovolil bych si ocitovat dvě věty z tohoto webu, s kterými však nelze než souhlasit: „Ke každému tématu lze přistupovat z různých hledisek. Každý člověk myslí a vnímá trochu jinak, každý prožil něco jiného a nachází se v jiné životní situaci.“ Tak i já k pedofilům chci přistupovat nezaujatý svým životem a svými zkušenostmi. Prožil jsem jiný život, měl jsem jiné zážitky, které oni (asi) nepoznali a já si neprošel tím, čím zřejmě každý, kdo se cítí pedofilně orientován, musel projít. A pokud se stal člověkem, který je schopen a ochoten nezištně pomáhat dětem, zná své „touhy“ a je schopen je při styku s dětmi vytěsnit, eliminovat, před takovým člověkem jenom smekám.

Nu, to je asi můj příběh. Nevím, jestli může být pro někoho přínosný, nic objevného jsem v něm nenapsal, ale snažil jsem se aspoň trochu představit a vysvětlit, jak a proč jsem se sem dostal a také, proč sem nadále chodím. Vezměte to, prosím, jako malý příspěvek a jako moje pochopení pro vaše snažení. Děkuji.

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.