Následky zneužívání

Dotaz vložen 4. 2. 2018 16:22

dobri den.ako 8 lety kluk sem bil asi 3 roky zneužíván 17 letím  klukem.furt sem se ho musel dotýkat jeho penisu.a můj penis si  stále daval do úst.asi po roku sem to musel dělat taky.bilo to v  dětským domově na slovensku. ale pak to přišlo.uvědomil sem si ze sem stejný.prostě sem  pomalu zjišťoval ze se mi líbí kluci kolem 11-16 let.nevěděl sem  co se to děje.všichni mluvili o ženách ale semnou to nic  nedělalo.furt sem myslel jen na kluky.celej můj život vím ze ja  sex mít nikdy nebudu.dlouhá léta sem nenašel ženu kterou bich  miloval.buď sem to neuměl anebo sem věděl ze sa mi s prominutím  nepostaví.jak sem myslel na kluky žádný problém.ale žena to  vůbec.nejsem pisatel tak se omlouvám ale hodne mně to trápí.az  teď sem se doslovně zamiloval do jedný ženy samozřejmě ze  platonicky.je to o hlavě a srdci a hřích je v tom ze žije z mim  synovcem.celej život můj je jenom hřích.nikdy sem nechápal hodně  mých myšlenek nebo vím ze to není normálne. prosím poraďte mi  jesli ma moje pedofilie něco spoločné s tím ze sem bil  zneužíván.a co mám udělat s tím ze miluju.jak sem si to  uvědomil těšil sem se ze konečně žena.ale jak sem psal žije se  synovcem a nechci abi kuli tomu bil nestastnej.proto to pisem jenom  sem.prosím pomozte mi.

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

nemyslím si, že by Váš zájem o chlapce vznikl na základě zneužívání, které jste zažil. Jak známo, homosexuální orientace u člověka nevzniká, ale již se s ní člověk rodí. Takže Vaše zážitky s tím o několik starším chlapcem v dětství budou spíše náhoda. Takové zážitky nejsou zase až tak vzácné, zvláště v kolektivních zařízeních, jakým je dětský domov.

Že jste orientován na stejné pohlaví, s tím by neměl být problém. Homosexuální vztahy, jak víte, jsou již zcela tolerované a můžete zažít jako homosexuál docela šťastný život, jen si nalézt vhodného, stejně orientovaného partnera.

Problém ale je v tom, pokud věk Vašich preferovaných objektů je pod 15 let. K preferovanému věku jste se ve svém emailu nevyjádřil. Samozřejmě, pohlavní styk s dítětem mladším 15 let je trestný. Nicméně i pedofil může zažít kvalitní život, ale potřebuje, aby mu někdo podal pomocnou ruku.

Potřeboval byste soustavnou péči odborníka, který by Vám pomohl zorientovat se ve Vašich vztazích k chlapcům i ženám. Jedním dotazem v poradně se Vám pomoci nedá.

Podle toho, jak píšete, se zdá, že jste ze Slovenska. Bylo by dobré se nejprve poradit s psychologem, doporučuji PhDr. Roberta Mathé, který pracuje v Bratislavě, a ten by Vám potom mohl doporučit i nějakého seuologa na Slovensku.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek, Sexuologický ústav Praha

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.