Můj přítel je pedofil

Dotaz vložen 25.8.2019

Dobrý den, ani nevím, jak začít. Nikdy by mě nenapadlo, že napíšu slovo pedofil do vyhledávače, natož zveřejnit u Vás dotaz. Jsem homosexuál, je mi 22. Dlouho jsem bojoval s vnitřním coming outem, takže nabral jsem jiný pohled na život. Dokonce jsem si myslel, že jsem tak otevřený, tolerantní, že mám i pochopení pro pedofily. Hold nikdo si to nevybral (stejně jako moje homosexuální orientace).

Mám přítele, je mu 45, měl manželku (5let), mají spolu 1 syna (9let), v té době byl bi. Nyní jsme spolu cca taky 5 let. A už nějakou dobu jsem měl podezření, že je pedofil. Často fotil děti (cca od 9-14let). Na první pohled jsou zcela nevinné fotky, jenže když jsou více takových fotek. Určitě nefotil jen tak. Když jsem se ho na to ptal před 2 lety, jen mi sdělil, že se nějak blbnul, když ho potkal rozvod. Nemá vysvětlení.
Jenže to přetrvává dále dodnes. Fotky jsou typu na tajno pořízené na akcích, na dovolené … Dokonce jsem právě objevil, že fotí i svého 9let syna (několik fotek přímo zamířené na jeho intimní místo, na jedné fotce je dokonce vidět jeho penis). Po dlouhé době jsem se přesvědčil i sebe, že mám partmera pedofila. Nevím, jak na to reagovat, co dělat dál?? Jsem v šoku a znechucen!!

On je moje první láska, bude to těžké, ale chtěl bych to s ním ukončit. Zanechalo ve mě trauma už, když slyším slovo pedofil.

Doplňující : Partner byl jednou zneužíván ve 13 letech sousedem. Má problém s erekcí. Může to souviset s pedofilií?

Děkuji Vám za rady.

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

nejste v lehké situaci.

Nicméně, pokud jde o Vašeho partnera, platí to, co jste napsal v úvodu. Stejně jako homosexuál, ani pedofil si své zaměření nezvolil dobrovolně.

Pokud se pedofil zdrží nedovoleného jednání, je hrdina. Asi to pochopíte, když si představíte, že byste se ve společnosti netolerantní k homosexuálům musel celý život kontaktů s muži zdržovat. Díky Bohu, v současnosti se na Vás takové břemeno neklade.

Ale na pedofila je takové břemeno položeno. Pokud se dokáže fyzických kontaktů s dětmi celoživotně zdržet, zaslouží si naši, tedy i Vaši, úctu a obdiv.

Byl bych rád, kdybyste jej neopouštěl. Víte, člověk nepotřebuje jen dosahovat pohlavního vybití s preferovaným objektem. To může částečně naplnit masturbací s příslušnou fantazií. Potřebuje také dát a přijmout lásku. A jestliže ve vztahu s Vámi toto předávání lásky funguje, pak je Vaše přítomnost v jeho životě pro něj obrovskou pomocí a pomáhá mu, aby neselhal.

Takže, zaslouží si Váš obdiv a zaslouží si také Vaši pomoc v tomto směru. Když jste si jej už vybral za partnera, protože ho asi máte rád, ne?.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek, Sexuologický ústav Praha

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.