Lze být šťastný?

Dotaz vložen 25. 9. v 23:14

Zdravím, jmenuji se Klára a je mi 21 let. Přítel se mi před pár dny svěříl, že je pedofil, přitahují ho děvčátka od zhruba 8 do 14 let.

Jsme spolu již 3 roky, ale poslední 2 jsou co se týká sexuálního života celkem na prd. Začalo to nehodou, kdy praskl kondom a všimli jsme si toho pozdě. Dělá mu problém se mnou dosáhnout orgasmu, což jsem ještě donedávna přisuzovala právě té nehodě.

Poslední dobou se to však horší a techniky, které dřív šly, už nezabírají. Bojím se toho, že se to bude dál horšit, že ho časem přestanu naprosto přitahovat. Jsem malého vzrůstu, což sice napomáhá mladšímu vzhledu, ale přeci jen budu dál stárnout. Navíc mám problém se přenést přes myšlenku, že jsem náhražka toho, co by doopravdy chtěl, že nikdy nebudu to, po čem vlastně touží, že jsem jen dostačující. Je vůbec možné, abychom byli oba dva šťastní a spokojení? Jak se s těmito myšlenkami srovnat?
Děkuji za jakoukoli radu.

Kuba Myš (s konzultací Jana Forsta) odpovídá:

Pan Brzek zatím odpověď neposlal, a ač jako pedofil se necítím být úplně kompetentní vám radit se vztahem, nějaké myšlenky k tomu taky mám :)

Základem dobrého vztahu je podle mě otevřená a upřímná komunikace. V první řadě je však podstatné mít jasno v sobě. Skutečně je problém v sexu, nebo jde spíš o ty obavy, že nikdy nenaplníte představy vašeho partnera? Zkuste to s ním otevřeně probrat a třeba zjistíte, že vaše obava je úplně zbytečná a jedná se o zbytečnou domněnku.

Sex a fyzická přitažlivost jsou ve vztahu jistě důležité, ale jedná se jen o jednu ze složek. Je dobré mít jasno, jak moc důležitá je zrovna ve vašem vztahu. Faktorem sex ovlivňujícím mohou být ale i ony obavy, nejistoty a strachy, které se do sexu mohou promítat a ubírat tak na jeho kvalitě. Je i možné, že váš partner má spíše medicínský problém s dosažením orgasmu obecně a vůbec nejde o vás.

Zkuste na vztahu taky hledat a pojmenovávat pozitiva vašeho soužití, vzájemně se s přítelem oceňujte a nezapomeňte ocenit i sebe samotnou, třeba za to, že jste i přes to, že je přítel pedofil, do vztahu šla a přijala ho. To rozhodně nedokáže každý.

Kuba Myš

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.