Líbí se mi mladé dívky

Dotaz vložen 21.12.2012 21:02

Dobrý večer, ani nevím jak začít, ale vím že se mi začínaj líbit mladé dívky tak od 12 let, chtěl bych odvás poradit co se s tím dá dělat, uvědomuji si že to není normální a že to hraničí s pedofilií a to nechci, chtěl bych se toho nějak zbavit, děkuji za odpověd.

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,
nevím, kolik je Vám let, a tedy nemohu s jistotou posoudit, zda je Váš zájem o tak mladé dívky skutečně mimo sexuální normu, nebo zda jde jen o sexuální nezralost (pokud jste ve věku nedaleko věku těch dívek). Taková nezralost by měla dobrou prognózu, mohla by se časem vyvinout v plnou sexuální normalitu.  Chtělo by to asi podrobnější rozhovor o tom, jak se Vaše erotická záliba v ženách vyvíjela. Měl byste s tím vyhledat sexuologa. Pokud je pro Vás dostupná Praha, mohu nabídnout konzultaci v mé ordinaci na Sexuologickém ústavu v Praze 2, Apolinářská 4. Domluvili bychom se nejlépe na mé emailové adrese [email protected].

Hlavně se ale, prosím, oprostěte od strachu z pedofílie. Svoji sexuální orientaci si nikdo nevolí svobodně a tím pádem pro něj není žádnou hanbou. Není to žádný morální defekt. Je to jen jeden z mnoha hendikepů, které každého člověka v životě provázejí.

Není důležité, co Vás sexuálně přitahuje, důležité je, jak s takovou orientací její nositel nakládá. Zda vynaloží všechno úsilí, aby se nedostal do konfliktu se zákonem, nebo zda si sobecky bere vše to, po čem touží, a nehledí na následky pro objekt jeho sexuálního zájmu. A v tom případě není rozhodující, zda jde o dítě, které je samozřejmě zapovězeno, nebo zda jde o osobu dospělou, kterou dokáže ve svém sobeckém zájmu také někdy sobecky masakrovat.

I kdyby se ukázalo, že jste pedofilem, neznamená to, že byste vedle preferovaných objektů nemohl vést úspěšný pohlavní život s osobou dospělou, a s ní žít v manželství se všemi pozitivy takového vztahu. Samozřejmě ale v takovém případě by asistence sexuologa byla užitečná, ne-li nezbytná. Takže odložte stud a pusťte se do práce na sobě.

S pozdravy
MUDr. Antonín Brzek, sexuolog

Diskuse k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.