Kombinace sexuální orientace a dědičnost

Dotaz vložen 18. 03. 2016 17:35

Je možné, aby homosexuální pedofil s orientací na chlapce ve věku okolo 14 – 15 let žil mnoho desetiletí v rodinném heterosexuálním rodinném vztahu, z něhož vzešly i děti? Jinými slovy, předpokládáte, že kombinace homosexuální pedofilie a manželského heterosexuálního vztahu s dospělou ženou je možná – či lze předpokládat spíše formálnost takového manželství?

Lze v takovéto kombinaci bisexuality předpokládat i sklon k heterosexuální pedofilii a zároveň k náklonnosti k dospělejším mužům? Je pedofilie dědičná na případné pedofilovy potomky?

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Dobrý den,

ano, pedofilové jsou nezřídka ženatí a mají děti. Nemusí, a většinou asi nejde o formální svazek. Ona sexualita s nepreferovaným objektem je často možná.

Samozřejmě jsou jedinci, kteří nejsou stoprocentně vyhraněni a tak třeba na 2. místě může být přitažlivý i muž, který už není dítětem, přestože nejpreferovanějším objektem může zůstávat dítě. Nezřídka jsou pedofilové bisexuální, t.j. nerozlišují mezi dívkami a chlapci. Jiné ale jsou co do pohlaví jasně vyhranění.

Poukud jde o dědičnost, nic není známo, že by se pedofilie dědila.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.