Jsem zmatena

Dotaz vložen 9.4.2024

Dobrý den,
Je mi 24 let,( ačkoliv na to tedy nevypadám, většina mi hádá tak 18) jsem žena a jsem na ženy. Jakožto většina lidí z LGBT komunity mám problém najít partnerku. Před půl rokem jsem se na instagramu seznámila s mladou dívkou, řekla mi, že jí je 17. Ona o tom, že je mi 24 věděla od začátku.Čas plynul a my jsme spolu budovaly vztah a vytvořily jsme si citové pouto. Ale ona mi po pár měsících přiznala, že jí je 13. Rozhodně na ten věk nevypadá, ostatní jí rovněž typují kolem 16-17 let. Nevím co s tím, nic intimního jsme spolu neměly, ale i přes to, že jí je 13 let, mám k ní nemalé city, nechci se s ní rozcházet a ani ona semnou. Nevím co s tím, nejsem na holčičky ( rozhodně bych do někoho komu je 13 nikdy nešla).
Moc děkuji za Vaši odpověď

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milá paní,

Pokud jste s dotyčnou dívkou komunikovala „v mezích slušnosti“, o nic nejde, prostě vyčkejte jejích 15. narozenin. Pokud jste jí už poslala nějaké nahé fotky, už se to nedá vzít zpět, ale nic dalšího neposílejte. Korespondence samozřejmě není trestná.

Jinak ale pozor! Po 15. roce s ní můžete mít pohlavní styk, ale i nadále do 18 let jí nebudete moci posílat své erotické fotky, ani jí poskytovat nějaké hmotné výhody, to by byl styk za úplatu!

Je to absurdní, ale takový je zákon.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek, Sexuologický ústav Praha

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.