Jsem pedofilní?

Dotaz vložen 27.3.2019

Říkejte mi třeba Petr, mám větší pocit anonymity. Asi jsem pedofil, ve 12/13 letech se mi líbili holky 13-25 a ženy 25-45, jenomže… nejsem play boy a to mi taky každá dala najevo. Nikdy jsem neměl vztah ani pohlavní styk. Teď je mi 20 a o holky a ženy jsem absolutně ztratil zájem ať citový nebo sexuální a hnusí se mi a taky to není ono. Odmítl jsem 15 letou dívku, která mi řekla miluju tě. Začínám se zajímat o holky 8-11 let. Pořád koukám na obrázky nezletilých dívek a celkem mě přitahují. Nejsem na 3,4,5 leté děti ani na mimina, při pohledu na ně vidím roztomilost a starostlivost a sexuální představy jsou pro mě odporné jako u nepedofilních jedinců. Když jsem viděl 4 leté dítě bez vrchní části oděvu a představil jsem si to tak mnou projel nechutný pocit. Mám pocit, že se mi v mozku něco změnilo, upřímně netoužím, aby se to spravilo, najednou se vidím jako úplně jiný člověk a taky se tak vnímám. Často čtu příběh pana Petra Kasze a celkem dokážu pochopit jeho náklonnost k nezletilým dívkám. Chápu, že pedofilie je vrozená nemoc/porucha? Ale když se z heterosexuála může stát gay, proč by se ze mě nemohl stát pedofil? Jsem neškodný, žádnou dívku bych neobtěžoval, mám v sobě až moc něhy a netoužím mít opletačky se zákonem, pokud bych takto mladé dívky vyhledával ať na internetu nebo osobně, tak by šlo čistě o konverzaci protože… nebudu ubližovat někoho, koho miluju. Pořád v životě něco ve své sexualitě hledám a mám pocit že jsem to našel. Možná to způsobilo odmítání žen v pubertě, ale mám pocit, že je ve mě něco vrozeného špatně. Nemám zájem o psychoterapii jsem rozhodnutý vzít si život, jen mě zajímá Váš názor.

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli, neblbněte, jaké braní si života? Nejste sám, kdo má v sexuální oblasti problémy a každý problém je řešitelný.

Především, zatím není jasné, zda skutečně jste pedofil. Je Vám teprve 20, o vyložené děti zájem nemáte a dorostenky jsou vlastně ve věku Vám přiměřeném. Uvidíme, jak se vše bude vyvíjet dále. Možná zjistíte, že se věk preferovaných objektů s Vaším zráním bude zvyšovat.

Říkáte, že nestojíte o psychoterapii. Ono psychoterapie na orientaci nic nezmění. Nicméně poradit se jak v životě dál by asi stálo za to.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek, Sexuologický ústav Praha

Katerina Klapilova, Ph.D. odpovídá:

Milý Petře

Pouze podle toho, co píšete nelze zodpovědně zhodnotit, zda jste pedofilní. Jste ještě mladý, a navíc jak píšete, máte za sebou více negativních zkušeností se ženami. Na druhou stranu pedofilem (ani homosexuálem) se člověk nestává, jedná se o základní nastavení jeho sexuality. Z vašeho popisu soudím, že jste citlivý a přemýšlivý člověk. Můj hlavní názor je, že byste neměl hledat řešení v ukončení života. Samozřejmě mne velmi mrzí, že zavrhujete psychoterapeutické řešení. Zejména ve chvíli, kdy si sám nejste jistý svými pocity, by Vám jistě mohl odborník pomoci správně odhadnou situaci a podpořit Vás v jejím zvládání.

Osobně si velmi Vážím lidí, kteří dokáží svou sexualitu adekvátně pochopit, vyrovnat se s ní (ať samotným nebo s pomocí odborníka) a najít si svou cestu životem.

Věřím, že se to povede i Vám a držím pěsti

Katerina Klapilova, Ph.D. (ECPS)

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.