Jsem pedofil – pomůže odborná pomoc?

Dotaz vložen 24. 11. 2018

Krásný den,

bude mi 30 let a to že jsem pedofil vím cca 10 let. Nevím jakou přesně „poruchu“ mám, nicméně když to shrnu, líbí se mi slečny od cca 10-12 let do žen i 50 let. Pěknou babu prostě poznám 🙂 Žiji s přítelkyní již 9 let, máme baráček, klasický život a především ji miluji. Jako každému chlapovi i mě se líbí ženský, ale můj mozek již nerozliší jestli jí je 12 nebo 35, prostě mě fyzicky přitahuje, tak jak to je. Občas koukám i na dětské porno, ale i na klasické, po shlédnutí dětského mám vždy výčitky. Možná proto píši i sem. To jak se chovám se mě nelíbí a chtěl bych to změnit. Moc nedoufám ale, že to půjde, gaye taky nepřeorientujete v půli života, že? 🙂 Možná by mě stačilo se z toho prostě vykecat s nějakým sexuologem – psychologem.

Děkuji za vaši reakci. Radek 🙂

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

Možná vůbec nejste pedofil, ale vyznačujete se sníženou schopností věkové diferenciace. A to není vlastně ani porucha, protože je to spíš projev rozmanitosti lidské sexuality.

Nicméně Vás varuji před sledováním dětského porna na internetu. Mohl byste se dostat do nesnízí s policií.

Pokud byste chtěl podstoupit sexuologickou konzultaci, tedy by to připadalo v úvahu u mně po 1.3., do té doby nebudu přítomen.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek, Sexuologický ústav Praha

Katerina Klapilova, Ph.D. odpovídá:

Milý Radku

Moc děkuji za důvěru a odvahu. To co popisujete se opravdu může stát, jsou muži, jejichž sexualita nerozeznává věk případných sexuálních objektů a nemají zkrátka žádný věk úplně preferovaný. Je ale velice pozitivní, že se vám líbí i dospělé ženy, a že jste schopen se do nich zamilovat. Na tom co popisujete, je problém hlavně s tím sledováním dětského porna, tomu je zkrátka lepší se vyhýbat. Rozpravu se sexuologem poskytujícím poradenské služby, nebo i (možná zejména) s psychologem poskytujícím podpůrnou terapii vřele doporučuji. Rozhodně vám pomůže se někomu hlouběji svěřit. Může vám také pomoci vše lépe zvládat (to neznamená že vás bude předělávat J, ale lépe se vyrovnat se svými pocity a regulací chování, které se vám nelíbí).

Držím pěsti

S pozdravem

Kateřina Klapilová

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.