Jsem pedofil?

Dotaz vložen 8. 7. 2016 14:50

Zdravím, včéra jsem se koukal na dokument, o pedofilech. Nikdy jsem nebral vážně, že by se mi holky mezi 12/13 let mohli líbit, když jsem koukal na ten dokument, najednou mě vzrušila malá holčička, která provozovala sex s dospělím mužem, jinak se mi líbí slečny od 15-30, je to zvláštní, jsem tedy pedofil?

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli, myslím, že pedofilem nejste. Nicméně, pokud by se Vám situace, kdy Vás vzruší dítě, opakovaly, pak by bylo vhodné navštívit sexuologa. Pokud je pro Vás dostupná Praha, nabízím moji ordinaci  na Sexuologickém ústavu v Praze.

MUDr. Antonín Brzek

Marco Freeman odpovídá:

Ahoj Kulchere,

dle mého názoru si děláš zbytečné „obavy“. I dospělým většinově (heterosexuálně) orientovaným mužům se občas či častěji líbí dívky, jež mohou být i pod hranicí patnácti let – i proto, že ve věku, který jsi uvedl (tj. 12-13 let) začíná být dívka tělesně více dospělá, začínají jí růst prsa, zvýrazňují se boky, dívky se i častěji malují a tím se snaží zvýraznit svoji tělesnou ženskost, ačkoliv myšlením jsou většinou ještě spíše dětmi.

To, o čem Ty píšeš, bych ale dokonce spíše viděl jako vzrušení se pouze v reakci na podnět ve filmu, kterým zjevně byl (ať už jakkoliv ztvárněný) akt pohlavního styku mladé holčičky a dospělého muže. Jinak řečeno, podle mě Tě nevzrušila ona holčička, nýbrž představa onoho sexu. Mám za to, nebo jsem se resp. setkal s tím, že i nepedofilně orientovaným lidem se mohou po jisté stránce zamlouvat pornografická díla (např. povídky), kde se vyskytuje sex s dětmi. Jde možná o onen pocit „zakázaného ovoce“, které dítě jako takové představuje, jeho nevinnost oproti dospělým osobám aj.

Pokud Tě vzrušila jen tato scéna a nestává se Ti, že by se Ti líbily mladé holčičky například na ulici, v normálních filmech, na normálních fotkách apod., tak bych řekl, že nemáš moc co řešit. A i kdyby se ti přece jen nějaké holčičky pod 15 líbily, není to nic strašného. Důležité je jen vědět, že i když mohou být holčičky před 15. rokem života přitažlivé, tak jsou většinou vnitřně dětmi, tudíž jim mohou ublížit sexuální aktivity (nehledě na to, že sexuální interakce lidí starších 15ti let vůči dětem pod 15 let je trestná).

Takže abych to zakončil, vzrušovat Tě může cokoliv, představovat si také můžeš cokoliv, důležité je takové případné představy „neuvádět do praxe“ a k dětem mít vždy jen neutrální (např. kamarádský) přístup. Mimo jiné, sexualitu člověka není úplně možné nějak „zaškatulkovat“. Kdyby sis přece jen chtěl promluvit s odborníkem (sexuologem), můžeš využít nabídky pana Brzka výše, ale být Tebou, nedělal bych si starosti.

Přeji Ti do života jen to pěkné a co nejméně starostí,

Marco Freeman

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.