Jsem pedofil?

Dotaz vložen 2.6.2019

Dobrý den, je mi 16 let a přitahují mě dívky i chlapci ve věku od 12 do 15 let. Jak bych to měl řešit? Lze v mém věku brát antiandrogeny? Nebo mě napadlo i jiné řešení, že bych si našel někoho, kdo sice dosáhl kalendářního věku 15 let, ale má opožděnou pubertu a vypadá o dost mladší. Bylo by to trestné?

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

to, že Vás přitahují osoby o tak málo mladší, není žádná patologie. Za patologické bychom to považovali tehdy, kdyby s Vaším zráním zůstával preferovaný věk partnerů tam, kde je.

Samozřejmě, styk s osobou starší 15 let není trestný, i když taková osoba vypadá třeba na 13. V každém případě ale máte na start do plného pohlavního života ještě spoustu času.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek, Sexuologický ústav Praha

Kateřina Klapilová, Ph.D. odpovídá:

Vážený tázající,

vaše sexualita se ještě stále vyvíjí a krystalizuje, počkejte se svou finální diagnózou. Partnera/ku v povoleném věku si určitě můžete najít, dbejte ale na vzájemnou přitažlivost a porozumění ne pouze na to, zda vypadá jako před pubertou. Rozhodně doporučuji svěřit se specialistovi (nevím odkud pocházíte tak nemohu být adresná), bud přímo sexuologovi anebo dobrému dětskému psychologovi, nebojte se potom s ním vývoj své situace pravidelně probírat. Je dobré zejména mít v období hledání své sexuality oporu. K antiandrogenům specialista jistě přistoupí teprve ve chvíli, kdyby byla pro Vás Vaše situace neúnosná.

Velmi děkuji držím Vám pěsti

Katerina Klapilova, Ph.D. (ECPS)

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.