Již po šesté jsme se zúčastnili průvodu Prague Pride!

Po roční pauze se Československá pedofilní komunita rozhodla, že nastal čas vrátit se společně se snahou o osvětu na průvod Prague Pride – tentokrát již po šesté!

Účastí jsme stejně jako v předchozích letech chtěli poukázat na to, že jsme také sexuální menšinou, jejíž zástupci se potýkají s podobnými problémy jako LGBT komunita. Více informací o důvodech naší účasti naleznete na webu www.nejenhomo.cz nebo na našem diskuzním fóru v sekci Nejenhomo.cz.

Letošní rok jsme se dohodli na tzv. „letáčkové“ variantě osvěty, tak jak tomu bylo v minulých letech, nicméně jsme trochu vylepšili jejich designový výzor. Byly dvě verze pro členy komunity (verze 1; verze 2) a dvě verze pro podporovatele komunity (verze 3; verze 4), avšak víceméně se rozdávaly, jak to přišlo pod ruku – ať už byl rozdávající pedofil či nikoliv. Pro návštěvníky Prague Pride, kterým se naše informační letáčky dostaly do rukou, jsme připravili speciální téma na fóru – nezapomeňte reagovat a sdělit nám své dojmy!

Samotnou účast nám hned zkraje zkomplikovala výhružka, jež dorazila do redakčního emailu – nechtěli jsme nic nechat nahodě, a proto jsme ji oznámili Policii ČR, jež nám nabídla, že kolem naší skupiny posílí policejní hlídky.

V průvodu jsme rozdávali papírové letáčky i ve velkém dešti, což nás vedlo k myšlence, že pro příště by bylo dobré vzít i mikrotenové sáčky. Nejvíce letáčků jsme rozdali na Letné.

Reakce lidí byly veskrze pozitivní – buďto se pobaveně usmívali, anebo na sebe volali „hele, Československá pedofilní komunita!“, případně „to jsou oni!“, což vedlo tedy k myšlenkám, zda nejsme tak trochu „profláklou prideovskou atrakcí“. Někteří si přišli i pro letáček navíc, jiní naopak z obavy letáček vrátili či ten svůj naštvaně roztrhali. Ale mnozí se i zastavili, ptali se a přislíbili, že se na web podívají a zjistí si lepší informace. Vyloženě negativní reakce snad byla jen jedna, kdy po obdržení letáčku paní začala hlasitě křičet, nadávat, a kdyby nás potkala podruhé, jak na nás pokoutně číhala, mohlo dojít ke konfrontaci. Naštěstí k ní však nedošlo. Všeobecně však reakce hodnotím v zásadě pozitivně či neutrálně.

Chtěla bych poděkovat všem našim účastníkům – ať už těm, kteří rozdávali letáčky, anebo těm, kteří letáčky ochotně nosili v batozích a zdatně drželi deštníky nad ostatními, či očima prohledávali okolí a zkoumali reakce účastníků průvodu, kteří náš letáček obdrželi.

Oproti naší předchozí účasti v roce 2017 letos naštěstí nedošlo k žádnému konfliktu s pořadateli průvodu, za což jsme rádi. Opravdu nám jde pouze o pokojnou účast spojenou s osvětou veřejnosti.

Děkujeme, že jsme se mohli stát součástí průvodu Prague Pride, a těšíme se na příští rok!

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.