Je můj přítel pedofil?

Dotaz vložen 28.2.2019

Dobrý den a předem se omlouvám za hrubky. Je mi 17 a měl jsem sex už v 13 s chlapama, kterým bylo 20-30. No jsem gay. A mému příteli je 36 stejně jako mé matce. Je to divný?

Kateřina Klapilová, Ph.D. odpovídá:

Milý Danieli

z tvého pohledu na tom asi nic divného není až na to, že jsi započal svůj sexuální život příliš brzy (a i tví tehdejší partneři měli brát na tvůj věk ohled). Pokud se ti nyní líbí muži, kteří jsou starší, je to zcela tvá věc. Jsi-li ve vztahu spokojen, není třeba se věkovým rozdílem znepokojovat.

Zdravím a přeji hodně štěstí

Kateřina Klapilová, Ph.D. (ECPS)

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

pokud Vám věková kategorie Vašeho partnera skutečně vyhovuje, pak je vše v pořádku. Většina gayů sice preferuje spíše muže mladší, ale jsou případy, menšina v menšině, kdy preferují mnohem starší, než je ten Váš partner. Takže si z toho nedělejte vrásky.

Je to málo časté, ale nic patologického.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek

Daniel odpovídá:

Milý Danieli,

kdysi jsem se setkal s názorem jedné dámy, která napsala, že pokud šedesátiletý muž balí dvacetiletou ženu, tak to osobně považuje za pedofilii. Není tomu tak. Pedofilie není o velkém věkovém rozdílu, pedofilie je o sexuální přitažlivosti k osobám prepubertálního věku. A sedmnáctiletá osoba je z biologického hlediska už prakticky dospělý jedinec. Váš přítel tedy zcela jistě pedofil není.

Spíše mi přijde zajímavé, proč vás přitahují výrazně starší partneři. Už jsem v životě setkal se situací, kdy mladou ženu přitahovali výrazně starší muži, přičemž ona sama pak v pozdějším věku řekla, že si těmito vztahy podvědomě kompenzovala chybějící či nefunkční vztah ke svému otci. Neznám samozřejmě vaši rodinnou situaci, ale pokud by tohle mohl byl váš problém, bylo by dobré být si toho vědom a nějakým způsobem na sobě pracovat. Pokud ne, pak vám přeji spokojenost ve vašem vztahu a pokud možno méně střídání partnerů do budoucna.

Daniel, heterosexuální pedofil

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.