Jaká je má orientace?

Dotaz vložen 29. 3. 2018 20:33

Dobrý den,

je mi 27 let a nejsem si jistý svou sexální preferencí. Emocionálně i sexuálně se mi jeví nejpřitažlivější dívky kolem puberty. U předpubertálních dětí pociťuju určitou fascinaci jejich vzhledem a chováním, ale nemívá to sexuální náboj. Řekl bych, že mám dětskou osbnost a jsem nezralý. Rád se ponořuju do dětského světa a s dětmi si rozumím. Mám velmi malou motivaci pro vytvoření vlastního, partnerského nebo rodinného života.

Myslíte si, že se jedná o pedofilní tendence, o projev nezralosti nebo o něco jiného? Má cenu vyhledávat sexuologa, může mi to něco přinést?

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

z toho co píšete se zdá být pedofilní orientace velmi pravděpodobná, ne-li jistá.  Být pedofilem ale není žádná tragédie. Jistě, je to hendikep, ale každý z nás je nositelem ne jednoho, ale řady hendikepů, a zvládnout ten svůj, resp. ty své vlastní,  je úkolem pro každého z nás lidí.

Rozhodně byste potřeboval být nějaký čas v kontaktu se sexuologem. Nabízím Vám konzultaci v mé ordinaci na Sexuologickém ústavu v Praze. Ordinuji tam vždy ve středu dopoledne, můžete se objednat u sestry na recepci na tel. 224961111, ozve se ústředna a pak požádejte sestru na sexuologii.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek

Sexuologický ústav 1. LF UK a VFN

Ke Karlovu 11

120 00 Praha 2

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.