Ib (PC)

VIDEOHRY slouží ke sdílení recenzí a tipů na videohry, jež mají potenciál zaujmout členy zdejší komunity.
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání recenzí a tipů na videohry, a to vč. případného vkládání obrázků/videí ze hry, tyto je však možné vkládat jen formou odkazů (za využití URL, IMG či VIDEO tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj.
  2. V sekci by se neměla vyskytovat jiná audiovizuální díla než záznamy z her. Bude-li však v rámci diskuze relevantní užití i jiného audiovizuálního materiálu, tento může zobrazovat pouze osoby v současnosti starší 18 let (narozené do r. 2003 včetně).
  3. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
Sucré
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 13
Výkřik do tmy: "Dobro" je politická ideologie.
Příspěvky: 48
Dal: 29 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Ib (PC)

Nový příspěvek od Sucré »


Ib je povedená nezávislá 2D horrorovka. Děvčátko jménem Ib se ztratilo v galerii vystavující díla umělce Weisse Guerteny a snaží se najít své rodiče. Většinu času řešíte hádanky, prohlížíte si zajímavé malby a instalace, sem tam se pokusíte neumřít. Dobře napsané postavy, skvělá atmosféra. Hra je poměrně krátká, ale s velkým počtem konců, takže stojí za to si ji zkusit vícekrát. Mnohdy vás zamrazí ale není to... jak to říct, "levný" horor typu "bu bu bu krvák, znetvořená těla, a ona se na všechno dívá", zdaleka ne.. (osobně tyhle věci nemám rád, bohužel přijde mi že další hry tohoto žánru typu Mad Father jsou hlavně o tom). 2D husí kůže proměnlivé intenzity se sympatickými aktéry a solidním příběhem s přiměřenou dávkou emocí.

Originální verze je zdarma a anglický překlad lze stáhnout zde: https://vgperson.com/games/ib.htm

Remaster je možné koupit na Steamu: