Rád bych se poradil (Tom)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
Tom

Rád bych se poradil (Tom)

Nový příspěvek od Tom »

Rád bych se poradil - dotaz v poradně
Tom píše:Dobrý den, rád bych se s vámi poradil. Je mi něco přes 40 a moc mě baví práce s dětmi. Opravdu je mám rád, rád si s nimi hraju, chodíme ven a čím víc řáděj, tím líp. :) Fakt mě to baví, a myslím, že i je. Aspoň si teda nestěžují, pokud vím. Spíš je dost rozmazluju. Jsou to kámoši a kámošky mého syna.

Rozhodně bych nikdy nikomu z nich ani v nejmenším neublížil. Nicméně je mi s kýmkoli z nich moc dobře a moc mě baví. Svěřují se mi i s věcma, které by jiným asi neprozradili. A tak jsem trošku znejistěl. Občas někoho z nich zlechtám, jen tak ze srandy. .:) Ale nevím, jestli je to ještě v pořádku.. Myslíte, že jsem pedofil? Moc rád bych předešel nějakému problému, i když si věřím. Za odpověď moc děkuji
MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

myslím, že pokud jste do 40 let nezatoužil o bližší tělesný kontakt s dítětem, můžete být klidný.

Zdá se, že jste "patonický" typ člověka, a to je dobře jak pro Vás, tak pro Vám svěřené děti.

Držím Vám palce, ať Vám to vydrží.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek, Sexuologický ústav Praha

Katerina Klapilova, Ph.D. odpovídá:

Dobrý den, Tome,

bohužel neuvádíte mnoho z věcí, které jsou zásadní v tom, aby bylo možné určit něčí sexuální preference. Nepíšete například, jaké jsou Vaše sexuální fantazie, zda se k dětem cítíte přitahován i fyzicky, nebo jak fungovaly Vaše vztahy a zamilovávání se doteď. Samozřejmě je zásadní to, že byste nikomu z nich neublížil.

Pokud byste sám o sobě měl nějaké pochybnosti nebo obavy, můžete se obrátit na kolegy z projektu Parafilik na [email protected] a sjednat si anonymní online konzultaci, na které můžete toto téma probrat podrobněji.

Držím Vám pěsti,

Mgr. Kateřina Klapilová, Ph.D. (ECPS)

Daniel odpovídá:

Vážený Tome,

pokud vás děti sexuální nepřitahují, pokud se do dětí nezamilováváte a pokud vás prostě jenom baví s dětmi být a blbnout, tak myslím, že pedofil nejste. Spíše budete to, co advokátka Daniela Kovářová nazývá hravým typem.

Daniel, heterosexuální pedofil