Jak chránit děti na Internetu? (STAČÍ MÁLO)

Diskuze o problematice dětí.
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1430 poděkování

Jak chránit děti na Internetu? (STAČÍ MÁLO)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Bez legrace, děti jsou, spolu se starými lidmi, nejvíce ohroženou skupinou. Nedostatek zkušeností, příliš velká důvěřivost, obtížné poznávání lží a manipulací. Děti jsou navíc i cílem pedofilů a sexuálních predátorů. Budou chtít jejich choulostivé fotky a videa, budou jim za ně i platit a v těch ještě horších scénářích je budou chtít dostat na schůzku.

Včas naučte děti, jak se na Internetu a v mobilu bezpečně chovat. Až budou v pubertě, a tím i nejvíce zranitelné, už je nic nenaučíte.

Mluvte s dětmi. Chtějte vědět, co zajímavého viděly na sociálních sítích, co řeší s kamarády a spolužáky. Nechte si od nich ukázat, jak fungují aplikace, které neznáte.

Používejte rodičovské aplikace, ale dělejte to tak, aby to děti věděly. Hlídejte, zda online netráví příliš mnoho času, zda ve dvě v noci nechatují. Jde-li to napravovat omluvou, dělejte to. Nejde-li to, zaveďte omezení v rodičovských aplikacích. Na iPhone je přímo Screen Time, na Androidu hledejte Google Family Link.

Hlídejte, s kým dítě komunikuje a o čem. A nezapomeňte je včas patřičně vystrašit před nebezpečnými věcmi, neznámými lidmi, co jim budou chtít ublížit a co se budou vydávat za jejich vrstevníky.

Mobilní telefony dětí chraňte stejně pečlivě jako ty vaše. Musí být bezpečně uzamčené, naučte se telefon vyhledat i smazat na dálku. Zakažte mobilní platby a vše, kde by mohlo dítě přijít o peníze. Omezte i nákupy v App Store/Google Play, vše musíte mít možnost schvalovat.

Mobilní telefony nepatří k jídlu, měly by být odloženy hodinu až dvě před spaním. U malých dětí je nadměrné vystavení jakýmkoliv displejům problematické.

Hraní počítačových her není špatné, ale přináší další rizika. Závislost je jedním z nich. A protože dnešní hry se hrají i s dalšími lidmi, tak přinášejí i nevhodné kontakty. Hlídejte, jak hodně vaše dítě hraje, s kým hraje, jak se při tom projevuje. A hlavně, jak se projevuje, když mu hraní znemožníte.

Pár užitečných tipů:

Autor: Daniel Dočekal
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Pavel1
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 14
Kontakt: mail: [email protected]
Wickr : pavellove
Signal, Telegram , tel : 605 779 951
Facebook : https://www.facebook.com/profile.php?id=100080016955281
Výkřik do tmy: děti jsou čirá magie, plná potenciálu.
není nic krásnějšího, než smích a radost milovaného chlapce, vyzařujícího kolem sebe nekonečné množství pozitivní energie.
Dal: 123 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Jak chránit děti na Internetu? (STAČÍ MÁLO)

Nový příspěvek od Pavel1 »

Popis na úvod, je sice napsán poněkud nešťastně, a vytváří špatný mediální obraz pro pedofily, ovšem úplný nesmysl to přeci není.
Jistě se najde dost nepedofilnních agresorů, kteří mají vyhlídnuté dítě za cíl, a stejně tak jistě existují pedofilové, kteří mají na dítě špatný vliv nebo mu chtějí přímo ublížit.
Technicky vzato, na popisku nic špatně přeci není, jen to je trochu špatně formulované.

A rady jsou myslím také rozumné , a především v dnešní době, dává sledování komunikace smysl, pokud s tím dítě nemá problém.
Sám jsem byl překvapen, když mi jeden kluk jen tak mimochodem, prozradil že vše co si píšeme, večer čte jeho otec :D
V mém případě to ovšem nevadilo, nic nevhodného jsme si nepsali, ovšem kdybych čistě hypoteticky byl agresor pro dítě nebezpečný, brzo bych se tak nejspíše sám prozradil.
Tedy za mě článek užitečný.
Fx100d
Administrátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Dal: 294 poděkování
Dostal: 519 poděkování

Re: Jak chránit děti na Internetu? (STAČÍ MÁLO)

Nový příspěvek od Fx100d »

Máš pravdu, že článek špatný není, ale ta špatná formulace není jen banalita. Právě takovéto varování před pedofily je špatné, protože článek si může přečíst mladý pedofil a díky těmto varováním si bude myslet, že je špatný. Právě tato varování způsobují, že se pedofilové se svými preferencemi špatně vyrovnávají. A nevyrovnaný pedofil je pro děti daleko nebezpečnější, než pedofil vyrovnaný. A jestliže většinu zneužití nepáchají pedofilové, pak to je nesmysl. Je to jako bych chtěl varovat před krádeží a napsal bych, že si máš dát pozor na Romy. Proto je to hodně špatně.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.