Přednáška na Masarykově univerzitě v Brně

Zapojení komunity do osvětových či jiných aktivit, jako jsou např. přednášky a jiné projekty mimo účasti na Prague Pride, natáčení Danielova světa a projektu Parafilik.
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 1058
Dal: 389 poděkování
Dostal: 715 poděkování

Přednáška na Masarykově univerzitě v Brně

Nový příspěvek od Fx100d »

Včera proběhla přednáška na Pedagogické fakultě na Masarykově univerzitě v Brně. Tato přednáška byla již poněkolikáté a účastnilo se jí převážně publikum, které naší přednášku slyšelo před rokem. Proto jsme se s Karlem soustředili spíše na sdělení nových poznatků z diplomové práce, ale stručně jsme zopakovali i ty základní informace o pedofilii, protože přeci jen mezi posluchači bylo pár lidí, kteří ještě naši přednášku neslyšeli. I v mé části vystoupení jsem jen stručně uvedl základní informace z mého životního příběhu a spíše jsem nechal prostor pro dotazy a diskuzi.

Bylo mi položeno několik dotazů, týkajících se především mé lásky Danušky. Ptali se mě, zda se spolu stále stýkáme a zda na ni stále čekám, kolik jí je dnes let a třeba i na to, zda se nebojím, jestli mě nepřestane v dospělosti přitahovat. Také mi byl položen dotaz, zda se nebojím, že mě v budoucnu budou sexuálně přitahovat mí vlastní potomci. Vysvětlil jsem tedy, jak funguje Westermarckův efekt a že by mě na jeho základě mé vlastní dcery neměly sexuálně přitahovat.

Pak přišla asi první vyloženě záporná reakce za celou dobu, co jezdíme po přednáškách a vystupujeme. Nebyla to ani tak reakce na mou osobu a vlastně se to ani tak moc našeho tématu netýkalo. Nevím, jak jsme se k tomu dostali, ale dotyčná žena se s námi začala přít, že je na sexuální zneužití ohlašovací povinnost. I když Karel našel seznam paragrafů, kterých se oznamovací povinnost týká a dokonce přítomná právnička vysvětlovala, že na sexuální zneužití dítěte opravdu oznamovací povinnost není, že je pouze povinnost tomuto jednání zabránit, stejně tato žena zarytě tvrdila, že je oznamovací povinnost a že přeci "Nenechám dítě v patologickém prostředí dál zneužívat a prodlužovat tím jeho trauma" a tvrdila, že ta povinnost v zákoně je, že jen agresoři si špatným výkladem hledají smyčky v zákoně. Až jsem z toho měl takový pocit, jako by jí šlo spíše o potrestání pachatele takového skutku bez ohledu na to, jestli to oběti ještě více ublíží nebo jí to pomůže. To ale byl jen můj pocit.

I přes tuto rozepři a přes fakt, že dotyčnou nepřesvědčila ani přítomná právnička, hodnotím tuto přednášku kladně a myslím si, že jsme posluchačům předali pro ně nové informace. Dokonce mi paní doktorka Reissmannová slíbila, že zařídí, aby mi byla proplacena cesta. Tak se nám aspoň trochu sníží náklady na tuto osvětovou činnost.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.