Šifrování je pro pedofily, teroristy a mafiány. Britská vláda brojí proti end-to-end šifrování v komunikačních aplikacíc

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Šifrování je pro pedofily, teroristy a mafiány. Britská vláda brojí proti end-to-end šifrování v komunikačních aplikacíc

Nový příspěvek od Cykle02 »

• Britská vláda brojí proti end-to-end šifrování
  • Argumentuje, že šifrování je pro pedofily, teroristy a mafiány
  • Spustila proto reklamní kampaň za 14,6 milionů korun
Britská vláda od loňského roku chystala rozsáhlý útok proti Facebooku, který připravuje zavedení end-to-end šifrování (E2EE) ve všech svých službách. Už v září 2021 se přitom objevila obvinění, že tím poskytne útočiště pedofilům, teroristům a mafiánům a že britské policejní složky budou fakticky slepé vůči rozsahu kriminality na této sociální síti.

Vládní představitelé a zástupci orgánů činných v trestním řízení, kteří na podzim loňského roku pod podmínkou anonymity informovali tisk, se snažili vykreslit, že šifrování komunikace sníží počty stíhaných kvůli zneužívání dětí až o 70 %.

Šifrování pomůže zločincům

Britské ministerstvo vnitra si za 500 tisíc liber (cca 14,6 milionů korun) najalo londýnskou reklamní agenturu M&C Saatchi, aby přesvědčila veřejnost, že Facebook (a WhatsApp) je útočištěm zločinců. Reklamní kampaň má probíhat online, v novinách a rozhlasových stanicích s cílem obrátit veřejné mínění proti end-to-end šifrování. Velmi pravděpodobně bude jeho úkolem vnutit veřejnosti myšlenku, že šifrování jako takové je ze své podstaty špatné.

Vzhledem k tomu, že Facebook používá ve Velké Británii 42 milionů uživatelů, není překvapivé, že sociální síť skutečně využívají někteří zločinci a určitě i pachatelé trestné činnosti. V registru sexuálních delikventů je údajně zapsáno kolem 100 000 osob, přičemž vládní úředníci tisku naznačili, že potenciálních pachatelů sexuálního zneužívání dětí je na Facebooku výrazně více.

Kampaň britské vlády nazvaná „No Place To Hide“ („Není kam se schovat“) již odstartovala a jejím cílem je eliminovat podporu šifrování na platformách pro zasílání zpráv. Má v úmyslu usnadnit policii a dalším institucím čtení online konverzací, aniž by bylo nutné nejprve získat povolení nebo překonat ochranu soukromí.

Nemůžeme chránit děti!

Soudě z videí horlivě šířených organizacemi, které kampaň podporují, není cílem pouze Facebook Messenger, jak se dříve předpokládalo. Propagační video britské charitativní organizace Barnardo's odráží pohled policie na E2EE jako na digitální kouřovou clonu, která brání ve sledování konverzací. Poselství je jasné: soukromí je dobré pro pedofily.

„Víte, co znamená end-to-end šifrování? Může znamenat, že platformy sociálních médií již nebudou schopny odhalit případy sexuálního zneužívání dětí a nebudou je moci nahlásit policii.“ uvádí Barnardo's na sociální síti Twitter, kde názorně ukazuje, jak E2EE chrání komunikaci.

Video znázorňuje fiktivní konverzaci mezi predátorem Alexem a školou povinným dítětem. Alex po několika komplimentech žádá o zaslání fotografií, načež následuje přepnutí na šifrovanou komunikaci, ze které nelze vysledovat, o čem si obě strany píšou. Pak přichází informace, že šifrování znesnadní nahlašování takových případů a údaj, že ročně kvůli tomu nebude moci být nahlášeno až 14 milionů případů sexuálního obtěžování dětí.

Negativní reakce

Je celkem pochopitelné, že tato tendence vyvolala nevoli v řadách zastánců práva na soukromí. Jeden z nich zakoupil doménu podobnou oficiálním stránkám No Place To Hide a přesměroval ji na informační materiály vysvětlující výhody E2EE. „Existuje více a lepších způsobů, jak pomoci dětem, aniž bychom zničili budoucnost internetového soukromí“ konstatuje příspěvek.

Také deník The Register se staví k iniciativě britské vlády odmítavě. „Kampaň se rozjíždí pomalu a nenápadně. Možná je to záměr, aby se její odpůrci unavili, než se rozjede, ale jako cvičení v utrácení 500 tisíc liber z veřejných peněz za minimální efekt si zatím vede skvěle.“ konstatuje poněkud sarkastickým tónem.

Troufáme si tvrdit, že démonizace technologie, která je ve světě podnikových IT již dlouho zavedeným standardem, je cesta do pekla – samozřejmě dlážděná těmi nejlepšími úmysly. Zbývá jen doufat, že stále technicky zdatnější populace neskočí na hlášky typu „myslete na děti“ a nenechá se přesvědčit k něčemu, co sníží bezpečnost na internetu.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Dal: 1298 poděkování
Dostal: 548 poděkování

Re: Šifrování je pro pedofily, teroristy a mafiány. Britská vláda brojí proti end-to-end šifrování v komunikačních aplik

Nový příspěvek od Dreamer »

A pak že nejsme k ničemu dobří. Nebýt nás, lidi by i za deset let žili ve světě plném nebezpečného E2E šifrování...
Phaliya Dhaniyeole
Registrovaný uživatel
ve věku od: 5
ve věku do: 13
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Vadí mi alibismus a infantilní dospěláci. Mozek je potrava pro červy až v rakvi. Láska hory přenáší.
Dal: 2 poděkování
Dostal: 9 poděkování

Re: Šifrování je pro pedofily, teroristy a mafiány. Britská vláda brojí proti end-to-end šifrování v komunikačních aplik

Nový příspěvek od Phaliya Dhaniyeole »

Žádný vynález se nedá "odvynalézt". Proti podobnému zabezpečení se v současné době nedá efektivně bojovat, i když rozumím tomu, že může podobná legislativa vyvolávat strach. Britské zákony už teď dovolují jednat s tím, kdo odmítne dát heslo k zašifrovanému disku, jako kdyby byl vinný.

Je potřeba se přizpůsobit.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK

Phaliya Dhaniyeole píše: sobota 5. 2. 2022, 23:36:11 Je potřeba se přizpůsobit.
A tak britští pedofilové, teroristi a mafiáni začali používat šifrovací software s možností zadat různá hesla pro odemknutí různých částí disku. Odnesla to jedna babička s Alzheimerem. Ale co už, ostatní se jistě poučili a svá hesla na papírky pečlivě zapsali.
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 943 poděkování
Dostal: 515 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Dreamer píše: sobota 5. 2. 2022, 23:56:57
Phaliya Dhaniyeole píše: sobota 5. 2. 2022, 23:36:11 Je potřeba se přizpůsobit.
A nebo steganografie. Holt si nikdo nebude posílat žádné nešifrované zprávy, jen si bodou posílat obrázky kytiček :D
Dreamer píše: sobota 5. 2. 2022, 23:56:57A tak britští pedofilové, teroristi a mafiáni začali používat šifrovací software s možností zadat různá hesla pro odemknutí různých částí disku.
To je také dobré řešení :) Jsem šťoural, kouknu, jestli to cryptsetup nějak také umí, ale jestli ne, tak mi je to jedno. Nelegální věci nemám, takže policii to klidně rozšifruju, resp. jim dám seznam IG účtů, které zálohuju :D Já to potřebuju jen aby se mi k tomu nedostal nějaký blb.
Dreamer píše: sobota 5. 2. 2022, 23:56:57Odnesla to jedna babička s Alzheimerem. Ale co už, ostatní se jistě poučili a svá hesla na papírky pečlivě zapsali.
Ty jsi poslední dobou nějak hodně ironický, stalo se něco blbýho? :(
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK

podivin píše: neděle 6. 2. 2022, 14:04:33 Ty jsi poslední dobou nějak hodně ironický, stalo se něco blbýho? :(
Já jsem takový od dětství, podivíne :). Ale máš pravdu, že jsem poslední dobou podrážděnější, míň tolerantní a víc lhostejný ke společnosti. Tohle byla taková poslední kapka: https://pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?p=58329