Muž roky bojuje za európsky zákaz príručky pre pedofilov. Radia v nej, ako zneužívať deti (Štandard)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
pbd
Administrátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Dal: 269 poděkování
Dostal: 366 poděkování

Re: Muž roky bojuje za európsky zákaz príručky pre pedofilov. Radia v nej, ako zneužívať deti (Štandard)

Nový příspěvek od pbd »

Dreamer píše: pondělí 7. 2. 2022, 1:29:40 Pokud někdo s nějakým textem nesouhlasí, může buď mlčet, aby mu nedělal zbytečnou reklamu, nebo ho může rozcupovat argumenty, ne?
Rozcupovat tu příručku argumenty může, ale koho budou zajímat? Kolik čtenářů, kteří se v textu příručky shlédnou, začne někde hledat kritiku, když to, co chtějí slyšet už mají?
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 4
Dal: 1297 poděkování
Dostal: 547 poděkování

Re: Muž roky bojuje za európsky zákaz príručky pre pedofilov. Radia v nej, ako zneužívať deti (Štandard)

Nový příspěvek od Dreamer »

pbd píše: čtvrtek 10. 2. 2022, 9:58:01 Rozcupovat tu příručku argumenty může, ale koho budou zajímat? Kolik čtenářů, kteří se v textu příručky shlédnou, začne někde hledat kritiku, když to, co chtějí slyšet už mají?
Těžko říct. Většina lidí si na (libovolnou) problematiku utváří názor pár sekund, a od té doby už jen hledají argumenty, které ten názor potvrzují, nebo ani to ne. Ale najdou se lidé, které protiargumenty zajímat budou, a diskuze nás posouvá dál.

Například tady pan profesor, co rozebíral problematiku sexu dospělých s dětmi. Kolik z vás si to poslechlo? A když s ním nesouhlasíte, tak byste ten rozhovor zakázali a nebezpečného profesora vyhodili? Tím mě na nedostatky v jeho argumentaci neupozorníte, jen dáte najevo svou zabedněnou pozici a demonstrujete moc ho umlčet.
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Varování: 2
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Dal: 428 poděkování
Dostal: 523 poděkování

Nový příspěvek od simgiran »

Dreamer píše: čtvrtek 10. 2. 2022, 23:51:40Například tady pan profesor, co rozebíral problematiku sexu dospělých s dětmi. Kolik z vás si to poslechlo? A když s ním nesouhlasíte, tak byste ten rozhovor zakázali a nebezpečného profesora vyhodili? Tím mě na nedostatky v jeho argumentaci neupozorníte, jen dáte najevo svou zabedněnou pozici a demonstrujete moc ho umlčet.
Já to neposlouchal, já to jen zaznamenal v médiích, viděl úryvky, a zdálo se mi, že cílem bylo hlavně vystavit studenty něčemu, co budí emoce, co je automaticky odsuzováno, a konfrontovat je s tím, že to není ve všech kulturách vnímáno stejně, přimět je přemýšlet, na čem vlastně stavíme naši morálku. Pokud vím, sám tam zdůrazňoval, že je to něco, co slyšel odněkud, že neví, jestli je to pravda, že je to tak vnímáno v určitém kulturním prostředí.

Co se týče té příručky, pokud je to ta, kterou si myslím, tak je to hnus s přímým naváděním k trestné činnosti. Z hlediska práva je rozdíl tvrdit, že něco, co je trestného, by trestného být nemělo, a konkrétním navádění, jak páchat trestný čin, to druhé je trestné. A ta příručka má obsahovat návody k psychické manipulaci včetně negativní, postupy, které by byly prasácké, kdyby tím někdo chtěl přimět děti, aby udělaly domácí úkoly (tedy něco v zájmu dítěte, předpokládejme, že ty úkoly jsou pedagogicky smysluplné), tam je to k sobeckému uspokojení bez ohledu na zájmy dítěte.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Dal: 1297 poděkování
Dostal: 547 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

simgiran píše: sobota 12. 2. 2022, 17:25:34 Já to neposlouchal, já to jen zaznamenal v médiích, viděl úryvky, a zdálo se mi, že cílem bylo hlavně vystavit studenty něčemu, co budí emoce, co je automaticky odsuzováno, a konfrontovat je s tím, že to není ve všech kulturách vnímáno stejně, přimět je přemýšlet, na čem vlastně stavíme naši morálku. Pokud vím, sám tam zdůrazňoval, že je to něco, co slyšel odněkud, že neví, jestli je to pravda, že je to tak vnímáno v určitém kulturním prostředí.
Není to přednáška pro studenty, ale rozhovor na podcastu. Je asi hodinový, tak 70% se týká tématu. Z té minuty, co jsi slyšel, sis udělal špatnou představu.
simgiran píše: sobota 12. 2. 2022, 17:25:34 Z hlediska práva je rozdíl tvrdit, že něco, co je trestného, by trestného být nemělo, a konkrétním navádění, jak páchat trestný čin, to druhé je trestné.
To je pravda, a dokážu se s tím ztotožnit. Přesto je asi “pro společnost nebezpečnější” ten rozhovor, než ta příručka. Úryvky rozhovoru slyšelo přes milión lidí během pár dní, kdežto příručku si pravděpodobně přečetlo jen pár peďáků, a většina z nich jí bude číst jen pro pobavení.
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Varování: 2
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Dal: 428 poděkování
Dostal: 523 poděkování

Nový příspěvek od simgiran »

Dreamer píše: sobota 12. 2. 2022, 23:47:22 Není to přednáška pro studenty, ale rozhovor na podcastu. Je asi hodinový, tak 70% se týká tématu. Z té minuty, co jsi slyšel, sis udělal špatnou představu.
Aha, já viděl v článku zmíněné úryvky, a tam mi to přišlo, že to bude něco v tom smyslu, a hodně vytrhané z kontextu a překroucené. (Něco takového už jsem viděl víckrát.) No, koukal jsem, že si vybírá teda témata, ještě měl článek s argumenty pro otroctví (tam jsem jen přeletěl úvod, a zdá se, že tam obhajuje formu, kdy se někdo může rozhodnout, že vstoupí do otroctví s tím, že si vymezí nějaké záruky), a pak ještě obhajoval diskriminaci žen na školách na základě toho, že pravděpodobně vyprodukují méně.
pbd
Administrátor
ve věku od: 0
Dal: 269 poděkování
Dostal: 366 poděkování

Nový příspěvek od pbd »

Dreamer píše: čtvrtek 10. 2. 2022, 23:51:40 Těžko říct. Většina lidí si na (libovolnou) problematiku utváří názor pár sekund, a od té doby už jen hledají argumenty, které ten názor potvrzují, nebo ani to ne. Ale najdou se lidé, které protiargumenty zajímat budou, a diskuze nás posouvá dál.
Na otázku kolik čtenářů začne někde hledat kritiku toho textu, odpovídáš "těžko říct", ale hned vzápětí dodáváš, že většina lidí si na libovolnou problematiku utváří názor jen pár sekund. Taky si to myslím a proto tvrdím, že pokus "rozcupovat argumenty" tento konkrétní text, který se šíří jen někde v zákoutích internetu, by se téměř zcela minul účinkem (na rozdíl třeba od akademické diskuze, kterou zmiňuješ níže).

Poznamenávám ale, že jsem také neřekl, že si myslím, že konkrétně tento text, by bylo dobré zakázat. Řekl jsem, že si myslím, že by to mělo opačný efekt a zvýšilo atraktivitu a domnělou hodnotu toho textu (sám, když jsem pátral po tom, proč nejde v Internet Archive najít ČEPEK a narazil na seznam webů, které blokují, tak weby na tomto seznamu u mě hned stouply na atraktivitě, protože mě zajímá, co nechtějí, abych věděl.)
Dreamer píše: čtvrtek 10. 2. 2022, 23:51:40 Například tady pan profesor, co rozebíral problematiku sexu dospělých s dětmi. Kolik z vás si to poslechlo? A když s ním nesouhlasíte, tak byste ten rozhovor zakázali a nebezpečného profesora vyhodili? Tím mě na nedostatky v jeho argumentaci neupozorníte, jen dáte najevo svou zabedněnou pozici a demonstrujete moc ho umlčet.
Neposlechl jsem si to, mám to od doby, co to na fóru je, otevřené v záložce, ale nedostal jsem se k tomu. Z pozice člena Československé pedofilní komunity je pro mě polemika na téma sexu dospělých s dětmi bezpředmětná, protože postoj k tomuto ČEPEK nezmění, máme to ve stanovách. Jinak si rád nad ledasčím rádoby popřemýšlím, proto jsem tu záložku doposud nezavřel, ale na to musí mít člověk energii.

S tím, že to tom podcastu vím pramálo, můžu akorát říct, že ve mě pocit nějaké obavy o to, že by mohl někomu ublížit, nevyvolává (na rozdíl, od té příručky). Asi proto, že mám dojem, že jde hlavně o filozofii a konkrétní téma je podružné a protože vidím, že ten podcast, ať už je jeho obsah jakýkoliv, diskuzi vyvolává.
Dreamer píše: pondělí 7. 2. 2022, 1:29:40 A co “Jak vyrobit bombu”, “Jak vyloupit banku”, “Jak neplatit daně”, “Jak spáchat dokonalou vraždu”, “Efektivní techniky mučení”, ty všechny bys zakázal? Zakázal bys i ty lehčí, jako třeba “Jak zesměšnit spolužáka” nebo “Jak se pomstít partnerovi”? A co třeba “Jak se zbavit škůdců”, “Jak provést bezpečně potrat” nebo “Jak na eutanazii”? A co Havlovy texty, nebo LGBT propagandu?
Nemám nutkání je zakazovat. Asi proto, že si u nich dokážu představit využití pro, ze svého omezeného, osobního pohledu, alespoň částečné dobro (“Jak vyrobit bombu”) a nebo to špatné, k čemu mají návod poskytovat (“Jak se pomstít partnerovi”) nevidím jako natolik závažné, aby bylo třeba tak radikálních opatření, jako je zákaz nějakého textu.
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku do: 27
Dal: 1236 poděkování
Dostal: 3020 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

pbd píše: pondělí 14. 2. 2022, 11:22:14 ... protože postoj k tomuto ČEPEK nezmění, máme to ve stanovách.
Jen drobná poznámka - není to samozřejmě proto, že to máme ve stanovách, ale protože jsme bytostně přesvědčeni, že sex s dětmi není zrovna činnost, která má na děti zaručeně pozitivní dopady. Stačí si přečíst pár příběhů těch (obětí), které to zažily. Stanovy mají spíše deklaratorní charakter, aby nás někdo neobviňoval, že schvalujeme nebo usilujeme o legalizaci sexuálních aktivit dospělých s dětmi.
Československá pedofilní komunita – již 12 let s Vámi! ❤️💙