Dětská charita přestává používat písmo navržené pedofilem (RT World News)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Dětská charita přestává používat písmo navržené pedofilem (RT World News)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Významná charitativní organizace Save the Children oznámila, že se zbaví svého korporátního písma Gill Sans, jak jej navrhl pedofilní umělec Eric Gill.

Gill byl jedním z nejslavnějších britských umělců, sochařů a designérů první poloviny 20. století, byl členem Královské akademie umění a byl jmenován královským designérem pro průmysl. Navrhl několik válečných památníků a soch pro některé z ikonických budov ve Velké Británii a také vytvořil v roce 1928 jedno z nejpopulárnějších typografických písem. Téměř 50 let po jeho smrti však byla jeho osobní pověst zničena: bombová biografie z roku 1989, podpořená Gillovými vlastními deníky, odhalila sexuální zneužívání jeho dcer, sester a dokonce i psa.

“Každé dítě, všude, si zaslouží vyrůstat v bezpečí a podpoře. Po loňské globální revizi značky přestáváme používat písmo Gill Sans“ řekl mluvčí organizace Save the Children, jak citovala britská média, aniž by se dostal do podrobností rozhodnutí.

Ačkoli pokyny charitativní organizace z roku 2016 stanovily další používání písma Gill Sans, Save the Children říká, že v loňském roce přijala rozhodnutí opustit písmo. Od té doby dokonce našel náhradní písma, která, jak organizace zdůrazňuje, „sladit s našimi hodnotami“ a jsou také zdarma.

“Po měsících výzkumu písem, která bychom mohli používat ve všech formátech, budou letos představena naše nová písma Oswald a Lato.“, oznámil Save the Children. Rozhodnutí charitativní organizace následuje po „zrušení“ Gill Sans BBC v říjnu loňského roku. Tato změna byla součástí širší přeměny log a stylů korporace, kterou podnítil záměr šéfů BBC „modernizovat” divácký zážitek na různých platformách.

Korporace, která opustila Gillův font, nicméně dosud odolávala výzvám k odstranění Gillovy sochy, Prospera a Ariel, z fasády Broadcasting House. Petice požadující odstranění „socha zobrazující nahé dítě, kterou vytvořil známý pedofil Eric Gill“ získala 2 762 podpisů. Začátkem tohoto týdne sochu znehodnotil demonstrant kladivem.

V reakci na tento incident a na výzvy k odstranění sochy BBC uvedla, že když byla socha uvedena do provozu, Ariel ze Shakespearovy Bouře “byl považován za vhodný symbol pro nový úsvit vysílání.“

Save the Children will stop using font designed by disgraced paedophile artist Eric Gill in its branding (Daily Mail Online)
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Re: Dětská charita přestává používat písmo navržené pedofilem (RT World News)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Když jsem se podíval na zdroje z wiki, proč by měl být Eric Gill pedofil, tak podle svého životopisu, do svých sexuálních experimentu měl zapojit i své dcery. Údaj o tom, kolik jim bylo let jsem nezaznamenal, ale asi tady o pedofila nepůjde. No hlavně že je proti komu protestovat, hned bude svět lepši.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Rudy
Registrovaný uživatel
Varování: 3
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 25
Dal: 177 poděkování
Dostal: 84 poděkování

Nový příspěvek od Rudy »

Já bych zakázal němčinu, vždyť to byla řeč jednoho z nejdůležitějších národů co mají na svědomí miliony mrtvích.... Tak šup šup, zakázat!
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Dal: 1298 poděkování
Dostal: 548 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Že ty pedofilní fonty nevyměnili dřív, je naprosto nehorázný.
Každé dítě, všude, si zaslouží vyrůstat v bezpečí a podpoře.