Kauza Expresu: Influencera Sinaie obviňují, že psal nezletilým Češkám. Některé texty nelze zveřejnit (Expres.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3476
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1521 poděkování

Kauza Expresu: Influencera Sinaie obviňují, že psal nezletilým Češkám. Některé texty nelze zveřejnit (Expres.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Českou influencerskou scénou zahýbal skandál se sexuálním podtextem. Třicetiletý Ladislav Sinai, který je známý díky podcastům nejen o raperské scéně, měl údajně lákat nezletilé, klidně i třináctileté dívky k sobě domů a dělat jim více než nemravné návrhy. Také jim prý posílal fotografie svého přirození. Svědčit o tom mají screenshoty konverzací.

Obrázek
Ladislav Sinai čelí obvinění, že dělal nezletilým Češkám úchylné návrhy. | foto: Instagram

Ladislav Sinai je mezi dospívající generací známou postavou. Na Instagramu má bezmála 55 tisíc sledujících, některá jeho videa na YouTube mají až 150 tisíc zhlédnutí.

Sociální sítě teď zahltily screenshoty konverzací, které měl Sinai vést s nezletilými dívkami. Ty ho měly na svůj nízký věk ve spoustě případů upozornit.

Ze strany českého influencera měly padat mimořádně nemístné návrhy. V konverzacích se nacházejí vulgární žádosti o anální sex či netradiční sexuální praktiky, jako je olizování nejrůznějších částí těla nebo močení.

Také jim měl posílat fotografie svého penisu nebo videa, v nichž ejakuluje. Když si jedna z dívek udělala screenshot, přišly výhrůžky.

„Děláš si pr*el, proč to screenuješ, ty dě*ko? Najdu si, kde bydlíš, a skončíš velice špatně,“ stojí v konverzaci.

Redakce několik různých screenshotů má k dispozici, vzhledem k vulgaritám se ale rozhodla zveřejnit jen některé z nich. Najdete je v galerii.

Část Sinaiových fanoušků se nicméně za známého autora podcastů postavila a tvrdí, že konverzace, z nichž některé jsou datovány až do roku 2017, jsou podvrh. Jiní přinášejí naopak vlastní svědectví.

„Ptáte se mě, proč jsem sdílela to s Láďou Sinaiem. Vím, že takové věci dělal, jen jsem nevěděla, že je dělá pořád. Myslela jsem, že z toho ten chlap už vyrostl. Kdysi dávno něco měl i s mojí nezletilou kamarádkou a do toho psal mně, ačkoliv jsem byla malinká. Myslela jsem, že mu došlo, že z toho může mít problém, ale očividně to dělá dál,“ uvedla ve videu na YouTube influencerka, která si říká Xholakys.

Ladislav Sinai na kauzu, kterou teď řeší snad každý influencer, stručně zareagoval na svých stránkách.

„Pravděpodobně jste viděli věci, co kolují po internetu. Některé věci jsou tam skutečné, ale většina je fake. Rozhodně všechny hovadiny o nezletilých jsou nesmysl. Cítím se na ho*no, ale vyjádření samozřejmě dám, jen mi dejte nějaký čas,“ napsal.

Na dotaz redakce Ladislav Sinai nezareagoval. Na všech profilech si vypnul diskuze.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3476
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1521 poděkování

Re: Kauza Expresu: Influencera Sinaie obviňují, že psal nezletilým Češkám. Některé texty nelze zveřejnit (Expres.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Českým veřejným prostorem otřásla nedávno kauza údajného nevhodného chování podcastera Ladislava Sinaie k ženám. Přinášíme investigativní text, který se na případ pokouší dívat maximálně komplexně.

Pár příspěvků od anonymního účtu na Instagramu stačilo, aby se z Ladislava Sinaie, jednoho z nejúspěšnějších tvůrců podcastů v Česku, během pouhého dne stal v očích veřejnosti pedofil a sexuální predátor. Obvinění byla závažná: měl teprve třináctiletým ženám posílat nevhodné zprávy a nevyžádané explicitní fotky i videa, v nichž masturbuje.

Autorům tohoto textu se však podařilo proniknout do celé – zdánlivě jasné – kauzy, hlouběji. A z ověřených informací vyvstává otázka, jestli by vůbec samotný základ kauzy na kvalitní a propracovaný text o možném sexuálním násilí a nátlaku vystačil. Sinaiovo chování je možné v obecné rovině brát jako místy nepřijatelné či přinejmenším nevhodné, dělat z něj však praktikujícího predátora, či dokonce pedofila, neodpovídá informacím, které se podařilo ověřit.

Údajné důkazy, které dokonce posloužily i jako titulky novinových článků, byly zfalšované či vytržené z kontextu. Kompromitující informace navíc zveřejňoval teprve patnáctiletý kluk ze Západních Čech a na něj různě napojené (a různě obskurní) postavy rapové scény. Obrázky komunikací, které správce anonymního účtu Czech Rap Moments nasdílel, byly na Instagram umisťovány manipulativně tak, aby o Sinaiovi vytvořily co nejnegativnější dojem. V tom skupina uspěla.


Pak se ale náhle na Instagramu ozval Otto Ferocity s tím, že nikdo z jeho lidí s námi mluvit nebude, protože podporujeme očkování a jsme „dementní liberálové“.

Redaktoři Alarmu se s Ladislavem Sinaiem opakovaně osobně setkali a konfrontovali ho s výsledky pátrání. Moderátor podcastů jim přiznal, že si v minulosti psal s řadou žen, především v období, kdy pracoval v hotelu na recepci a dle svých slov tímto způsobem zaháněl nudu. Dodal, že ne vždy k ženám během konverzace přistupoval s úctou. Nicméně odmítl, že by na kohokoliv cíleně vytvářel nátlak, byl nerespektující či při osobním setkání násilný nebo nekonsensuální. Objevily se ale zároveň případy, kdy to ženy, se kterými navazoval vztahy, takto jednoznačně nevnímaly.

Co se vlastně stalo?

Při ověřování informací o samotném zdroji závažných obvinění se ukazuje, že v očích některých svých expartnerek Sinai sice některé hranice (převážně během konverzací v Messengeru nebo na Instagramu) překračoval, při osobním setkání se však podle žen, jež se podařilo kontaktovat, nechoval násilnicky. Výjimku dle dostupných informací tvoří jedna žena, která svou výpověď poskytla už i deníku Právo. Vzhledem k tomu, že některé pasáže komunikace zveřejněné Czech Rap Moments byly záměrně skryté a jiné zase vytržené z kontextu, tak v případu Ladislava Sinaie vyvstává otázka, čeho se vlastně podcaster a youtuber reálně dopustil.

To, jak jeho chování reflektují některé jeho expartnerky nelze brát na lehkou váhu, a to ani v případě, kdy se ta nejzávažnější obvinění ověřit jednoduše nepodařilo. Nejvážnější nařčení zatím přinesl pouze deník Právo, který se spojil s jednou z žen. Ta měla mít se Sinaiem nepříjemný zážitek. Podle její výpovědi pro Právo si ji Sinai pozval domů a opakovaně na ni dorážel, aby měli sex. „Nepochybuju, že kdybych neopustila jeho byt, tak to dopadne mnohem hůře,“ uvedla žena. Autoři textu tuto ženu kontaktovali. Její verze situace, ke které mělo dojít už před třemi lety, je shodná s tím, co vypověděla Právu.

S Ladislavem Sinaiem se seznámila na jedné akci, potom si psali a jejich konverzace podle mladé ženy probíhala absolutně bez problémů a bez jakýchkoliv náznaků sexuálního nátlaku. Když jednou autem dojela do Prahy, domluvili si schůzku – ale jen na chvíli, podle ženy si měli jen dát cigaretu před domem. On ale po ženině příjezdu navrhl, aby šli nahoru do bytu, kde na ni měl během několika minut sexuálně dorážet a když ho odstrčila a odmítla, po chvíli to zkoušet znovu. „Řekla jsem mu, co to předvádí a ať mě nechá být. Nechal toho, ale po chvíli opět něco zkusil. Bylo mi u něj dost nepříjemně a chvíli jsem se i bála. Když to zkusil naposledy, vysloveně jsem ho poslala do prdele a odešla.“ Žena také uvádí, že měl Sinai reagovat podrážděně a pronést něco v tom smyslu, že nechápe, proč se s ním tedy chtěla vidět. „Ještě, než jsem stihla sejít schody, všude si mě zablokoval,“ dodává s tím, že pak už jeden druhého nikdy nekontaktovali.

Sinaova výpověď o téže situaci se trochu liší. Tvrdí, že po odmítnutí už tlak nevytvářel, a že dívka u něj doma ještě nějakou chvíli zůstala a společně se dívali na videa na Youtube.

Řetězová reakce

Redaktoři se snažili ověřit i motivace Czech Rap Moments a lidí, kteří se zapojili do přeposílání a šíření Sinaiových konverzací – včetně těch falešných. Z diskuse se správcem instagramového účtu vyšlo najevo, že nechtěl ženám pomoci, ale spíše je zneužil ke svému zviditelnění. Některé snímky konverzací publikoval navzdory nesouhlasu žen, které je zasílaly, a nevyhýbal se ani tomu, že zveřejňoval jejich jména či profily. Když hlavní strůjce celé kauzy Czech Rap Moments začal z těch nejzávažnějších obvinění couvat a mírnit emoce, bylo už pozdě. Hlavní proud diskuse o Ladislavu Sinaiovi na sociálních sítích už jej měl zařazeného jako pedofila s velmi specifickými sexuálními choutkami a spolupracovníci se od známého tvůrce podcastů začali odvracet.

Nastala řetězová reakce. Verzi příběhu Czech Rap Moments začaly ihned reprodukovat a sdílet další ostře sledované osobnosti internetového světa. Vyjadřovali se k ní instagramoví influenceři a youtubeři. Sinaie byl plný TikTok i Twitter. Vznikaly o něm internetové vtipy a koláže s tisíci interakcemi.

Proud mohutně narůstajícího obsahu měl jedno společné. Žádný z influencerů se ani nepokusil dostát role novinářů, a nejen se iniciativně nesnažil dozvědět o případu nové skutečnosti, ale ani jakkoliv verifikovat aspoň ty materiály, které sám šířil. Hrálo se zkrátka s už vyloženými a také falešnými kartami. Diskuse se změnila v referendum o vině a nevině, v němž rozhodovaly výhradně emoce a sympatie k hlavním aktérům.

Tradiční média místo toho, aby do informačního chaosu vnesla světlo, vše jen přebírala a v titulcích citovala z konverzací od anonymního zdroje, který sám tyto materiály později označil za podvrh a za jejich zveřejní se omluvil.

Brzy to začne, Ládis

Na Instagramu visel skandál ve vzduchu už pár hodin před zveřejněním prvního obrázku ze „Sinaiovy konverzace“. Do té doby okrajový účet Czech Rap Moments začal lákal na závažné odhalení týkající se jedné z postav českého rapu několik dní před vypuknutím celé kauzy. Odpočítávání probíhalo. „Brzy to začne, Ládis,“ varoval správce účtu Ladislava Sinaie i jeho fanoušky a fanynky.

Dvaatřicetiletý tvůrce podcastů, k němuž chodila do studia na rozhovory největší jména české rapové scény, patří k nejznámějším osobnostem českého youtuberingu. Jeho videa měla i stovky tisíc zhlédnutí a jako jednu ze svých vlajkových lodí na poli podcastů ho podporovala společnost GoOut.

V minulosti patřil Sinai k první generaci youtuberů a tenkrát ho sledovali převážně dospívající kluci a holky. Na svém účtu se dříve věnoval hlavně módě, později se ale vypracoval na respektovaného moderátora, který soustavně monitoroval prostředí českého rapu i dalších popkulturních odvětví. Pro mladou generaci se zájmem o rap a tenisky byl Sinai jednou z nejznámějších tváří ve veřejném prostoru.

Kromě anonymního Czech Rap Moments se k šíření „výbušného“ materiálu přihlásil influencer a kontroverzní postava rapové scény Otto Ferocity. Později se ukazuje, že je věc z velké části v jeho režii. „Další collabo s Otto Ferocity. Blessed. Jdeme zničit Ladislav Sinai podcast. Support it.“ Upoutávka, na kterou navazovalo video, v němž rapper Otto Ferocity mluví o tom, že by měl mít moderátor a influencer Ladislav Sinai teprve třináctiletou přítelkyni, byla první ze série nejvážnějších obvinění proti Sinaiovi.

„Je to fakt, jeho holka má třináct let, já nekecám,“ říká se svou typickou teatrálností a silným přízvukem v teaseru Ferocity, který je původem z Kanady, ale dlouhodobě žije v České republice. Na sociálních sítích si roky snaží budovat image gangstera. „Nikdy jsem ho neviděl, ani jsem s ním nebyl v kontaktu, vnímám ho x let z internetu, nikdy jsem s ním neměl nic společného,” komentuje Ferocityho aktivity Ladislav Sinai.

Lavina zděšení

„Ty vole, ty pi*o, Sinai – on je třicet jedna let a je s třináctiletou holkou. Je to fakin fakt,“ proklamuje lámanou češtinou rapper. Připravovanou „investigativu“ Ferocity propagoval, jak se dalo a vyzýval nejen své fanoušky, ať autorovi přispějí penězi na platformu HeroHero, kde stejný profil – Czech Rap moments – zveřejní exkluzivní informace s předstihem. Funguje to. Účet v jednu chvíli zaznamenává několik stovek předplatitelů. Materiály zveřejněné 8. ledna na HeroHero ale nakonec žádný větší rozruch nezpůsobily. Instagramová stories, která neznámý účet Czech rap moments vypustil do světa pár dní poté, 10. ledna, ale strhly doslova lavinu vyděšených komentářů a odsudků.

V sérii screenshotů a videí, rámovaných videem s názvem Sinai: story of a lonely runner, které neznámý instagramový účet následně vypustil do světa, nechyběly fotky, screenshoty ze sextingu, hlasové zprávy, a především na nich padlo hned několik obvinění z pedofilie. Podle zveřejněných materiálů se měl podcaster Sinai opakovaně dopouštět nevhodného chování vůči velmi mladým ženám, posílat jim masturbační videa a nevyžádané fotky svého penisu. Měl také explicitně sexuálně dorážet a ženám přímo a hned dělat různé sexuální návrhy včetně méně obvyklých praktik. Do kauzy se posléze zapojila i nejsledovanější česká modelka ze serveru OnlyFans, vystupující pod jménem Xholakys, která podezření dál rozvířila.

Ve videu uvedla, že měl Ladislav Sinai mít poměr s její třináctiletou kamarádkou a ji samotnou měl uhánět také v době, kdy jí bylo méně než patnáct. Vyjádření takové celebrity dosah kauzy ještě několikanásobně zvětšilo a na xHolakys se začali odvolávat další youtubeři. Sám Sinai dle svých slov netuší, proč to oblíbená modelka z Only Fans udělala a to, že by se nějak lépe znali, popírá. Autoři textu modelku kontaktovali, po první vstřícné zprávě se však odmlčela a dále již nekomunikovala. Reakce – nejprve twitterové veřejnosti, potom dalších různých osobností na sociálních sítích – na sebe nenechaly dlouho čekat.

Míru pozornosti, kterou Czech Rap Moments strhl, ilustruje i to, že se pár hodin od vypuknutí kauzy informace dostaly ke konzervativnímu europoslanci KDU-ČSL Tomáši Zdechovskému. „Dostalo se to ke mně náhodou. Vůbec jsem nevěděl, o koho se jedná, ale informace ve videu jsou dost závažné. Co na to Policie?“ napsal hned 10. ledna 2022 europoslanec Tomáš Zdechovský. A nebyl jediným politikem, který se ozval. „Média se musí věnovat kauze Ladislava Sinaie. Čekám i vyjádření zástupců vlády. Pro mě je podobné chování nepřijatelné. Již kauzu Dominika Feriho tu někteří chtěli ututlat,“ uveřejnila na Twitteru poslankyně ANO Jana Mračková Vildumetzová.

Nekazit si „feel good“ značku

Takřka okamžitě zareagoval GoOut, pod kterým Ladislav Sinai od roku 2019 vydával svůj podcast nesoucí přímo jeho jméno – Sinai podcast. „Považujeme za naprosto nepřípustné, aby se kdokoliv dopouštěl sexuálního nátlaku, zvlášť pokud se jedná o veřejně známou osobnost. Jeho chování, které se údajně mělo dít opakovaně, striktně odsuzujeme,“ vyjádřil se k situaci server GoOut.

Sinai byl ambasadorem značky, a proto mu bylo pro zmírnění reputační škody toto privilegium pozastaveno. „Láďa byl vzorem pro tisíce mladých kluků a kdybychom jeho kauzu nijak nereflektovali, dali bychom jeho fanouškům vlastně najevo, že jeho chování k ženám tolerujeme. Nicméně jsme Láďovi doporučili, ať své problémy začne řešit, vyhledá odbornou pomoc a třeba se pak ještě profesně setkáme,“ vysvětluje své rozhodnutí spoluzakladatel a ředitel GoOut, Vojtěch Otevřel.

Server GoOut pak krátce na to zveřejnil i speciální díl podcastu Vyhonit ďábla, který patří k vlajkovým lodím labelu a autorky Zuzana a Terezie v něm otevřeně mluví o sexu a všem, co je s ním spojené. Podcast patří k nejúspěšnějším podcastovým projektům v Česku. Speciální díl věnovaný Sinaiovi – stejně jako další mainstreamová média – nakládal se zveřejněnými informacemi jako s jasně danými fakty. „Láďa obtěžoval holky přes zprávy a posílal nevyžádané dickpicy. Vzhledem k tomu, že byl u nás v podcastu a nahrával v GoOutu, tak jsme se k tomu rozhodly vyjádřit v této speciální mini epizodě,“ vysvětlují autorky důvody, které je k natočení speciálu vedly.

Díl uveřejnily ještě předtím, než Sinai prolomil několikadenní mlčení a vydal prohlášení. „My jsme to vůbec nevěděly, pro nás to bylo úplné překvapení,“ říkají v podcastu moderátorky a dodávají, že i když Sinaiovo chování mělo být „veřejným tajemstvím“, k Zuzaně a Terezii se zprávy o jeho nevhodném chování ale nikdy nedonesly. Poté, co unikly snímky z konverzací, ale oběma ženám začali psát různí posluchači a ptali se, jak se vyrovnají s faktem, že u nich v podcastu byl Ladislav Sinai před časem jako host. „Informace jsme si nijak neověřovaly, v tomhle ohledu prostě věříme těm ženám,“ vysvětluje jedna z autorek Terezie. Dodává také, že se jim ozvali nějací lidé, kteří referovali o tom, že Sinai například měl mít sex s nějakou jejich kamarádkou nebo i ženy, kterým měl přímo psát. Více po tom autorky podcastu nepátraly.

Bomba z dětského pokojíčku

Na to, že některé věci nejsou v kauze úplné, začala mezitím upozorňovat i další postava české internetové scény – rapperka a influencerka Roxana. Ve svých videích se snažila popsat, že účet Czech Rap Moments má za sebou celou historii podvržených screenshotů, kterými si jeho majitel snažil získat pozornost v prostředí sociálních sítí. Roxana také jako první odtajnila identitu majitele účtu. Mělo se jednat o teprve patnáctiletého chlapce ze západních Čech, jehož identitu autoři textu znají.

Autoři textu kontaktovali i účet Czech Rap Moments. Propojil je již zmíněný rapper Otto Ferocity. „Napíše ti,“ napsal redaktorům přes Instagram. Krátce na to se ozval novinářům Czech Rap Moments. Potvrdilo se tím, že se správcem účtu Czech Rap Moments je s Ferocitym nejen v kontaktu, ale v nějaké míře své kroky koordinují. Nejprve správce účtu Czech Rap Moments reagoval vstřícně. Schůzku si chtěl rozmyslet, ale pak z ní vycouval. Sám potvrdil jen to, že žije ve městě, které mu autoři sdělili. Místo pobytu sedělo i s bydlištěm nezletilého chlapce. Postupně se začala nejen v privátní konverzaci, ale i na veřejných příspěvcích účtu Czech Rap Moments objevovat ke kauze větší zdrženlivost. „Nechci nic řešit. Je mi to vše strašně líto. Děkuji za pochopení.“ Zacyklil se v odpovědích redaktorům. Podobně laděná byla i jeho veřejná vyjádření, ve kterých se Sinaie dokonce začal zastávat.

Redaktoři nakonec účtu prozradili, že znají jeho identitu. „Jedná se o shodu jmen,“ bránil se majitel účtu. Konverzaci přerušil a účet smazal. Na platformě pro HeroHero se objevila informace, že Czech Rap Moments bude vracet peníze všem podporovatelům. Dospívající puberťák ze západu Čech náhle přerušil aktivitu i na dalších účtech. Redaktoři nicméně získali číslo na jeho rodiče. Ti potvrdili, že mladý muž za účtem skutečně stojí, nicméně se odmítli sejít a celou záležitost jakkoliv řešit. Namísto toho jeden z rodičů tvrdil, že syn se k obrázkům konverzací dostal tak, že mu byly zaslány – částečně dívkami, které měl Sinai obtěžovat, částečně někým jiným.

Trochu pravda, trochu lež, občas něco mezi

To, co je na celé kauze nejvíce matoucí, je skutečnost, že minimálně některá videa a fotky zachycují reálnou komunikaci – anebo její fragment. Videa a fotky byly zároveň zveřejňovány chaoticky a vytvářely dojem, že se jedná o záplavu vulgarit, u části z nich navíc byly skryté reakce žen, takže nešlo vůbec zjistit, do jaké míry byly sexuálně laděné konverzace konsensuální a do jaké vynucené. Některé reálné konverzace byly zveřejněné tak, že to vypadalo jako Sinaiův „modus operandi“ – přitom šlo stále tutéž konverzaci rozdělenou do několika screenshotů.

Na některých si například Sinai skutečně dopisuje i s třináctiletou dívkou, tuto konverzaci však zakončuje otázkou na její věk, zbytek je záměrně Czech Rap Moments umazaný a podle influencera poté už dopisování nepokračovalo. Jinde zase tehdy pětadvacetiletý muž psal o deset let mladší ženě. Smícháním různých konverzací dohromady zkrátka vznikl dokonalý chaos. K tomu, že některé konverzace ani nebyly autentické, se nakonec sám správce profilu Czech Rap Moments veřejně přiznal. Právě tyto zprávy se ale dostaly do hledáčku mainstreamových médií, z nichž některá, například server Aktuálně, jimi poutaly na svůj text o celé kauze.


Obrázek
Foto screenshot Czech Rap Moments

Kdo převezme odpovědnost?

Jakmile se podařilo zjistit identitu správce účtu, začal redaktory prosit, ať už se kauzou nezabývají. „Nechci žádný články v novinách. Nechci s tím být už nijak spojován. Je toho na mě poslední dobou moc. Nečekal jsem to. Nemám už zájem se s tou kauzou spojovat.“ Na instagramových stories pak správce účtu nasdílel i výzvu k tomu, aby lidé nechali Ladislava Sinaie už na pokoji. „Ruku na srdce, kdo z těch, kteří to čtou, tohle neudělal,“ napsal. A dodal: „Respekt, Láďo.“

Mezi zdroje Czech Rap Moments patřil i instagramový účet s přezdívkou @Honza_Hamouz. Jak se ale později ukázalo, jednalo se opět o člověka blízkého Ottovi Ferocitymu. Telefon nebral. Pak se ale náhle na Instagramu ozval Otto Ferocity s tím, že nikdo z jeho lidí s námi mluvit nebude, protože podporujeme očkování a jsme „dementní liberálové“. „Nikdo nebude mluvit s tebou chápeš, fakin liberal špína,“ napsal. Mluvit s redaktory nakonec odmítl i Honza Hamouz, protože telefonát proběhl v neděli před devátou ráno a s takovými lidmi se prý bavit nebude.

Oba muže spojuje kromě vzájemné provázanosti i značná neochota převzít za zveřejněné informace odpovědnost. O ženy, kterých se měly zprávy týkat, se nestarali. Šlo jim především o to, si to vyřídit se Sinaiem, což otevřeně přiznávali od samého začátku. S policií v případu nechce Otto Ferocity spolupracovat, protože dle svých slov není bonzák. Oba muži, jak @Honza_Hamouz, tak Ferocity, nakonec nechali zaslané otázky bez odpovědi. U Ferocitiho se navíc v odeslaných audio nahrávkách redaktorům stupňovala agresivita a vyhrožoval jim napadením.

Během kauzy také Ferocity oznámil, že na policii se měly přihlásit už tři dívky a proti Sinaiovi vypovídat. Takovou informaci se ale nepodařilo ověřit. A stejně tak Ferocity sdílel text o údajném vyjádření Viktora Sheena, nejúspěšnějšího českého rapera. Ve zfalšovaném textu, který měl navíc napsat spolupracovník Alarmu Karel Veselý, bylo uvedeno, že na důkaz podpory svého dobrého kamaráda Sinaie ruší Sheen své turné. Žádný takový text ale publicista Karel Veselý nenapsal a server Aktuálně.cz, který měl článek údajně uveřejnit dne 10. 1. 2022, nic takového nepublikoval. „Vidím to poprvé,“ reagoval screenshot podvrženého článku jeho údajný autor Karel Veselý.


Obrázek
Foto screenshot Ferocity

Explicitní zprávy

„Myslím si, že co lidé chtěli vidět, viděli na stories,“ vysvětluje svou vyhýbavost správce účtu Czech Rap Moments, teprve patnáctiletý kluk a odmítá se v celé akci, kterou přitom sám rozjel, jakkoliv nadále angažovat. Na účtu přitom tvrdil, že se mu ozvalo zhruba patnáct poškozených žen, jakkoliv ověřovat jejich identitu ale správce účtu nechtěl. Mezitím na videa a fotky zareagoval i samotný Ladislav Sinai. Po několikadenním mlčení sepsal prohlášení, ve kterém uvedl, že v určitých situacích skutečně selhal.

„Screenshoty konverzací, které se o víkendu objevily na Instagramu a obsahovaly moje soukromé, intimní zprávy, byly často vytrženy z kontextu a v několika případech zfalšovány. Přestože je naprostá většina konverzací několik let stará a často myšlena s nadsázkou, neomlouvá to, jak jsem se v minulosti v některých případech v mém vztahu k dívkám zachoval. Mé chování je a bylo nepřijatelné. Upřímně se omlouvám a chápu, že jsem mohl ztratit důvěru mnohých z vás,“ napsal Sinai.

Autoři textu kontaktovali některé ženy, jež fotky svých konverzací posílaly, aby jejich identitu ověřili. Nejedná se však o takový počet žen, který redaktorům uváděl patnáctiletý Západočech. Způsob, jakým na Instagram screenshoty umisťoval, ale vytvářel dojem, že podobných zkušeností s nevhodným chováním Ladislava Sinaie existuje celá řada. To se ale nepodařilo ověřit, naopak způsob zveřejňování konverzací byl jednoznačně manipulativní v tom, že měl působit jako důkaz dlouhodobě nevhodného chování podcastera.

„Chtěla jsem jen přispět k tomu, aby se zamezilo tomu, co dělá,“ začíná své vyprávění jedna z žen, jejíž konverzace se na Czech Rap Moments objevily. „Ale potom, co jsem viděla, kam se kauza ubírá, jsem své příspěvky smazala. Já jsem za ním šla dobrovolně, nijak mi neublížil, ale když jsem viděla příspěvky jiných holek, tak mi došlo, že je potřeba jeho chování řešit,“ vysvětluje. Uvádí však, že spolu měli už nějakou vztahovou historii, a že konverzace se povětšinou odehrávala právě v tomto rámci, a že s ním vztah měla plně dobrovolně a vědomě.

Majitele účtu Czech Rap Moments navíc žádala, aby její screenshoty nikam nedával, což potvrzují i autory textu získané obrázky konverzací s majitelem účtu Czech Rap Moments. „Jenže to šlo hned ven, tak jsem to potom dala i na Twitter, řekla jsem si, že už to je jedno. Krátce na to jsem ale stejně všechno odstranila,“ dodává dívka. Sama se s influencerem setkala před lety a sexuálně laděné zprávy jí začal psát chvíli poté, co se na sociálních sítích zkontaktovali. „Jediné, co tomu chybělo bylo, že jsem tě vyjebal ve sprše,“ měl Ladislav Sinai napsat mladé ženě krátce po jejich seznámení. V době, kdy byli v kontaktu, jí bylo přes dvacet let.

Žena popisuje, že masturbační videa, která jí Sinai zasílal, přicházela i bez varování. Prostě jí je zničehonic poslal. Když však napsala „dost“, přestal. Žena také dodává, že část jejich konverzace, právě ta zveřejněná, byla skutečně konsensuální, ale že se k ní Sinai v rámci sextingu občas choval nevybíravě a hodně sebejistě, a že to mladé ženě bylo nepříjemné, jen nevěděla, jak to Sinaiovi říct. Sinai sám pak přiznává, že si byl zvyklý psát s řadou žen. „Není to úplně tak, že bych třeba poslal obrázek svého penisu úplně neznámé holce,“ brání se. „A také jsem tyto konverzace nikdy moc neřešil, možná jsem ani k těm ženám nechoval patřičný respekt. Ale sexuálně laděné konverzace jsem posílal vždy až ve chvíli, kdy jsem měl pocit, že už je mezi námi nějaký vztah a můžu si to dovolit.“ Sinai nemá pocit, že by zneužíval své slávy a postavení. To si ale některé ženy, které s ním navázaly vztah, tak úplně nemyslí.

Video, jak masturbuje, zahlídla i moje máma

Autorům textu se podařilo mluvit i se ženou, která v kauze figuruje, aniž by však záznamy svých konverzací kamkoliv nasdílela. Pouze se v jiné, soukromé konverzaci s kamarádem, vyjádřila tak, že je ráda, že jsou případy nevhodného chování Ladislava Sinaie zveřejněné. Tato dívka byla Sinaiem kontaktována také přes sociální sítě a posléze spolu měli nezávazný, ale plně konsensuální vztah.

Uvádí, že stejně jako v jiných případech, bylo jeho vyjadřování přes sociální sítě hodně sexuálně explicitní, a ne vždy na to dokázala reagovat tak, aby to jednoznačně odráželo její negativní pocity. „Poprvé mi video, kde masturbuje, přišlo zrovna ve chvíli, kdy jsem seděla u rodičů přímo vedle nich na gauči. Moje máma to dokonce zahlédla. Tak mě to šokovalo, že jsem neměla sílu se mu několik dalších dní ozvat. Pak jsme si ale začali zase normálně psát.“ Podle svých slov dívka dnes lituje, že se do konverzace a vztahu – jakkoliv nezávazného – nechala vtáhnout. „Určitě v tom roli hrála skutečnost, že se jedná o známou osobnost a upřímně si myslím, že svého postavení rozhodně zneužíval. Když to zpětně rekapituluji, tak spoustu věcí bych si od normálního kluka líbit nenechala, ale u něj jsem na ně přistupovala, protože na mě působilo jeho postavení a vliv.“

Stejně jako předchozí ženy, i tato dívka uvádí, že v osobním kontaktu nebyl Sinai nerespektující, to, co vytvářelo problémy, byla převážně jeho prezentace ve zprávách na sociálních sítích, která měla hodně sexuálně explicitní a samozřejmý rozměr, aniž by si třeba zjišťoval, jestli o fotky jeho přirození a takto laděné zprávy ženy vůbec stojí, nebo se jim líbí.

Ještě předtím, než se majitel účtu Czech Rap Moments od svých vlastních příspěvků začal distancovat, stihl na sociálních sítích uveřejnit i Sinaiovu adresu. V celé kauze tak hraje hlavní roli především zmatek a nejasnosti, a také odmítání jakékoliv odpovědnosti. Adresu, kde má Sinai bydlet, nasdílel nejdříve účet s názvem PedoHunters (naháněči pedofilů, poznámka redakce). Místo bydliště českého influencera doplnil účet o vyjádření, že „hon začíná“. Právě podobné příspěvky vyděsily Ladislava Sinaie nejvíce, a proto se začal skrývat u své současné přítelkyně. Od té doby dle svých slov chodí jen na nákupy a pro kafe. Společnosti se straní.

V některých zveřejněných konverzacích to nicméně skutečně vypadá tak, že Sinai si hranice moc nekontroloval. Sám přiznává, že někdy psal výrazně mladším ženám. Nařčení, že by měl mít sex s dívkami pod patnáct let, však odmítá a ani autoři textu na žádný takový případ nenarazili. Zajímavé také je, že influenceři a influencerky, které případy pedofilního chování sami potvrzovali, přestali s autory textu komunikovat.

Typické je to třeba v případu již zmíněné xHolakys, která na návrh schůzky reagovala nejdříve vstřícně, posléze však přestala odpovídat a ke svým videím, že měl mít Sinai poměr s její třináctiletou kamarádkou, se už nikdy nevyjádřila. A stejně tak se odmlčel i vítěz druhé řady pořadu LikeHouse, známý pod jménem Královna Tadeáš. I ten napsal na sociální sítě, že měl mít Sinai sex s jeho třináctiletou kamarádkou. Podobné zkušenosti mají i jiné redakce.

Tento způsob komunikace v celé kauze ale opomíjí skutečnost, že v případě influencera, jehož značka je přímo provázaná s jeho jménem, jde o skutečné poškozování reputace. Ano, Ladislav Sinai se v řadě situací nejspíš opravdu nechoval tak, jak by asi měl – nejen vzhledem ke svému postavení a vlivu, který se k internetové celebritě váže. Nicméně nařčení z pedofilie vystavěné na zfalšovaných konverzacích vrhá na celou kauzu ještě jiné světlo.

Instagram je pravda

„Když se nad tím zamyslím, takhle naše generace vlastně funguje. To, co se uveřejní na Instagramu nebo TikToku a YouTube, to je pro nás pravda. Nepotřebujeme nějaké rozhřešení. Sinai prostě skončil, stačilo pár příslušníků nejmladší internetové generace, pár vtipů a už navždy bude mít ty své prohřešky nalepené na čele,“ zamýšlí se nad celou kauzou Jana, bývalá fanynka Ladislava Sinaie, která patří k takzvaným zoomerům, generaci Z, ke které patří současní dvacátníci. I proto autoři textu chtěli znát názory některých z nich, aby lépe popsali, v čem se povaha „instagramových“ informací liší od klasické novinářské práce.

Právě zoomeři totiž hrají v celé kauze jednu z hlavních rolí – kvůli nim se celá záležitost rozvířila, aniž by se během případu objevil nějaký regulativ, při kterém by docházelo k ověřování informací. V této komunitě je „vycancelování“ prostě forma zúčtování.

I zmíněná Jana během rozhovoru hned dodává, že v celé kauze jí nejvíc vadí to, že část důkazů byla vykonstruovaná. „A potom to, že namísto nevhodného psaní ženám se tematizují hlavně Sinaiovy možné sexuální preference, které dle ní přitom nemají být předmětem debaty. Na rozdíl od možného nátlakového chování nebo zasílání nevyžádaného sexuálního obsahu.“ Sama dívka dodává, že Sinaův vliv na mladou generaci byl obří, a to právě i v letech, kdy mělo k některým konverzacím docházet. „Naše třída ho měla za boha, všichni jsme ho hltali, poslouchali, sledovali,“ vypočítává a potvrzuje tak to, že je Sinai mezi zoomery dlouhodobě oblíbený, a že skutečnost, že se jedná o známou osobnost, mohla hrát roli i v tom, jak se byl k ženám zvyklý chovat.

Když o oběti vlastně ani nejde

„Neumím si představit, že bych si teď kohokoliv pozval do podcastu, šel bych na koncert, na nějakou akci,“ zamýšlí se Sinai po necelých dvou týdnech, kdy se kauza přehnala českým internetem i některými médii. Kromě toho, že s ním spolupráci ukončil GoOut, Sinai také předpokládá, že byl vyhozený z České hudební akademie – nedorazily mu totiž pozvánky jako všem ostatním. „Těžké bylo také to, že právě z některých fejkových konverzací se staly otvíráky na respektovaných médiích, což se třeba hodně těžko vysvětluje v mém blízkém okolí, rodině a přátelům,“ dodává.

Rychlost, s jakou se z uniklých konverzací, někdy zmanipulovaných, někdy záměrně zčásti nečitelných a neúplných a někdy vytržených z kontextu stala virální senzace, byla na české poměry až nepochopitelná. A stejně tak míra nekritického přijímání fotek a videí z konverzací jako samozřejmého faktu, který není třeba dále zkoumat. Pro kvalitní citlivou a poučenou debatu nad fenomény sexuálního obtěžování, zneužívání moci nebo MeToo obecně je přitom profesionální práce a nakládání s informacemi zásadní. A stejně tak i způsob jejich šíření nebo chápavý a citlivý přístup k potenciálním obětem.

I když se dá v určitých případech mluvit o překračování hranic, to, za co byl Ladislav Sinai vydávaný, s ověřenými informacemi nekoresponduje. I tak je nutné vnímat výpovědi žen jako relevantní a respektovat jejich pohled na věc.

Ve chvíli, kdy se s citlivými materiály nakládá bez rozmyslu, bez respektu k ženám, které promluvily, a navíc záměrně manipulativně – s cílem někoho poškodit – se totiž může nakonec stát, že v informačním chaosu a guláši neověřených dezinformací se to podstatné ztratí. Instagramový lynč, vyvolaný nepostižitelnými lidmi, kteří odmítají za své výroky a chování převzít odpovědnost, a kterým v důsledku nejde o bezpečí žen, je tím nejhorším možným způsobem, jak se k podobným problémům stavět. A to nejen kvůli dopadům na potenciální pachatele (v tomto případě na Ladislava Sinaie), ale především kvůli tomu, jakou nedůvěru může takové bezhlavé zveřejňování citlivých informací vyvolat v mnohem jasnějších i závažnějších kauzách, než je ta Sinaiova.

Apolena Rychlíková je redaktorka Alarmu
Jakub Zelenka je novinář, momentálně píšící pro vlastní web https://mimoagendu.cz
/
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1155
Dal: 1028 poděkování
Dostal: 543 poděkování

Re: Kauza Expresu: Influencera Sinaie obviňují, že psal nezletilým Češkám. Některé texty nelze zveřejnit (Expres.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Cykle02 píše: středa 26. 1. 2022, 9:43:07 Pár příspěvků od anonymního účtu na Instagramu stačilo, aby se z Ladislava Sinaie, jednoho z nejúspěšnějších tvůrců podcastů v Česku, během pouhého dne stal v očích veřejnosti pedofil a sexuální predátor

.....

Z diskuse se správcem instagramového účtu vyšlo najevo, že nechtěl ženám pomoci, ale spíše je zneužil ke svému zviditelnění. Některé snímky konverzací publikoval navzdory nesouhlasu žen, které je zasílaly, a nevyhýbal se ani tomu, že zveřejňoval jejich jména či profily. Když hlavní strůjce celé kauzy Czech Rap Moments začal z těch nejzávažnějších obvinění couvat a mírnit emoce, bylo už pozdě. Hlavní proud diskuse o Ladislavu Sinaiovi na sociálních sítích už jej měl zařazeného jako pedofila s velmi specifickými sexuálními choutkami a spolupracovníci se od známého tvůrce podcastů začali odvracet.

Nastala řetězová reakce.
Verzi příběhu Czech Rap Moments začaly ihned reprodukovat a sdílet další ostře sledované osobnosti internetového světa. Vyjadřovali se k ní instagramoví influenceři a youtubeři. Sinaie byl plný TikTok i Twitter. Vznikaly o něm internetové vtipy a koláže s tisíci interakcemi.

Proud mohutně narůstajícího obsahu měl jedno společné. Žádný z influencerů se ani nepokusil dostát role novinářů, a nejen se iniciativně nesnažil dozvědět o případu nové skutečnosti, ale ani jakkoliv verifikovat aspoň ty materiály, které sám šířil. Hrálo se zkrátka s už vyloženými a také falešnými kartami. Diskuse se změnila v referendum o vině a nevině, v němž rozhodovaly výhradně emoce a sympatie k hlavním aktérům.
Bouřičko, tohle je důvod, proč ty sociální sítě a až fanatickou přízeň k různým youtuberům a influencerům nemám rád. Dneska vydávají super videa, mají miliony nebo statisíce odběratelů, kteří se vyjadřují, jak je ten youtube skvělý. A jednoho dne se tenhle youtuber na někoho naštve a prohlásí o něm lež. A to už je jedno, že se za pár dní ta lež provalí - ten obviněný je vyřízený. A nebo ten youtuber ty své ovečky zmanipuluje, vždyť přece "on je tak skvělej, on by nelhal". A nejhorší je, že další youtubeři a influenceři ty informace neověřují, ale jen tupě opakují, vždyť kliknutí na "sdílet" je tak jednoduché, ale ověřování informaci zabere čas a člověk by musel vyvinout nějakou vlastní činnost.

Nicméně, Sinai by měl naběhnout na PČR a podat trestní oznámení na toho 15letého floutka (a možná i toho Ferocityho) za křivé obvinění a pomluvu, určitě toho ztratil hodně, tím nemyslím jen jeho přívržence, ale třeba i tu práci pro GoOut. Ať si chlapec (a ostatní) uvědomí, že to je trestný čin a ne jen nejapný vtípek.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Uživatelský avatar
Phaliya Dhaniyeole
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 13
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Vadí mi alibismus a infantilní dospěláci. Mozek je potrava pro červy až v rakvi. Láska hory přenáší.
Příspěvky: 26
Dal: 3 poděkování
Dostal: 9 poděkování

Re: Kauza Expresu: Influencera Sinaie obviňují, že psal nezletilým Češkám. Některé texty nelze zveřejnit (Expres.cz)

Nový příspěvek od Phaliya Dhaniyeole »

Nechci se s někým bavit - blok. Někdo mi posílá blbosti - blok.

Spousta problémů má v životě velice jednoduché řešení. Celá tahle kauza mi přijde nesmyslná a Sinaie (i když ho moc nemusím) je mi celkem líto. Jako horší zlo mi přijde poslat jumpscare, než video, kde někdo minutu honí - to se dá v klidu a míru vypnout.
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1155
Dal: 1028 poděkování
Dostal: 543 poděkování

Re: Kauza Expresu: Influencera Sinaie obviňují, že psal nezletilým Češkám. Některé texty nelze zveřejnit (Expres.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Phaliya Dhaniyeole píše: sobota 5. 2. 2022, 12:44:14Nechci se s někým bavit - blok. Někdo mi posílá blbosti - blok.
Jasný, tohle je řešení, pokud je někdo podivín jako já. Je mi jedno, co o mně lidi komu lžou - pokud někdo skočí na lži, tak mne nezajímá. Blbosti mi lidi neposílají, protože moc lidí neznám.
Phaliya Dhaniyeole píše: sobota 5. 2. 2022, 12:44:14Spousta problémů má v životě velice jednoduché řešení. Celá tahle kauza mi přijde nesmyslná a Sinaie (i když ho moc nemusím) je mi celkem líto.
No, když o tobě začne někdo psát, že znásilňuješ holčičky, k tomu pošle pár fotek (třeba i z PS) s tebou a nějakýma dětma (třeba i tvýma vlastníma) a nějakou konverzaci, klidně také vlastnoručně vytvořenou (sehnat si dva mobily, udělat tam fake tvůj účet, to opravdu není moc těžké) a když se toho začnou lidé chytat a budou tě chtít zabít apod, tak to asi jednoduše nevyřešíš. A opravdu budeš takové lidi těžké přesvědčovat, že to je lež.
Phaliya Dhaniyeole píše: sobota 5. 2. 2022, 12:44:14než video, kde někdo minutu honí - to se dá v klidu a míru vypnout.
Ale tohle není o tom, že by někdo poslal někomu neslušené video. Tady jde o to, že nějakej 15letej blb ovinil někoho jiného z trestného činu. A to asi jen tak, jako vtip. Ale toho člověka to zlikvidovalo.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3476
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1521 poděkování

Re: Kauza Expresu: Influencera Sinaie obviňují, že psal nezletilým Češkám. Některé texty nelze zveřejnit (Expres.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Stačilo pár snímků perverzních konverzací a zpráv s dovětkem, že jejich adresátkami byly dívky mladší 15 let, které se objevily na Instagramu Czech Rap Moments, a z tvůrce populárního podcastu Ladislava Sinaie se přes noc stalo sexuální monstrum. Co na tom, že ty nejobscénnější sexuální návrhy byly podle něj smyšlené, ty autentické vytržené z pár let starého kontextu a nikdy je vědomě neposílal sexuálním partnerkám „pod zákonem“? Před devianty je třeba společnost chránit, využít sílu internetu a zničit je! I když citlivé informace pochází z anonymního účtu, za kterým, jak se později ukázalo, stojí patnáctiletý fanoušek, který se u části rapové scény netěší dobré pověsti, a ta ho proto ignoruje. „Může se to stát každému,“ říká Sinai v otevřeném rozhovoru pro Prostor X.

To, že je jeho vztah k ženám problematický, třicetiletý podcaster Ladislav Sinai připouští. Přiznává, že nezávaznou komunikací s nimi si krátil noční směny v dobách, kdy pracoval v hotelu. S některými si psal deset minut, s některými půl roku. Kolik jich bylo, přitom nepočítal. „Byla to taková moje zábava. Komunikace s ženami, které mně přišly zajímavé, a já jsem přišel zajímavý jim,“ popisuje. Součástí téhle kratochvíle byly i sexuální zprávy. „Jakkoliv ty konverzace byly oboustranné a konsenzuální, protože mě nebaví si psát s holkou, která si se mnou nechce psát, tak si zpětně myslím, že mohly někomu ublížit,“ považuje s odstupem času své chování za nevhodné a omluvil se za něj.

Až potud lze Ladislava Sinaie charakterizovat jako mladého sexuálně nezdrženlivého muže, který svou narůstající popularitu využíval k seznamování a navazování nezávazných sexuálních vztahů. Nedělá to z něj ale pachatele trestného činu. Tím se stává ve chvíli, kdy jsou na instagramovém účtu Czech Rap Moments zveřejněny screenshoty konverzací s jeho sexuálními oběťmi. Doslova. Kromě dokumentace jeho obscénních návrhů a nevyžádaných explicitních fotek nebo videí se totiž objevuje i obvinění ze sexuálního zneužití. To odstartuje šokující kauzu, která rezonuje napříč českým internetem i generacemi. Pohoršují se nad ním nejen ostatní influenceři a uživatelé sociálních sítí, ale pranýřují ho poslanci a seriózní média, od spolupráce s ním dává ruce i server GoOut, jehož byl ambasadorem. Spolu se slovními výpady přichází i anonymní výhrůžky.

„První tři dny jsem trávil jenom tak, že jsem se probudil a celý den jsem o tom hledal informace na internetu a čekal jsem, kdy ten den skončí. Říkal jsem si: ‚To se přece nestalo.‘ Padal na mě celý svět, je to nepopsatelný pocit, kdy vy vidíte, jak strašně moc lidí o vás píše věci, které nejsou pravda. A je to taková masa, že vy nemáte moc šanci se v tu chvíli bránit,“ popisuje prvotní šok, který vyvolal nejen vlnu nenávisti, ale i otázek rodiny a přátel. „Mojí mámě je přes 60 let a vysvětlit jí to, že může být na respektovaném médiu titulek z falešné konverzace, kterou dal někam patnáctiletý kluk, je složitá věc. Takže já jí to vlastně ani moc nevysvětluju,“ dodává rezignovaně.

Přestože postupně začalo vycházet najevo, že ty nejskandálnější konverzace byly smyšlené, a s útržky těch reálných, roky starých, bylo manipulováno tak, aby Sinaie zdiskreditovaly, což přiznal i mladistvý správce účtu, že pravděpodobnou motivací byla dětinská touha po pomstě a zviditelnění se, a nepotvrdily se ani zkazky o pedofilii, stejná smrť reakcí uvádějících celou kauzu na pravou míru, se nestrhla. „Neomluvil se mi nikdo,“ uzavírá Sinai.

Co nikdy nenapsal, proč se neobrátil na policii, ani se nebude bránit právně, proč se mu chtěl strůjce celé kauzy pomstít, kde vzal autentické zprávy a kdo další v ní figuroval, odpovídal Ladislav Sinai v Prostoru X.

Rozhovor s Ladislavem Sinaiem 14. února 2022 v pořadu Prostor X.

Další zajímavé rozhovory najdete zde: https://www.reflex.cz/prostorx​​​

Elektronická i tištěná vydání časopisu Reflex můžete nalézt a objednávat zde: https://www.ikiosek.cz/reflex​​​

Sledujte náš Instagram: https://www.instagram.com/reflex_cz/​​​
Staňte se fanouškem na Facebooku: https://www.facebook.com/reflexcz/​​​

Dejte ODBĚR pro další rozhovory.

Rozhovor s Ladislavem Sinaiem moderuje Čestmír Strakatý.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1155
Dal: 1028 poděkování
Dostal: 543 poděkování

Re: Kauza Expresu: Influencera Sinaie obviňují, že psal nezletilým Češkám. Některé texty nelze zveřejnit (Expres.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Cykle02 píše: pondělí 14. 2. 2022, 12:48:11 Říkal jsem si: ‚To se přece nestalo.‘ Padal na mě celý svět, je to nepopsatelný pocit, kdy vy vidíte, jak strašně moc lidí o vás píše věci, které nejsou pravda. A je to taková masa, že vy nemáte moc šanci se v tu chvíli bránit,“ popisuje prvotní šok, který vyvolal nejen vlnu nenávisti...
Wellcome to our world - sice jsme (alespoň někteří z nás) nikdy nic nezákonného ani nevhodného neudělali, ale lidi by nás nejradši vykastrovali, zavřeli do nějaké díry v zemi, zabili, rozřezali na kousky (na pořadí nezáleží), protože hrozně ubližujeme dětem, když k nim cítíme lásku (aniž bychom jim něco udělali).
Cykle02 píše: pondělí 14. 2. 2022, 12:48:11Co nikdy nenapsal, proč se neobrátil na policii, ani se nebude bránit právně, proč se mu chtěl strůjce celé kauzy pomstít, kde vzal autentické zprávy a kdo další v ní figuroval, odpovídal Ladislav Sinai v Prostoru X.
Jojo, zkusim si to pustit a poslechnout si ten super důležitý důvod, proč se neobracet na policii.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3476
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1521 poděkování

Re: Kauza Expresu: Influencera Sinaie obviňují, že psal nezletilým Češkám. Některé texty nelze zveřejnit (Expres.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Zazní tam mimo jiné, že mu jeho matka říkala, že by ho měla ráda, i kdyby byl pedofil.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1155
Dal: 1028 poděkování
Dostal: 543 poděkování

Re: Kauza Expresu: Influencera Sinaie obviňují, že psal nezletilým Češkám. Některé texty nelze zveřejnit (Expres.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Cykle02 píše: pondělí 14. 2. 2022, 13:47:37 Zazní tam mimo jiné, že mu jeho matka říkala, že by ho měla ráda, i kdyby byl pedofil.
Zrovna jsem u toho (14:29) a chtěl jsem to sem také napsat :) Super máma! :D
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1155
Dal: 1028 poděkování
Dostal: 543 poděkování

Re: Kauza Expresu: Influencera Sinaie obviňují, že psal nezletilým Češkám. Některé texty nelze zveřejnit (Expres.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Já fakt nevim. V komentářích na YT píšou někteří, že mu nevěří, jeden píše, že se to v Praze řeší už dlouho a jeho kámoška má také hnusnou zkušenost a má psychické problémy. No ale sakra tím, že si budou nadávat na soc. sítích, tím asi prd vyřeší. Mají s tím jít na policii.

Kolem 19:00 mluví o tom, že těm ženám posílal nevhodná videa (jak dnes říkají). On ale říká, že tehdy s těmi ženami měl sex před tím posláním videí i po těch poslaných videích a ty ženy se nezmínily, že by jim to vadilo. Tak jako jestli mu nenapsaly, že jim to vadí a dál se s ním i přesto scházely, tak jako co na to říct? Místo aby ho poslaly tam, kde slunce nesvítí, tak se s ním dál scházely?

19:40 - jedna žena tvrdí, že podlehla tomu, že je Sinai známý člověk. Tak to vlastně sama přiznává, že je dost povrchní, že se seznamuje jen se "slavnými".

23:30 - výhružky přijdou Sinaovi normální. Tak jsme asi jen my, pedofilové, nenormální, když nám lidé vyhrožují. Ale normální lidi si asi normálně vyhrožují. Paráda.

24:15 - právní krok? Tak prý na rapové scéně jsou útoky normální, muslím, že ve válce mafiánský gangů jsou také útoky normální. Aha, takže kdyby Sinai mohl vysoudit 50 mil Kč během týdne, tak by do toho šel. Ale nic si na něm nevezme, navíc by se to táhlo měsíce nebo roky (díky české soudnictví), takže radši bude chodit kanálama, než aféra vyčáchne.

No, takže informace pro ostatní: když vás někdo poškodí, tak na soudy kašlete, nemá to cenu. Naopak, pomlouvat můžete kohokoliv, on vás žalovat nebude, protože z vás nevysoudí 50mil Kč a bylo by to na dlouho. No a zneužívané ženy se tím už asi řídí, soudem něco řešit nemá cena, je lepší zfalšovat informace a šířit je na soc. sítích a třeba se nepřijde na to, že to je podvrh.

28:13 - byznys to sice ovlivnilo a poškodilo, pokračovat v tom hned teď nemůže, protože z toho má nějaké trauma, ale asi to není tak hrozné, když s tím nemusí na policii. Takže, třeba za pár let se na něj naštve zase nějakej další 15letej cápek a zase mu udělá problém. Třeba si teď už ty zfalšované důkazy připraví lépe, že nepůjdou jen tak vyvrátit a Sinai se půjde podívat k soudu jako obžalovaný a bude vysvětlovat.

Na jednu stranu očekával omluvu od lidí, odkazuje se na ten článek o jeho nevinně, ale i ten článek je vlastně jen článek o nějakých obyč. lidí. Není to policejní vyšetřování. Takže, co vlastně chce? Na inetu byl pomluven. Sice ho nikdo oficíálně z TČ neobvinil, ale prostě lidi se s tím nechtějí zatěžovat, chovají se stejně jako vždy (sdílejí nějaké informace, které se k nim dostaly). Pokud se Sinai cítí pomluven a/nebo lživě obviněn, má možnost to řešit soudní cestou. Pokud neřeší, tak na jednu stranu si holt nemůže stěžovat, že tomu lidé i dál věří, a na druhou stranu to může lidi nutit k zamyšlení, PROČ se proti těm lžím nebrání? Že by ty lži nebyly jen lži a při policejním vyšetřování by se zjistilo, že na těch "lžích" něco pravdy skutečně je?
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu