Z 23leté Rumunky se stala babička, z její 40leté matky prababička (Novinky.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
efix
Čestný člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Dětský smích je stejně nejkrásnější zvuk :)
Příspěvky: 614
Dal: 62 poděkování
Dostal: 178 poděkování

Z 23leté Rumunky se stala babička, z její 40leté matky prababička (Novinky.cz)

Nový příspěvek od efix »


Rumunka Rifca Stanescuová se stala ve třiadvaceti letech babičkou, když její dcera v jedenácti letech porodila zdravého chlapečka. Tomu jsou dnes už tři roky. Rifce z města Investi bylo dvanáct let, když sama porodila prvorozenou dceru Mariu, která učinila ze své čtyřicetileté babičky prababičku. Agentury tento týden zveřejnily fotografii rodiny.

Rifca a Maria patří k rumunským kočovným Romům, v jejichž komunitách je naprosto běžné, že se berou děti kolem jedenácti let věku a mají vlastní potomky. Mariin syn Ion už byl ve věku dvou let zasnouben s osmiletou dívkou.

Rifca otěhotněla a porodila Mariu ve svých dvanácti letech, pak měla ještě další potomky. Sama prý ale chtěla, aby její děti zůstaly ve škole a s pohlavním životem a plozením dětí počkaly. Jenže i Maria se vdala v jedenácti a hned otěhotněla.

„Jsem šťastná, že jsem babičkou, ale přála jsem si pro Marii něco jiného, něco jiného i pro sebe. Nesnažila jsem se zabránit své dceři, aby se vdala, protože taková je tradice. A tak se to stalo,“ uvedla Stanescuová novinářům z britského listu The Sun, kteří se za nejmladší babičkou planety vydali do Rumunska.

Dnes je Rifce již 26 let, ale její rekord stále nebyl překonán.Tak to vidíte...v osmi letech zasnoubená... bydlíme špatně :D :D
Dítě je úžasná bytost. Dej mu najevo lásku, ale opatrně. Zájmy dítěte jsou důležitější než tvoje. I když bys měl možná rád víc než jen pusu, nemůžeš. Nesmíš. Zradil bys sám sebe a ublížil tomu, koho jsi miloval. Nepodporuj tedy ubližování dětem ani jeho produkty, dětskou pornografii.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Novinky: Z 23leté Rumunky se stala babička

Nový příspěvek od Kuba »

A v Peru by se někomu možná zamlouvalo ještě víc - viz případ Liny Mediny.

Ale těhotenství k holčičkám nepatří, raději budu žít tady. :)
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)