Týral nás všechny, říká maďarská plavkyně o otci. Její sestra i údajný hříšník nechápou (CNN Prima News)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3248
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1378 poděkování

Týral nás všechny, říká maďarská plavkyně o otci. Její sestra i údajný hříšník nechápou (CNN Prima News)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Maďarská plavkyně Liliána Szilágyiová na sociálních sítích i v médiích způsobila velký rozruch, za kterým je údajné týrání i sexuální zneužívání. A to ze strany otce, bývalého olympionika Zoltána Szilágyie. Krutě se měl před lety chovat nejen k úspěšné sportovkyni, ale také ke své manželce a další dceři – sestře Szilágyiové. On sám nařčení popírá a tvrdí, že všem, kdo ho znají, by mělo být jasné, kde se nachází pravda. A není sám.

Szilágyiová se o údajné mrazivé minulosti rozepsala na sociálních sítích a také o nich podala svědectví v maďarském pořadu Elviszlek Magammal. „Byla jsem zneužita. A sice mužem, od kterého jsem měla dostávat tu největší lásku. Můj otec mě týral. Od dětství, a to fyzicky, duševně i sexuálně,“ uvedla 25letá plavkyně, majitelka stříbrné medaile z mistrovství Evropy i vítězka olympijských her mládeže.

Na svých sociálních sítích dále popisuje, jak se musela dívat, jak její otec několikrát zbil její matku téměř do bezvědomí. Teror prý byl navíc součástí každodenního života Szilágyiové. Řekla, že své vzpomínky nezveřejňuje s cílem pomstít se, nýbrž upozornit na problém domácího násilí. Svá slova podpořila emočně silnými fotografiemi.

O tom, že se o svých děsivých zkušenostech podělí s ostatními, prý přemýšlela už ve 12 letech. Od roku 2016 se radí s právníky a psychology, kteří jí postupně pomáhali zpracovat, co se stalo.

Každé falešné slovo mě bodá do srdce

Jakoukoliv vinu však Zoltán Szilágyi odmítá. Maďarským médiím zaslal dopis, v němž popírá vše, co jeho dcera popisuje.

„Šest let děláš to, co mi děláš, zatím jsem mlčel. Teď, když jsi popletla hlavu sestře, a to přede všemi, musím mluvit především směrem k veřejnosti. Nechci se v tisku obhajovat ani vysvětlovat, protože to, co tvrdíš, se obhájit nedá. Jak mohu dokázat, že jsem tě, tvoji matku ani tvoji sestru nikdy nebil ani nezneužíval? Dá se očekávat, že trestní řízení ukáže, že jsem nevinný,“ podotkl trojnásobný účastník olympijských her, který se nyní živí jako právník.

V dopise také poznamenal, že ten, kdo ho zná, ví, kde je pravda. „Každé tvé falešné slovo mě bodá do srdce. Ale jsi dospělá a zodpovědná za svá vlastní rozhodnutí a činy. Jen doufám, že jakmile se postavíš tomu, co jsi udělala, dokážeš si odpustit. Zatím bych však požádal, abys místo jména Szilágyi používala příjmení své matky, o což jsem tě již dříve žádal,“ doplnil 54letý muž.

Na jeho stranu se postavila i údajně zneužívaná sestra Liliány Gerdaová, rovněž plavkyně. Reagovala na to, že případem se začal zabývat šéf národního plaveckého svazu Sandor Wladar. „Ani nechápu, jak se odvažuje zasahovat do mého rodinného života, aniž by znal mě a prostředí, ve kterém jsem vyrůstala. Díky tomu dosahuji více než dobrých výsledků,“ vzkázala. „(Wladar) je prvním člověkem v plaveckém svazu, který neustále vykresluje mého otce i mě ve špatném světle. Není pravda, co on a Liliána Szilágyiová tvrdí. Můj otec mě nikdy nezneužíval –⁠ a ani Liliánu.“

Dodala, že od roku 2003, kdy se narodila, by si všimla, že je někdo v rodině týraný.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1094
Dal: 919 poděkování
Dostal: 507 poděkování

Re: Týral nás všechny, říká maďarská plavkyně o otci. Její sestra i údajný hříšník nechápou (CNN Prima News)

Nový příspěvek od podivin »

Cykle02 píše: úterý 4. 1. 2022, 10:19:41 Krutě se měl před lety chovat nejen k úspěšné sportovkyni, ale také ke své manželce a další dceři – sestře Szilágyiové. ...

Na jeho stranu se postavila i údajně zneužívaná sestra Liliány Gerdaová, rovněž plavkyně. ... „... Není pravda, co on (Wladar) a Liliána Szilágyiová tvrdí. Můj otec mě nikdy nezneužíval –⁠ a ani Liliánu.“

Dodala, že od roku 2003, kdy se narodila, by si všimla, že je někdo v rodině týraný.
No tak tohle je fakt oříšek. To by mě fakt zajímalo, jak tohle dopadne. Cykle, jestli to zvládneš sledovat, tak to mě fakt zajímá. Jestli Liliána (krásné jméno) chtěla otce vydírat nebo jestli vnímala rodičovskou výchovu nebo přísnost při trénincích jako týrání a znužívání? A její sestra to tak nevnímala?
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu