Podpořte povědomí o pedofilech a pedofilii vyplněním dotazníku k diplomové práci studentky Policejní akademie ČR → https://pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?t=9647

Stovky lidí se svěřují, jak je v dětství rodiče mlátili, vydírali a ignorovali (DeníkN)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 866
Dal: 146 poděkování
Dostal: 745 poděkování

Stovky lidí se svěřují, jak je v dětství rodiče mlátili, vydírali a ignorovali (DeníkN)

Nový příspěvek od Myš »


Když blogerka Zdeňka Šíp Staňková vyzvala svoje fanoušky na Instagramu, ať se podělí o nejlepší hlášky okolí na adresu jejich výchovy dětí, ozvalo se jí během pár dní přes šest set lidí. Většina z nich se ale svěřila s tím, jak je samotné jejich rodiče bili, psychicky týrali nebo sexuálně obtěžovali. Blogerka příběhy začala anonymně zveřejňovat. Podle ní ukazuje takový počet spontánně poslaných příběhů na to, jak byli dnešní rodiče v dětství traumatizovaní výchovou.

„Říkala jsem si, odlehčíme si Vánoce. Na Štědrý den jsem se zeptala ve stories na svém Instagramu na zdánlivě nevinnou otázku: Jaké nej hlášky od příbuzných jste slyšeli kvůli svému přístupu k dětem?“ popisuje Zdeňka Šíp Staňková. Její účet detisjoutakylidi na Instagramu má bezmála sedmnáct tisíc sledujících a poslední dny jí i díky této výzvě přibývají po stovkách denně.

Jako matka tří dětí různého věku na svém blogu píše především o výchově, domácím vzdělávání či unschoolingu (vzdělávací metoda založená na zásadě, že si samo dítě určuje, co, kdy a jak se naučí, rovněž nenavštěvuje školu, pozn. red.). Blogerka zdůrazňuje respektující přístup k výchově a to, jak se trauma z dětství odráží na životě dospělých lidí. O výchově natáčí také videa na YouTube.

„Na začátku byly mezi odpověďmi vtipné hlášky. Jenže postupně začali lidé reagovat vážněji a pak bylo evidentní, že začala vyhřezávat jejich traumata. Tedy traumata dnešních rodičů, která jim způsobili jejich matky a otcové, dnešní prarodiče. Začalo se to nabalovat jako sněhová koule, za pár dní mi přišly do schránky stovky zpráv. Už je jich přes šest set a většina z nich popisuje traumata, která dnešním dospělým způsobovali výchovou jejich rodiče. Zprávy anonymizuji a jejich výběr zveřejňuji,“ popisuje Šíp Staňková.


Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Stručně:
- Na nevinnou vánoční výzvu blogerky Zdeňky Šíp Staňkové se ozvalo přes šest stovek lidí, kteří popisovali fyzické a psychické týrání svými rodiči v dětství.
– Fyzické tresty používají podle výzkumů při výchově téměř dvě třetiny českých rodičů. Velká část z nich nepovažuje facku za fyzický trest.
– Děti si podle zveřejněných příběhů neodnášejí traumata jen z rodin, ale také z jeslí, školek, škol či z nemocnic a lékařských zákroků.


Plný text článku je přístupný ve VIP sekci: https://pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?p=58604#p58604
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3454
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1506 poděkování

Re: Stovky lidí se svěřují, jak je v dětství rodiče mlátili, vydírali a ignorovali (DeníkN)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Obrázek

„Největší šok pro mě byl, kolik případů sexuálního zneužívání se v těch zprávách objevuje,“ říká autorka blogu Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková. Na sociálních sítích vyzvala lidi ke sdílení humorných hlášek o výchově dětí, spustila tím ale lavinu zpráv o bití a nevhodném zacházení. „Tak silnou odezvu jsem ještě nezaznamenala. Lidé mi často píšou, že když to čtou, tak pláčou,“ dodává.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?